DC Comics News #4

Dnes začneme netradične doma. Určite vám neušlo, že minulý týždeň sa u nás oficiálne spustil predaj DCKK (DC Komiksový komplet). Prvú časť batmanovského Ticha už nájdete v stánkoch. Za prvé štyri mesiace vyšli v Českej republike v tejto edícii zaujímavé veci pre nových čitateľov. Ticho, Dlhý Halloween ako aj Batman a syn patria k najlepším príbehom Temného rytiera a dajú sa čítať bez veľkých príprav. Ak ste zvedaví na iné DC postavy, Supermanov Utajený počátek, Rok jedna Green Arrowa aj Tajemství původu Green Lanterna sú najlepším začiatkom ich moderných príbehov. Pre „služobne starších“ čitateľov bude zaujímavá až JLA: Babylonská věž, ktorá u nás vyjde asi začiatkom jesene (keďže v Čechách v máji). Napísal ju Mark Waid po tom, ako sériu prebral od Granta Morrisona, a považuje sa za jeden z najlepších príbehov nielen Justice League, ale aj Batmana

Tom King zverejnil ďalšie obrázky z nasledujúceho príbehu The War of Jokes and Riddles a prezradil, že tento jeho doposiaľ najdlhší Batmanov arch (osem častí bude vychádzať od mája až do augusta) zmení celé DC univerzum.

 

 

Z noviniek, pripravovaných na júl, nie je zaujímavá len obálka druhého one-shotu eventu Dark Days: Metal, ktorý sa bude volať Dark Days: The Casting, ale napríklad aj Deathstrokeova novinka. Tento (väčšinou) samotár si tentoraz vytvorí vlastný tím, v ktorom budú jeho deti Rose a Jericho, tradičná spolupracovníčka Terra, no aj dvaja z jeho doterajších nepriateľov z tímu Teen Titans Kid Flash a Power Girl. Ešte prekvapujúcejšie je, že spolu budú bdieť nad dodržiavaním spravodlivosti, čo je pre Deathstrokea dosť… zvláštne. No a taký Superman si v júlovej 26-ke odskočí s rodinou na Road Trip.

 

 

Scott Snyder okrem Dark Days a veľkého letného eventu pripravuje aj niečo pre fanúšikov Kirbyho New Gods. Najprv tweetol obrázok, v ktorom sa držia za ruky Big Barda a Mister Miracle. Nasledoval ďalší obrázok, tentoraz Oriona. Sú to postavy zo spomínaného Kirbyho megaopusu, a tak sme veľmi zvedaví. Podrobnosti nepridal, samozrejme, žiadne, iba popisok „leto 2017“. Veľa pre DC komiks robí aj spevák My Chemical Romance Gerard Way. Jeho Doom Patrol má momentálne prestávku do júla (ktorú niektoré médiá považovali za zrušenie). Pauzu vyplnil hudobným picture diskom, na ktorom sú skladby inšpirované komiksom Cave Carson has a Cybernetic Eye. Ten vychádza vo Wayovom DC imprinte Young Animal.

 

 

 Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
33 ⁄ 11 =