Marvel News #99: Conan si to rozdá s hrdinami aj zlosynmi

Marvel News s naozaj sympatickým číslom, ktoré predznamenáva blížiace sa jubileum, sú po malej prestávke tu. Conan a jeho návrat do Marvelu rozpútal duely naprieč univerzom a samozrejme nevynecháme ani koniec Daredevila. V správach sa objaví aj Wolverin a našli sme aj niečo zo zákulisia série X-Men Red. Pokračuje tiež hecovanie zo strany jedného kresliča, ktorý má pocit, že Venom je lepší ako Watchmeni. 😉

Venom – Ryan Stegman

Návrat Conana do Marvelu už sa pomaly blíži. V januári sa dočkáme veľkého návratu v sérii Conan the Barbarian a nasledovať ju bude vo februári séria Savage Sword of Conan. Celkovo sa hovorí o troch sériách, avšak detaily o tej tretej zatiaľ zverejnené neboli. Ak sa barbara neviete dočkať, možno vás zaujmú varian covery, ktoré si Marvel pri tejto príležitosti pripravil. V decembri si to Conan na desiatich variant obálkach rozdá s marvel hrdinami. V januári bude túto iniciatívu nasledovať ďalších desať variant obálok, kde sa Conanove cesty skrížia so zlosynmi Marvelu. Ak by ste plánovali ich zozbierať, zoznam prikladám pod textom. Na niekoľko z nich sa môžete pozrieť v priloženej galérii.

Hrdinovia:
AMAZING SPIDER-MAN #11 – GIUSEPPE CAMUNCOLI
AMAZING SPIDER-MAN #12 – MARK BAGLEY
AVENGERS #11 – CARLOS PACHECO
BLACK PANTHER #7 – RICHARD ISANOVE
CAPTAIN AMERICA #6 – BUTCH GUICE
DEADPOOL #7 – MARC LAMING
FANTASTIC FOUR #5 – GERALD PAREL
IMMORTAL HULK #10 – INHYUK LEE
THOR #8 – PATCH ZIRCHER
UNCANNY X-MEN #6 – J. SCOTT CAMPBELL

Zlosyni:
AMNAZING SPIDER-MAN #14 – GREG LAND
AVENGERS #13 – MIKE MCKONE
CAPTAIN AMERICA #7 – DAVE JOHNSON
IMMORTAL HULK #12 – bude ohlásený
SPIDER-GWEN: GHOST SPIDER #4 – GORAN PARLOV
THOR #9 – GREG SMALLWOOD
TONY STARK: IRON MAN #8 – VALERIO SCHITI
UNCANNY X-MEN #8 – DALE KEOWN
VENOM #10 – HUMBERTO RAMOS
X-FORCE #2 – JEROME OPENA

Súčasťou včera vydaných komiksov bol aj zošit X-Men Red #10. Ide o posledný zošit tejte série a nad jej zrušením budem ešte niekde určite plakať. Avšak, krátko pred vydaním tohto čísla zverejnil prostredníctvom tweetu scenárista Tom Taylor náhľad na naštvanú Jean Grey. Jeden z fanúšikov na to reagoval, že to je pravdepodobne situácia päť minút po tom, ako Jean objavila Twitter. Taylor na to reagoval správou, že v pôvodných materiáloch pre tento komiks existovala scéna, kde bola Jean naozaj frustrovaná z Twitteru a mala údajne zahodiť mobil do mora.

Jean Grey nemá svoj deň.

Pamätáte si na moment, keď kreslič Ryan Stegman zahlásil, že aktuálne vychádzajúca séria Venom je lepšia ako komiks Watchmen? Joe Quesada na svojom Twitter konte zverejnil tento variant cover k zošitu Venom #11, ktorý priamo odkazuje na už spomínaných Watchmenov. A Stegman nelenil a vyjadril sa, že ide o pravdepodobne najlepší cover histórie a samozrejme, že je lepší ako ten pôvodný.

