Marvel News #84: Deadpool ako agent 007?!

Komiks X-Men Gold #30, ktorý sa točil okolo svadby Kitty Pryde a Colossusa, dorazil do stánkov včera. A keďže udalosti sa v ňom vyvinuli tak, ako sa vyvinuli (nechcem spoilerovať), na scénu prichádza ďalší pár. Ohlásená bola totiž ongoing séria Mr. and Mrs. X, v ktorej uvidíme Gambita a Rogue. Ohlásenie tejto série tiež vyriešilo niekoľkomesačnú záhadu, čo sa ukrýva za utajeným X titulom, ktorý svietil v júlovom edičnom pláne. Scenár bude písať Kelly Thompson (Hawkeye, Rogue and Gambit) a kresliť Oscar Bazaldua (Spider-Man). Príbehy tohto dlhoročného páru odštartujú už v júli, a tak ak ste si tento komiks ešte nepredobjednali, neváhajte!

Dobrodružstvá populárnej dvojice pokračujú!

Nick Fury a jeho „kvíliace“ komando sa vrátia v one-shot špeciál Journey Into Mystery: The Birth of Krakoa. Príbeh bude zasadený do doby, keď Nick Fury ešte ani náhodou nebol najväčší špión Marvel univerza. Odohrávať sa bude v posledných dňoch druhej svetovej vojny a Nickovi a jeho partii sa cesta skríži s Krakoom, žijúcim ostrovom. Krakoa nie je vo svete X-Menov novinkou. Debutoval v roku 1975 v legendárnom komikse Giant Size X-Men #1, v ktorom tento ostrov zajal väčšinu klasických X-Menov. Cyclops bol tak nútený pre potreby záchrannej misie vytvoriť úplne nový tím. Pôvod tohto ostrova/mutanta nebol doteraz poriadne vysvetlený a v rámci tohto špeciálu by sme sa mali dočkať plnohodnotného originu. Scenár napíše Dennis Hopeless (Jean Grey) a o kresbu sa postará Djibril Morissette-Phan (All-New Wolverine). Vydanie komiksu je naplánované na 12. septembra.

Aký je origin živého ostrova?

Vesmírne dobrodružstvá Poe Damerona sa blížia k svojmu záveru. V septembrovom edičnom pláne sa totiž objavilo číslo #31, ktoré je prezetované ako posledná kapitola príbehov tohto pilota. Scenárista Charles Soule a kreslič Phil Noto odštartovali túto sériu v apríli 2016 a zasadili ju do diania tesne pred filmovú The Force Awakens z roku 2015. V apríli tohto roka sa séria číslom #26 zase presunula za udalosti zatiaľ poslednej filmovej epizódy The Last Jedi. Pokiaľ nebude ohlásená nejaká iná séria, v ktorej bude táto postava figurovať, fanúšikovia si budú musieť počkať až na Epizódu IX, ktorej sa dočkáme budúci rok.

Poe Dameron dolietal.

Ďalšie dve série, ktoré čaká koniec sú tímovky X-Men Blue a X-Men Gold. Informácie vychádzajú z edičného plánu, kde sú zošity číslo #36 pre obe série označené ako posledné. Oba tituly začali vychádzať v rámci udalosti ResurrXion na začiatku roku 2017. Odštartovala sa tým pre mutantov úplne nová éra, ktorá mala oveľa intenzívnejšie brnkať na nostalgickú nôtu. O ich konci sa začalo špekulovať v momente, keď sa zverejnili teaser obrázky k pripravovanému eventu Extermination, ktorý by mal znamenať menšie upratovanie. A stále hlasnejšie sa hovorí aj o tom, že mutanti, ktorí sú z iného časového obdobia, definitívne zmiznú. Zrušenie týchto sérií je na základe týchto úvah vcelku logický krok.

Čaká nás koniec X-Menov.

