DC Comics News #3

Edičný plán DC na jún odhalil viacero zaujímavých noviniek. Bude to predovšetkým one-shot Dark Days: The Forge #1, ktorý má spolu s júlovým Dark Days: The Casting #1 tvoriť úvod k veľkému letnému eventu k tomu sa ešte vrátim. Na začiatku júna nás čaká premiéra filmu o Wonder Woman, čo nemohli v komikskovej časti vydavateľstva nechať len tak. Môžeme sa preto tešiť na one-shot Wonder Woman: Steve Trevor, v ktorom bude Dianin prvý muž bojovať proti nepriateľovi z jej minulosti. Písať ho má Tim Seeley a ilustrovať Christian Duce, obaja známi predovšetkým z batmanovských titulov.

Treťou DC „mňamkou“ počas júna, sú špeciálne 40-stranové čísla #25 Aquamana, Batmana, Flasha, Green Arrowa, Green Lanterns, Supermana a Wonder Woman. Okrem Supermana a Lanternov v ňom všetky komiksy začínajú nový príbeh, niektoré s novými tvorcami. Napr. k Aquamanovi sa s ceruzkou posadí Stjepan Šejić. Ten doteraz ilustroval hlavne pre Image (Witchblade, Darkness), s príležitostnou obálkou pre Marvel (X-Men: Endangered Species). Danovi Abnettovi by mal pomáhať s príbehom Underworld, v ktorom sa Atlanťania budú snažiť dostať spod nadvlády teroristov.

 

Vyšiel aj edičák DC na jesenné TPB, omnibusy a absolutky. Tešiť sa môžu priaznivci všetkých komiksových období – veku  zlatého (pokračujú série omnibusov Supermana, Batmana či Green Arrowa), strieborného (Supergirl) či bronzového (omnibus Batgirl a pred-mooreovského Swamp Thing-a). Peňaženky by nemali nechať nedotknuté ani fanúšikovia New52 – Justice League vydá absolutku svojho prvého origin príbehu, omnibus prvých troch archov aj záverečnej Darseid War.

V rovnakom formáte vyjdú z tohto obdobia Batman a Robin, Harley a Greyson. Štúdio pripravuje aj množstvo Rebirthu, okrem TPB, hardcoverov a deluxe edicií, obsahujúcich po dva trady, vyjde aj rozšírená verzia Rebirth omnibusu. Mnohých poteší nové vydanie súboru The Worlds Greatest Superheroes dvojice DiniRoss. A medzi chuťovkami nájdeme asi najväčší omnibus, čo zatiaľ DC Comics vydalo. Kompletný geniálny Kirbyho The Fourth World má obsahovať viac ako päťdesiat zošitov.

Februárové výsledky predaja komiksov distribúcie Diamond Comics výrazne ovplyvnili dva fakty – Marvel minulý mesiac neposielal predajcom komiksy navyše, ktoré si neobjednali. A 25-centového Walking Dead #163 sa predalo viac ako 750-tisíc kusov. Prečo to sem píšem, keďže to zdanlivo nemá nič spoločné s DC a druhá informácia sa navyše do rebríčka Diamonds ani nezapočítava (majú tam iba komiksy nad jeden dolár)? Prerušenie Marvelovského overshippingu znamenalo takmer vyrovnanie počtu predaných kusov, rozdelenie trhu bolo 33,64 % pre Marvel a 33,47 % pre DC Comics.

Walking Dead zase znamenal dvojnásobné zvýšenie podielu Image, z 9 na 18 percent. Cena komiksu však, samozrejme, ovplyvnila ich dolárové výsledky, kde Image mal iba 9 percent, DC Comics získalo 30,23 % a Marvel 37,46 %. Rozdiel je daný cenou komiksov – napr. v prvej desiatke malo DC šesť komiksov po 2,99 $ a All-Star Batman za 4,99 $. Najpredávanejším komiksom februára bol Darth Maul za 4,99 $, pričom Marvel mal v prvej desiatke ešte 28. číslo Star Wars za 3,99 $. Najpredávanejšími DC komiksami boli tradične dve čísla Batmana, pričom Batman #17 bol prvým komiksom tohto titulu od začiatku New52, ktorého sa predalo pod 100-tisíc kusov. Nasledovalo prvé číslo Justice League of Amerika, no tam je tiež predaj pod 100 000 sklamaním.

Autor All-star Batman a jeden z mála spisovateľov New52, ktorí si udržali svoj titul počas celej jej existencie, Scott Snyder, sa vyrozprával pre cbr.com. Pri otázke ohľadom najnovšieho Batmanovho spoločníka Duka Thomasa, Snyder potvrdil, že jeho úloha bude stále výraznejšia a že bude jednou z najdôležitejších postáv Batman familly. To by sa malo začať už v aprílovom čísle All-star Batman a pokračovať v spomínanom evente. V hlavnom Batmanovi sa zase od čísla 25 chystá The War of Jokes and Riddles, kde sa proti sebe postavia… Joker a Riddler!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
8 × 2 =