Grindelwaldove zločiny na Comic-Cone 2018

Záverečné minúty Fantastických zverov nám odhalili niekoľko prekvapivých momentov. Odvtedy sme už však dostali dostatok materiálu z jeho pokračovania na to, aby sme vedeli, že hlavným záporákom nasledujúceho filmu z tohto univerza bude Gellert Grindelwald (čo by podľa názvu nik neuhádol), že sa vráti aj Ezra Miller Credence, ktorého sme oplakali, a že Newt Scamander bude mať opäť ústrednú úlohu v tomto divokom kolotoči. V San Diegu sme dostali plnohodnotný trailer – potvrdil alebo vyvrátil niektoré domnienky?

Dej sa z New Yorku presunie do Paríža a Londýna. Grindelwald, ako inak, ujde z područia spravodlivosti a je celý nadšený zo svojho nápadu „očistiť“ svet od nehodnej muklovskej krvi. Lebo veď čarodejníci sú nadradení. Záporáci v HP svete majú na tieto veci asi nejakú príručku. A keďže Grindelwalda bude v tomto filme plno, môžeme sa tešiť na excentrické herectvo Johnnyho Deppa. To bolo prijaté dosť rozporuplne pre násilnú minulosť, ktorá Deppovi pošramotila meno. Mnohí fanúšikovia sa tešia najmä na mladšiu verziu Dumbledorea a na to, ako bude podaný jeho vzťah s Gellertom. Čo však už vieme určite, je, že sa tvorcovia rozhodli nezaťahovať do príbehu akékoľvek citové pohnútky.

Prekvapením v novom traileri bol Nicolas Flamel, ktorý vytvoril Kameň mudrcov. Vraj zohrá dôležitú úlohu v boji proti zlu, ktoré predstavuje šialený čarodejník Grindelwald. Nakukneme tiež do Newtovej minulosti, ktorá je zároveň prítomnosťou. Leta Lestrangeová, ktorá sa mihla v prvom filme, stojí v traileri a na plagátoch po boku Newtovho staršieho brata Theseusa a my šípime drámu. Aká vyhrotená bude, uvidíme vo filme. Trailer sľubuje tiež mnoho nových aspektov čarodejníckeho sveta, ktoré sme doteraz nemali možnosť vidieť. Zistíme, ako vyzerá čarodejnícky cirkus, aká kliatba sa ukrýva za slovom (angl.) maledictus, prečo má Newt problém s cestovným pasom či prečo nemôže Dumbledore zasiahnuť proti Grindelwaldovi. A v celom traileri sa vyskyutuje veľké množstvo najrozmanitejších prútikov!

Na Comic-Cone v San Diegu tiež prekvapilo živé vystúpenie Johnnyho Deppa, ktorý vo svojej charakterovej úlohe vystúpil s prejavom na tému „ľudskosť“, ktorá bola, samozrejme, poňatá veľmi subjektívne.

Pomaly nastáva čas napozerať si znova Fantastické zvery pretože dej druhého filmu sequelovej série Harryho Pottera s názvom Grindelwaldove zločiny pokračuje len pár mesiacov po posledných udalostiach a my sa ho v kinách dočkáme 15. novembra 2018Oplatí sa sledovať Twitter a iné sociálne siete Fantastických zverov, dajú sa na nich nájsť mnohé zaujímavé informácie. 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 − 8 =