Batman v Superman = Flashpoint?!

Na začiatok musím podotknúť, že tento článok, je totálna fikcia, ktorá sa zrodila v mojej hlave. Je tu síce malá šanca, že film bude taký, ako moja geniálna teória predpovedá, ale prečo nie. Už tu boli trúfalejšie teórie. Aj keby to tak nebolo, snáď vás spojenie Flashpointu a Návratu temného rytiera do jedného celku zaujme. Poďme na to!

Nasledujúce riadky, môžu obsahovať SPOILER k filmu Batman v Superman: Dawn of Justice, alebo aj nie. Čítať len na vlastnú zodpovednosť!

…………….

……..

.

Máme pár hodín pred premiérou jedného z najočakávanejších filmov vôbec (osobne naň čakám, od ohlásenia na ComicCone v San Diegu v roku 2013). Podľa doteraz vypustený záberov, sa dá predpokladať, že nás čaká klasická šablóna mierne pozmeneného Millerovho Návratu temného rytiera. Ale čo ak je to inak?  Čo ak prítomnosť Wonder Woman a Aquamana v jednom filme, nie je náhoda? Čo ak post-apokalyptická budúcnosť nie snom, ale proroctvom alebo priamo danou realitou, v ktorej film začína? Išlo by o realitu, kde rovnako ako v komikse Flashpoint (a animovanej adaptácií flashpoint paradox), rozpúta Wonder Woman vojnu s Aquamanom, zabitím (odsekne hlavu) Auqamanovej ženy Mery, potom, ako sa Wonder Woman vyspí s Arthurom.  To prináša vojnu medzi nesmrteľnými Amazonkami a neporaziteľnými vojskami Atlantídy. Uprostred tohto konfliktu sa nachádza ľudstvo, ktorému hrozí záhuba. Tu by sa pravdepodobne náväznosť na Flashpoint skončila (až na drobné výnimky).

darkseid-vs-thanos-who-would-win-darkseid-jpeg-175452
(zdroj: DC comics)
Do tejto situácie by vtrhol Darkseid so svojimi proto-démonmi (ktorých môžete vidieť v traileroch). Darkseid ovládne Kal-Ela a urobí z neho svojho generála. To by bol dôvod, prečo sú v post-apokalyptickej budúcnosti Batman a Superman proti sebe. Batman by velil odporu a s pomocou pár ďalších neobyčajných jedincov našiel spôsob, ako zachrániť svet. Vrátiť sa späť do minulosti a zabrániť svojmu starému „ja“ bojovať s posledným synom Kryptonu, pretože práve tento rozpor ich dostal na cestu, po ktorej prišiel koniec sveta.  Buď by využil Flasha, ak by bol ešte živí, alebo by postavil stroj času. Nepravdepodobné? Omyl! Niečo podobné sa už v komiksoch stalo. Dokonca aj v hre DC Universe: Online (dokonca tam Batman spolupracoval s Lexom Luthorom na stavbe dotyčného stroja). Stroj prenesie Brucea do jeho mladého ja (podobne, ako Kitty Pride prenesie Logana do minulosti vo filme X-MEN: Days of Future Past). Moc zamotané? Ešte to len príde!
Táto minulosť je ale odlišná od tej, ktorú si Bruce pamätá. V tejto minulosti, do ktorej sa Batman dostal, Lex zadržal a možno aj zabil Supermana a na jeho miesto postavil klon (rovnako, ako v animáku Superman: Doomsday), ktorý poslúcha jeho príkazy. Ako môžeme vidieť v klipoch a traileroch Lex priamo prikazuje Kal-ovy zabiť Batmana.
„And now, you will fly to him, and you will battle him… to the death. Black and blue, fight night! The greatest gladiator match in the history of the world. A God versus man. The day versus night! Son of Krypton versus Bat of Gotham!“
GalleryComics_1920x1080_20141119_WW_Cv36_5452787849e291.60244249
(zdroj: DC comics)
Do bitky dvoch najväčších titánov, vtrhne nečakane Wonder Woman. Klon Supermana si uvedomí, že ho Luthor využil a tak, spolu s Wonder Woman a Batmanom sa proti nemu obráti. Lex, ale (ako vždy) počíta s každou variantov. Preto vzkriesi mŕtve telo generála Zoda, z ktorého v konečnom dôsledku vznikne Doomsday. Alebo využije zbytky plodov z havarovanej kryptonskej lode z Man of Steel a z nejakých pokusov vznikne Doomsday. Či tak, alebo onak, dostaneme Doomsdaya!
Superman-Doomsday-color
(zdroj: DC comics)
Prebehne boj, pri ktorom sa zrúca (opäť) tretina mesta (ahoj, Man of Steel). -REÁLNY SPOILER- V súboji Superman zomrie. Bohužiaľ. Síce nie definitívne – pretože vieme, že bude v Justice League: Part 1., ale zomrie. Ukazovali to uniknuté fotky z projekcie v Pakistáne, kde mŕtvy Kal-El ležal za zemi s roztrhnutým hrudníkom. Naznačuje to aj názvov jednej časti soundtracku k filmu – Day of Dead. Úprimne, dúfam že to tak bude. Bol by to krásny, depresívny koniec filmu, ktorý by nikto (až  na pár tisíc ľudí, ktorí videli tie fotky rovnako, ako ja) nečakal. Film by mohol skončiť, ďalším oživením Doomsdaya (áno, rovnako, ako vo filme The Amazing Spider-Man 2, kde film končí uprostred súboja s Rhinom). Dávalo by to zmysel už len preto, že cca pred rokom po internete panovali zvesti, že Batman v Superman skončí veľkým cliffhangerom.
Batman-V-Superman-Wonder-Woman-vs-Doomsday
(zdroj: DC comics)
 No čo? Prebudil som vo vás zvedavosť? Snáď áno, pretože o to v tomto článku išlo predovšetkým (a samozrejme skrátiť si čas pred premiérov). Rozhodne som zvedavý na vaše postrehy, poprípade vaše vlastné teórie. Dúfam, že budú bláznivejšie, ako tá moja, aby som si nepripadal tak šialene!
PS: Vo štvrtok čakajte moju neobjektívnu recenziu. 😉

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
23 × 5 =