Do dražby idú zberateľské predmety Star Wars

Aukčný dom Sotheby’s, známy dražbami najluxusnejších šperkov či najvzácnejších obrazov, ponúka tento raz opäť niečo špeciálne. Do dražby ide viac ako šesťsto zberateľských kúskov zo sveta Hviezdnych vojen.

Internetová aukcia bude 11. decembra, teda iba tri dni pred svetovou premiérou očakávanej siedmej epizódy. Predmety sú zo zbierky japonského módneho dizajnéra Tomoakiho Nagaa, známeho od menom Nigo. „Ako návrhár som vždy nachádzal inšpiráciu v Star Wars. Som hrdý na to, že môžem ponúknuť tieto jedinečné kúsky do dražby a verím, že prinesú nadšenie fanúšikom ságy kdekoľvek na svete.“ V ponuke budú figúrky postáv, plagáty, helmy Darth Vadera, svetelné meče s podpismi či nádoba na sušienky s motívom Jabbu Hutta. Do dražby ide aj figúrka Lukea Skywalkera, ktorú stiahli z predaja, pretože bola nebezpečná pre deti. Na svete vraj existuje iba dvadsať kusov. Vydražiť by sa podľa odhadov mohla za 12 000 až 18 000 dolárov.

Skywalker
(zdroj: Sotheby’s)

Medzi jedinečnými zberateľskými predmetmi sú aj „backing cards“ teda zadné kartónové kartičky, ktoré sú súčasťou originálneho balenia zberateľských figúrok s názvom Revege of the Jedi, čo bol pôvodný názov tretieho filmu, Star Wars: Return of the Jedi, predtým ako sa George Lucas rozhodol, že skutočný Jedi nikdy nehľadá pomstu.

Najhodnotnejšími kúskami sú dve sady mincí z roku 1985, ktoré vyrobili na špeciálnu objednávku. Organizátori dražby očakávajú, že by sa mohli predať po 25 000 až 35 000 dolárov.

DartVaderHelmetň
(zdroj: Sotheby’s)

„Od chvíle, čo Hviezdne vojny prišli do kín v roku 1977, stal sa z nich jedinečný kultúrny fenomén inšpirujúci zberateľov z celého sveta,“ uviedli zástupcovia aukčného domu.

(zdroj: theguardian.com / Sotheby’s)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 × 1 =