Venom #11

Story arc The Death of Daredevil, ktorý má pod palcom scenárista Charles Soule a kreslič Phil Noto, nám v zošite Daredevil #612 prinesie koniec Daredevila. Na 2. januára 2019 bola ohlásená miniséria The Man Without Fear, ktorá bude sledovať následky konca Matta Murdocka. Miniséria bude vychádzať na týždennej báze a uvidíme v nej, že Hell´s Kitchen potrebuje svojho „strážneho diabla“. Písať ju bude Jed MacKay a kresliť Danilo Beyruth. Zvejnených bolo aj všetkých 5 coverov.

Keďže audio dráma Wolverine: The Long Night bola veľmi úspešná a už čoskoro sa dočká aj komiksového spracovania, je logické, že Marvel ohlásil pokračovanie, ktoré bude niesť meno Wolverine: The Lost Trail. Druhá sezóna tohto podcastu bude mať 10 epizód a bude priamo nadväzovať na udalosti v The Long Night. Logan by sa mal vrátiť do Louisiany a mal by tu hľadať vykúpenie za to, čo v minulosti vykonal. Keď dorazí do New Orleans tiež zistí, že jeho bývalá je nezvestná a rovnako sú na tom aj mnohí ďalší ľudia a mutanti. Úlohu Wolverina si tu zopakuje Richard Armitage. Wolverine: The Lost Trail bude zverejnený exkluzívne na platforme Stitcher premium niekedy v zime 2019. Neskôr sa však dostane aj na ostatné platformy.

Wolverine v rádio prevedení pokračuje.

Pri Wolverinovi ešte chvíľku zostaneme. Charles Soule prostredníctvom svojho pravidelného newsletteru informoval, že je v príprave 12-dielna séria s predbežným názvom Wolverine: The Vigil. V každom zošite by sme mali vidieť Logana v rôznom časovom období, pričom začať by sa malo počasť druhej svetovej vojny. Soule, ktorý aktuálne píše veľmi úspešnú minisériu Return of Wolverine, tiež prezradil, že kresliť bude Paulo Siqueria (Spider-Force). Žiadne ďalšie detaily a ani plánovaný dátum vydania prezradené neboli.

Wolverine

Nedávno svojim 50. zošitom skončila séria Old Man Logan a aj séria Old Man Hawkeye sa už pomaly končí. Trend titulov s oznažením „Old Man“ sa ale asi tak skoro neskončí. Na festivale Lucca Comics 2018, ktorý sa odohral minulý víkend, šéfredaktor CB Cebulski ohlásil nový projekt Old Man Quill. Cebulski oznámil aj tím tvorcov, ktorý bude pozostávať zo scenáristu Ethana Sacksa a kresliča Roberta Gilla. Detaily ohľadom príbehu, respektíve, či pôjde o ongoing alebo minisériu, prezradené neboli. Malo by ale ísť o priame pokračovanie série Old Man Logan. Sacks sa tiež vyjadril, že miluje tento svet. Je to síce hrozné miesto pre život, ale krásne miesto na návštevu. A zaujímavé na tomto príbehu bude zistenie, aké je v ňom miesto Guardians of the Galaxy. Séria by mala debutovať vo februári.

Zdroj: FB Panini Comics Italia

Zo včerajších noviniek by som vás chcel upozorniť na prvý diel série Marvel Knights, ktorá štartuje pri príležitosti 20. výročia tejto značky. Pokračujú tiež eventy Infinity Wars a Spider-Geddon. Končí ale napríklad séria X-Men Red (autor článku plače na klávesnicu).

Asgardians Of The Galaxy #3
Champions #26
Cloak and Dagger #6
Deadpool #6
Deadpool – Secret Agent Deadpool #5
Death Of The Inhumans #5
Doctor Strange #7
Iceman #3
Immortal Hulk #8
Infinity Wars #5
Iron Fist #2
Marvel Knights 20th #1
Marvel Super Hero Adventures: Captain Marvel – Mealtime Mayhem #1
Runaways #15
Shatterstar #2
Spider-Geddon #3
Star Wars #56
Star Wars: Han Solo – Imperial Cadet #1
Typhoid Fever X-Men #1
Weapon X #25
X-23 #6
X-Men Red #10

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ sa spamätáme z ukončenia série X-Men Red, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 × 29 =