Marvel News #49

Minulý týždeň sme sa dočkali premiéry mini-série zo sveta Star Wars, v ktorej sme sa pozreli o niečo bližšie na rád Jedi v období klonových vojen. Hlavnou postavou je Mace Windu, ktorý si nesie na pleciach pochybnosti o správnosti toho, v akej situácii sa jeho rád ocitol. Otázky mu začínajú víriť hlavou najmä ako dôsledok bitky na Geonosise, kde padlo veľa jeho spolubojovníkov. Sú ešte jednotky Jedi mierovou silou, ktorá sa má starať o blaho galaxie? Alebo sa už zmenili na obyčajné bojové jednotky? Takto naladený Mace Windu dostane za úlohu lokalizovať a prešetriť výskyt separatistických jednotiek na planéte Hissrich. Na túto úlohu si vyberá troch ďalších Jediov, z ktorých každý vyniká v inej oblasti. Spolu tak tvoria malú, ale údernú skupinu. Po príchode na planétu samozrejme netrvá dlho, kým budú nútení vytianuť svetelné meče a situácia sa začne komplikovať.

 

 

Celkovo hodnotím prvé číslo pozitívne. Sledujeme jednoduchý príbeh, ktorý je pre tieto Star Wars mini-série skoro typický, ale na pozadí je tu vnútorný konflikt, ktorý rieši celý rád Jedi. Máme tu zaujímavé postavy, dobrú kresbu a na akciu sa tiež veľmi dobre pozerá. Záverečný cliffhanger zaujal a preto sa možno rysuje ďalšia zaujímavá mini-séria zo sveta Star Wars. Druhého čísla sa dočkáme 27. septembra.

 

 

Marvel Legacy sa nezadržateľne blíži a marketingová kampaň logicky graduje. Po nejakom čase tu máme opäť promo video, ktoré nám sumarizuje všetky doteraz známe informácie a zároveň teasuje zatiaľ bližšie nešpecifikovaný veľký návrat. Koho sa bude tento návrat týkať, sa ešte nevie, ale Axel Alonso sa svojho času vyjadril, že posledná stránka pripravovaného one-shotu Marvel Legacy #1 zbúra internet. Marvel Legacy odštartuje 27. septembra už spomínaným 50-stranovým one-shotom, ktorý napíše Jason Aaron a nakreslí Esad Ribic. Mali by sme v ňom, okrem iného, sledovať aj vznik tímu 1,000,000 BC Avengers.

 

 

Meno Alex Ross asi nie je potrebné zvlášť predstavovať. Jeho geniálne obálky sa nám tu vyskytujú relatívne často. Tá dnešná ku komiksu Mighty Thor #701 je ale trochu špeciálna. Vidíme na nej klasického Thora so svojim kladivom, čo by mohlo znamenať definitívny návrat Odinsona. Čo sa však stane s Jane Foster? Podtitul Death of Jane Foster Part 2 jej nedáva dobré vyhliadky. Čo sa týka načasovania, nemohlo byť lepšie. Mighty Thor #701 sa objaví na pultoch v novembri, čo je aj mesiac, keď sa dostane do kín Thor: Ragnarok.

 

 

Leto už je za nami a pomaly tak nastáva sezóna festivalov a rôznych žánrových podujatí. Multiverzum a Marvel News na nich samozrejme nemôžu chýbať! Ako prvý nás čaká už budúci víkend Comics Salon & IstroCON 2017. Na tejto akcii nás môžete vidieť konkrétne v sobotu 16.09. o 13.00 na prednáške Marvel pre začiatočníkov, na ktorej si preberieme, kde a ako je vhodné v tomto komiksovom svete začať. V nedeľu 17.09. o 10.00 zase budete môcť navštíviť prednášku Marvel News, ktorá vám zhrnie dianie v Marvel univerze v poslednom období a zoznámi vás s aktuálnou situáciou. Obe prednášky majú svoje eventy na FB, takže si ich nezabudnite odkliknúť, aby ste na tieto dva Marvel momenty náhodou nezabudli. 😉

 

 

Čo si zo včerajších noviniek vybrať? Ponuka je naozaj pestrá. Pokračuje séria Generations, tentokrát v hlavnej úlohe s Iron Manom a Ironheart. Svojho štartu sa dočká aj event Venomverse, podporený mini-sériou Venomverse:War Stories. Fanúšikovia Star Wars určite ocenia premiéru série Captain Phasma.

 

All-New Guardians of the Galaxy #9
Astonishing X-Men #3
Black Bolt #5
Champions #12
Daredevil #26
Darth Vader #5
Generation X #6
Generations: Iron Man & Ironheart #1
Hawkeye #10
Iceman #5
Inhumans: Once & Future Kings #2
Iron Fist #7
Jessica Jones #12
Journey to Star Wars: The Last Jedi – Captain Phasma #1
Royals #7
Spider-Man #20
Spider-Man/Deadpool #21
Venomverse #1
Venomverse: War Stories #1
X-Men: Gold #11

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás príliš nezahltia povinnosti ohľadom spomínaného Comics Salonu budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 + 10 =