Aladdin a jeho čarovná lampa v prvom teaseri

Disneyho life action spracovania pôvodne animovaných príbehov nie sú nijaká novinka (nepoznám nikoho, kto by nemiloval 101 dalmatíncov). Tohto nápadu sa však mišiakov megabiznis chytil opäť v novom miléniu, no nie vždy zdarne. Kým niektoré počiny zapadli v záplave priemerných a podpriemerných titulov (Maleficent, 2014, či Popoluška z r. 2015), našli sa aj také, ktoré diváka príjemne prekvapili a potešili (Kniha džunglí, 2016, Kráska a zviera, 2017). A najmä tie nám dali nádej do budúcna, že by ďalšie plánované adaptácie mohli byť filmy, na ktoré sa budeme tešiť. Vo vyhliadke momentálne máme Levieho kráľa (o ktorom naozaj nik nevie, čo si myslieť), Mulan, Malú morskú pannu, Dumba, Pinocchia… nebudem pokračovať. Naplánovaná je naozaj takmer každá disneyovská animovaná klasika, na ktorú si spomeniete. Medzi nimi aj Aladdin!

Toho od začiatku sprevádzali pochybnosti. Najprv to kritici hrali na kartu rasizmu, keď tvorcovia do príbehu vložili „belošský charakter“ v podobe princa Andersa, potom keď vybrali Jasmíninu predstaviteľku, ktorá nemá arabské korene, Naomi Scott, následne sa na verejnosť dostalo, že tvorcovia plánujú bledších hercov prifarbiť mejkapom, aby zapadli. Frflanice boli aj okolo Willa Smitha, ktorý nahradí nezabudnuteľného Robina Williamsa v role Džina, čo je zatiaľ asi najväčší marketingový ťahač filmu. Či sú to len „musíme všetko skritizovať“ postoje alebo opodstatnené výčitky, nechám na každého osobnom zvážení. Ale myslím si, že treba počkaj na výsledný film a riešiť menej pôvod hercov a viac ich výkony.

(zdroj: YouTube)

Disney má dve polohy, do ktorých vie pri týchto adaptáciách spadnúť – patetická blbosť bez nápadu so zlými hereckými výkonmi alebo naozaj nádherný a citydrásajúci príbeh s megaveľa CGI, vlastne, vždy je tam megaveľa CGI. Dúfajme, že to v tomto prípade bude druhá možnosť a ja si myslím, že prvý vypustený teaser nám to potvrdzuje.

Hneď na začiatku nás okamžite do detstva vtiahne úžasný a dramatický soundtrack, ktorý je nám taký známy, a zároveň nový. Hudbu skladá dvojica, ktorá má na svedomí napr. oceňovaný muzikálový La La Land – Pasek & Paul – spolu s Alanom Menkenom. Okej, prvá výhra. Atmosférické zábery púštnej krajiny alebo šialené bohatstvo ukrývajúce sa v jaskyni zázrakov – zhodneme sa na druhej výhre? A hej, videli sme Aladdina aj lampu!

Naozaj veľký prísľub nám ponúka režisérska stolička, na ktorú zasadol sám Guy Ritchie! A vy viete, aká som bola nadšená z Artuša. Ja tomu chlapovi zožeriem všetko, čo naservíruje, a keďže je známy svojím inovatívnym či experimentálnym prístupom a sám má päť detí, moje očakávania sú vysoké.

Prvý teaser neposkytol veľa, všetci túžobne čakáme najmä na vizuál ostatných postáv, tak dúfajme, že nám už čoskoro bude predstavený plnohodnotný trailer.

Premiéra filmu Aladdin je naplánovaná na 24. mája 2019, čím odsunul pôvodne naplánovanú Star Wars Epizódu IX.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
22 ⁄ 11 =