Dojmy z hrania Dying Light: The Following
Zombie, zombie a zase zombie. Nechápte ma prosím zle, podľa mňa nie je nič uspokojivejšie než dobre zabitý zombie. Dead Rising, Left 4 Dead, Dead Island, samotný Dying Light a teraz veľké DLC v podobe samotnej veľkej mapy A.K.A. dediny. Ja osobne som si kúpil season pass na Xbox One Dying Light hneď ako som videl prvý trailer na The Following. Firma Techland má už dobré meno v hernom biznise, ale to čo spravili pri Dying Light: The Enhanced Edition ma veľmi milo prekvapilo.
Iné firmy väčšinou vydajú samotnú hru + platené DLC samostatne, alebo v podobe season passu. Keď už všetko popredali a “poryžovali”, tak ešte vydajú GOTY edíciu, ktorá obsahuje samotnú hru + všetky DLC, ktoré ku hre kedy vyšli. Dobrý kauf, ak ste čakali. Pri Dying Light: The Enhanced Edition sa Techland pohral ešte aj so samostatnou hrou. AI je inteligentnejšie, framerate sa zvýšil pri Xbox One a PS4, v každom “domčeku” rôzne challenge, nové ukončovacie chvaty, oveľa lepšie zvuky, hudba a každý hráč dostal elite hodnotenie, kde si môže zvyšovať silu, staminu, život a iné. Príjemné je, že sa elite prideľovanie bodov do kategórie môže hocikedy vynulovať a už nazbierané body poprehadzovať.
Príbeh ako taký rozoberať nebudem, nech si ho každý užije sám. Buď hraním, alebo sledovaním gameplay-u. Mapa Following je veľká, rozlohovo je väčšia ako mesto Harran, ale musíme brať do úvahy, že v Harrane sa behá a lezie. Vo Following je používanie bugginy nutnosťou. Nedá sa behať 2 km vzdialenosti po vlastných, na každom kroku sú agresívni “rýchli” zombíci, nehovoriac o tých expoludujúcich (skoro na každom rohu).
Buggina má samotný level rast až do 25, ako aj predošlé schopnosti. Každá odomyká niečo nové, elektrická klietka, silnejšie turbo a iné. Buggina spotrebuje dosť veľa paliva, ktorého je ale všade dostatok. Stačí si naberať z áut alebo benzínových púmp. Upgrade je možný, ale iba v podobe silnejšieho motora, tlmičov, turba, brzdových platničiek a kolies. Nezabudli ale ani na vizáž auta. Od samotnej farby bugginy až po malé prídavky do kabíny, ktoré sú vlastne niečo ako trofeje.
Nové typy zombie som našiel dva. Jeden pri čistení hniezd, nejaký prilepený ku zemi vydávajúci divný zvuk. Mal okolo seba veľa night hunterov. Druhý zase mega obrovské monštrum, na ktoré treba rozhodne coop hráčov, alebo veľa času a granátov. Kto má rád zombie, vrelo doporučujem kúpu priamo Enhanced edície. Ja osobne som si túto hru vychutnal. V meste Harran som strávil 51 hodín a na dedine ďalších dvanásť. Netvrdím že si hru už nikdy nezapnem, ale po 5 dňovom „8:00 – 0:00 non stop“ hraní Dying Light som videl zombíkov všade 🙂
Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!