Fantastická Bibliotéka 2018

Opäť prišiel ten jesenný čas roka, keď sa môžeme tešiť na najväčší sviatok slovenských knihomoľov, čitateľov, predajcov a vydavateľov – na knižný veľtrh Bibliotéka 2018. Tento rok sa uskutoční 8. 11. – 11. 11. už klasicky vo výstavných priestoroch Incheba v Bratislave. Tento rok je však pre všetkých nadšencov fantastiky výnimočný. Občianske združenie Fantázia si pre nás totiž pripravilo skvelé prekvapenie!

Ako každý rok, aj teraz sa môžeme tešiť na množstvo vystavovateľov, predajcov, prezentácie vydavateľstiev, antikvariáty, beletriu aj odbornú literatúru, detské knihy, no aj na dobrú kávu a občerstvenie. Ako sa redakcia Multiverza mala na Bibliotéke minulý rok, si môžete prečítať v našej reportáži. Novinkou je však prvý ročník FantáziaFESTU, ktorý sa uskutoční v rámci programovej línie Bibliotéky.

Martinus Cena Fantázie 2017

Sobota 10. 11. 2018 sa preto bude niesť v znamení fantastiky. Už od desiatej môžete navštíviť Literárne centrum 1 a užiť si fantastický program.

10.15          Fantastický kvíz so SlavConom 

Autorka románu Parstelvan Silvia Zeumerová a jej megarýchly fantastický kvíz so SlavConom.

10.30          Parstelvan: Pečať – krst knižnej novinky

Parstelvan je poetický fantasy príbeh o sile lásky, ktorá obstojí nielen v boji s mečmi, ale aj v súboji sŕdc. Autorka Silvia Zeumerová predstaví svoj debut netradične rozhovorom so svojím editorom Erikom Fazekašom (vyd. Lindeni). Na tomto krste nemôžete chýbať, okrem iného aj preto, že obálku maľoval člen redakcie a dvorný umelec Multiverza Brian Terrero Sensej.

11.00          Fantastické novinky s Luciou Lackovičovou

Vydavateľstvá Albatros, Artis Omnis, Hydra a Carcosa predstavia v rozhovore s Luciou Lackovičovou svoje najnovšie a plánované tituly žánru fantastiky. Erik Fazekaš z vydavateľstva Albatros porozpráva o pripravovaných tituloch od Isaaca Asimova a Philipa K. Dicka, autor Mark E. Pocha predstaví plánovaný román Oni, ktorý publikuje české vydavateľstvo Carcosa, Artis Omnis predstaví už publikovanú novinku od Rolanda Oravského V tieni Zeme a spolu s vydavateľstvom Hydra porozprávajú o všetkom, čo z ich dielní vzíde v roku 2019.

11.30          Dom 490 – krst knižnej novinky

Príbeh, z ktorého tuhne krv v žilách! Román v štýle filmov AMITYVILLE HORROR, PARANORMAL ACTIVITY a kníh ŽIARENIE a EXORCISTA (vyd. Artis Omnis).

12.00          Fantasy Award 2018 a predstavenie e-knihy

Vyhlásenie víťazov súťaže poviedok žánru fantastiky v anglickom jazyku Fantasy Award 2018 a predstavenie e-knihy najlepších poviedok súťaže z ročníka 2015.

12.15          Martinus Cena Fantázie 2018

Slávnostné vyhlásenie výsledkov najprestížnejšej súťaže poviedok žánru fantastiky. Za účasti porotcov Pavla Rankova, Sama Trnku, Soni Borušovičovej, Erika Fazekaša a Juraja Búryho budú spomedzi finalistov slávnostne vyhlásení a odmenení víťazi 16. ročníka súťaže. Udelená bude tiež Cena poroty, žánrové ceny: Cena Bibliotéky, Cena Béla, Cena fantasy, Cena ESET a na záver bude predstavený absolútny víťaz, ktorý vzíde z hlasovania čitateľov stránky Martinus.sk.

Credit: Ján Belák

13.45          Fantázia 2018 – krst knižnej novinky

Organizátori literárnej súťaže Martinus Cena Fantázie Lucia Lackovičová a Ivan Aľakša predstavia a pokrstia antológiu najlepších poviedok šestnásteho ročníka – Fantázia 2018. Vyše 400-stranová kniha obsahuje tie najlepšie a najzaujímavejšie fantastické poviedky súťaže s kompletným bodovým hodnotením zúčastnených poviedok. Autorom obálky je MrFREAKE.

14.15          Slovenská fantastika smeruje do TV: Jozef Karika a Juraj Červenák

Najznámejší a najúspešnejší domáci autori fantastiky Jozef Karika a Juraj Červenák na besede predstavia filmové spracovania svojich literárnych diel. Jozef Karika porozpráva o tom, ako vznikala filmová podoba románu Trhlina, ktorý získal Cenu čitateľov v súťaži Anasoft litera 2017. Juraj Červenák bližšie predstaví plány filmového spracovania knižnej série o kapitánovi Steinovi a notárovi Barbaričovi.

Samozrejme, okrem fantastickej línie nájdete na Bibliotéke nesmierne množstvo iného programového vyžitia. prelistujte si kompletný program prednášok, krstov a podujatí v rámci Bibliotéky. Vidíme sa v sobotu!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
21 + 1 =