Tipy na december 2015 (časť 2.)

Keďže november sa už pomaly končí, je najvyšší čas objednať si to najlepšie, čo si pre nás vydavateľstvá na december pripravili. V minulom článku sme sa venovali vydavateľstvám Dark Horse Comics, DC Comics a IDW Publishing. V dnešnom pokračovaní sa pozrieme do kuchyne Image Comics a Marvel Comics.

Vo vydavateľstve Image Comics stojí určite za reč 4-dielna séria z divokého západu. Tom Ketchum sa snaží očistiť svoje meno a zostať nažive, keď je mylne považovaný za bezohľadného psanca s podobným menom „Black Jack“ Ketchum. Tom bude musieť čeliť aj otázkam o svojej vlastnej identite, zdravom rozume a nakoniec aj o existencii. V druhej sérii Symmetry nám Image predstaví utópiu. Hlad, choroby, práca … všetko sú to už len pozostatky na dávno zabudnutú minulosť. Pre dobro ľudstva sú všetka individualita, tvorivosť a negatívne emócie geneticky odstránené a medicínsky potlačované. Populácia je obmedzená do segregovaných oblastí, kde ľudia žijú dlhé životy plné hier a oddychu. Iba jeden muž a jedna žena sa na tento svet pozerajú odlišne. Ich stretnutie rozpúta revolúciu. Bude však ich láska pre svet znamenať spásu alebo úplné zničenie ?

Marvel si toho pre nás v rámci All New All Diferent pripravil zase kopu. V novinke A-Force môžeme čakať čisto ženský tím, ktorý vytvorí Singularity, aby sa tak mohla postaviť najväčším nebezpečenstvám naprieč celým univerzom. She-Hulk, Captain Marvel, Dazzler, Medusa a Nico Minoru s ňou vytvoria tím, z ktorého by mali feministky určite radosť. Ďalšími tímovkami, ktoré určite stoja za zmienku, sú All New Inhumans, Guardians of Infinity, Uncanny X-men a Squadron Supreme.

Zaujímavo však vyzerajú aj nové sólo série vydavateľstva Marvel. V prvom rade musíme zmieniť Daredevila, ktorý sa vráti do čierneho obleku, aby v New Yor City opäť bojoval proti zločinu. Po nociach to bude zločin v temných uličkách, za svetla boj v kancelárii okresného obhajcu. Deadpool je aktuálne skoro všade a bolo tak len otázkou času, kedy sa objaví aj nový komiks s dvojicou Deadpool a Cable. V 90. rokoch táto dvojka valcovala a preto dúfajme, že to v 3-dielnej sérii rozbehnú na plné obrátky, ako za starých čias. Séria nesie názov Split Second, píše Fabian Nicieza, kreslí Reilly Brown. Mágia je narušená a Scarlet Witch je jediná, ktorá to môže napraviť. Vydáva sa tak na cestu, ktorá ju zavedie z Manhattanu na grécke ostrovy alebo rušné ulice Hong Kongu. Ak sa Aj Wande podarí zistiť, kde je problém a následne ho napraviť, otázkou ostáva, kto je za tento zmätok zodpovedný. Novinku Scarlet Witch píše James Robinson a kreslí Vanesa Del. Jeden z top favoritov predajnosti na december je tradične Spider-man s novou sériou, ktorá nesie meno Spidey. Mali by sme sa vrátiť k začiatkom Petera Parkera. Do doby domácich úloh, strachu z komunikácie s dievčatami alebo iných dávno zabudnutých nebezpečenstiev. Očakávať údajne môžeme Doc Ocka alebo Sandmana a samozrejme sľúbení sú aj ďalší neočakávaní hostia.

December nám tiež prinesie nového Totally Awesome Hulka. Jeho meno je Amadeus Cho a údajne pôjde o najšialenejšieho Hulka histórie. Keď vymenovali Amadeusa Cho za nového Hulka, tak sa to s veľmi pozitívnou odozvou nestretlo, tak je otázne, ako ho fanúšikovia príjmu. Z ďalších nových projektov stojí určite za zmienku ešte Gwenpool Special alebo Red Wolf. A aby sme náhodou nezabudli na fakt, že v decembri tu budú nové Star Wars, dočkáme sa aj one-shotu C-3PO, s rovnomenným robotom v hlavnej úlohe. Malo by ísť o príbeh, ktorý dovedie populárneho experta na etiketu do diania The Force Awakens.

Tento článok vznikol v spolupráci s webom Komiksový raj, kde si môžete všetky uvedené novinky predobjednať.

(zdroj: previewsworld.com, marvel.com, imagecomics.com)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
19 − 16 =