Deadpool sa v nedávno ohlásenej minisérii vydá na prísne tajnú misiu, na ktorej sa bude snažiť zachrániť svet pred teroristami, konkrétne pred agentúrou GORGON. Tešiť sa vraj môžeme na kopu špionáže, intríg a samozrejmosťou bude búranie štvrtej steny. Séria Deadpool: Secret Agent Deadpool, je ďalším titulom z tzv. Originals, ktoré Marvel pripravuje spolu s comiXology. V rámci tejto spolupráce už vyšli digitálne série ako Black Panther: Long Live the King alebo The Immortal Iron Fists. Miniséria bude mať 6 dielov, bude vychádzať každé dva týždne a prvého čísla sa dočkáme 5. septembra. Scenár napíše Chris Hastings (The Unbelievable Gwenpool) a o kresbu sa postará Salva Espin (Deadpool Kills Deadpool).

Volám sa Pool. Deadpool.

Chystá sa mixovanie Marvel hrdinov? Na sociálnych sieťach to tak nedávno vyzeralo. Kreslič Humberto Ramos nakreslil niekoľko skíc a pripojil k nim hashtag #WhoGetsWarped?. Okrem Ramosa potom tieto obrázky šérovali aj C.B. Cebulski a scenáristi Gerry Duffan, Al Ewing a BenBlacker. Aktuálne hovoríme o piatich kombináciách: Soldier Supreme (Captain America + Doctor Strange), Weapon Hex (X-23 + Scarlet Witch), Ghost Panther (Ghost Rider + Black Panther), Arachknight (Spider-Man + Moon Knight) a Iron Hammer (Iron Man + Thor). Dôvod tohto mixovania bol ešte včera nejasný.

Skice mixnutých hrdinov.

Potom sa však objavila správa, ktorá všetko viac-menej vysvetlila. Táto kampaň bola predzvesťou pripravovanej série one-shotov Infinity Warps, ktoré budú mixovať hrdinov, podľa toho, ako to bolo teasované. Spojitosť s blížiacimi sa Infinity Wars je viac ako zrejmá a toto mixovanie budú mať určite na svedomí Infinity Stones. Neboli síce ohlásené dátumy vydania, avšak známe sú prvé kreatívne tímy. O zošit Iron Hammer sa postará scenárista Al Ewing a kreslič Ramon Rosanas. Gerry Guggan napíše a Adam Kubert nakreslí komiks o postave Soldier Supreme.

Fanúšikovia Spider-Mana sa už určite nevedia dočkať na septembrové vydanie PS4 hry Spider-Man. A táto udalosť sa samozrejme odrazila aj v komiksovom univerze. Spider-Man v tomto hernom kostýme sa ukáže v pripravovanom crossoveri Spidergeddon, ktorý spojí Spider-Menov z rôznych realít. Vyriešila sa tak teda otázka, komu patrí čierna silueta na nedávno vydanom teaseri. Dočkáme sa ale aj variant coverov, ktoré sú adaptáciou klasických coverov, ale tentokrát pôjde o dizajn spojený so spomínanou hrou. Variant covery budú vonku rovnako ako hra, teda v septembri.

Hlavným ťahákom včerajšej nádielky je jednoznačne Tony Stark a jeho nová séria. Pozornosť si ale určite zaslúži aj posledné číslo Dana Slotta pri sérii Amazing Spider-Man.

Amazing Spider-Man #801
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #20
Ant-Man And The Wasp #2
Avengers #3
Ben Reilly: The Scarlet Spider #20
Cable #158
Captain America #704
Champions #21
Daredevil #604
Doctor Strange #2
Hunt For Wolverine: Claws Of A Killer #2
Infinity Countdown: Black Widow #1
Infinity Countdown: Champions #1
Peter Parker: The Spectacular Spider-Man Annual #1
Runaways #10
Spider-Gwen #33
Star Wars: Poe Dameron #28
Tony Stark: Iron Man #1
Weapon H #4
X-Men Gold #30

Nový začiatok pre Tonyho Starka.

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás v kine úplne neovládne dinosauria mánia, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

(zdroj: marvel)

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 × 15 =