HeroClix: TMNT sú komplet!

Nebolo to tak dávno, čo sme dostali preview na Raphaela a dnes už môžeme skonštatovať, že korytnačích bratov zo série TMNT máme komplet. Wizzkids postupne zverejnilo preview aj k dvom variantom Michelangela, Leonarda a Donatella a zostava tak je kompletná. Koncept ninjov určených na boj z blízka ostal zachovaný prakticky u každej korytnačky, ale každá získala nejakú špecialitu, ktorá ju odlišuje od inej.

Michelangelo má napríklad v 50 bodovej verzii podľa komiksu z roku 1984 schopnosť „Nunchakus“, ktorá mu umožňuje využiť Flurry a následne po každom úspešnom zásahu nepriateľa, priradiť mu akčný token. Čiže okrem damage Mike figúrky aj znehybňuje. V 60 bodovej verzii podľa animovaného seriálu má Michelangelo špeciálnu schopnosť „Spin Attack“, ktorá je vlastne upravený Quake a rovnako ako v predošlom prípade „Nunchakus“ dáva každej zasiahnutej figúrke token.

Komiksový Leonardo za 50 bodov sa odlišuje schopnosťou „Katana“, ktorá umožňuje využiť Blades/Claws/Fangs, ale v prípade, ak sa skončí útok neúspechom, umožňuje použiť Sidestep. Veľmi nepríjemnou figúrkou bude Leonardo za 60 bodov, ktorý môže využiť špeciálnu schopnosť „Twin Katanas“. Tá mu umožňuje použiť Blades/Claws/Fangs a v prípade boja na blízko možnosť využiť aj Probability Control. Leonardo ako prirodzený líder, môže v tomto variante využiť aj „Leader of the Turtles“, čo je vlastne vylepšený Leadership, ktorý umožňuje v prípade úspechu odstrániť token každej susediacej figúrke s kľúčovým slovom TMNT.

Donatello za 50 bodov sa vyžnačuje schopnosťou „Bo Staff“, ktorá spôsobuje knockback vždy, keď Donatello udelí damage a zároveň má vďaka svojej Bo zlepšený dosah na svojich nepriateľov pomocou Giant Reach:2. Donatello za 60 bodov je skvelá figúrka na support. Predurčujú ju na to schopnosti ako Suppot, Perplex alebo Defend, ale ani v útoku nie je korytnačí vedátor na zahodenie. „My Bo…Converts to a Naginata“ dáva k dispozícii Giant Reach:3 a v prípade, že Donatello neútočí na susediacu figúrku, má k dispozícii Blades/Claws/Fangs.

Samozrejme, každá z figúrok je oveľa zaujímavejšia, ako tento stručný prehľad, v ktorom som sa snažil vypichnúť nejaké špecialitky. Ako bonus na záver som si ešte nechal figúrku Casey Jones, ktorá je za 30 bodov skvelým doplnkom k Raphaelovi. S tým si vďaka svojej špeciálnej schopnosti „Allright, Shorty, Show Me What You’ve Got“ vie navzájom zlepšiť attack o +1. Poteší Flurry, Combat Reflexes a Willpower. Špecialitka „Goongala, Goongala“ je vhodná do mely nepriateľov, kde vie urobiť až dva útoky na dva rôzne ciele a v druhom prípade s attack +1.

Celkovo je do dnešného dňa známych 18 figúrok z tejto edície a určite sa do vydania, ktoré je ohlásené na 13.4.2016, pozrieme aj na nejaké „nekorytnačie“ figúrky.

(zdroj:heroclix.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 − 3 =