Godzilla v tom už nie je sama

Po rôznych teasroch, vo forme obrázkov alebo krátkych videí sme sa na nedávnom Comic Cone v San Diegu dočkali prvého traileru na pokračovanie Godzilly s podtitulom King of the Monsters. Už od filmu Kong: Skull Island bolo jasné, že ak všetko pôjde, ako má, čoskoro sa dočkáme ďalších monštier. Ak si pamätáte titulkovú scénu z jaskyne, na stenách sme tam videli rôzne výjavy, ktoré predznamenali to, čo sme mali možnosť vidieť v najnovšom traileri. Čo sú zač monštrá, ktoré sme konečne mohli vidieť?

Godzilla

Príbeh Godzilly začína v roku 1954 v japonskom filme Gojira. Gojira, ako znie jej japonské meno, bola zosobnením strachu z atómových zbraní. Celým filmom sa niesol tento motív a Godzilla tu bola v pozícii jasného nepriateľa. Vydržalo jej to ale iba dva filmy, keďže už v roku 1962 si to rozdala s King Kongom a následne sa stala už jednoznačným ochrancom ľudstva a vzácne neboli ani tímové bitky monštrá verzus monštrá. Godzilla tak skĺzla do sféry zábavy a pôvodná myšlienka ostala dávno zabudnutá. Ak nerátame nie veľmi podarenú Emmerichovu Godzillu z roku 1998, Hollywood dal tejto téme relatívny pokoj, ale zmenilo sa to až v roku 2014, keď sa obrovský jašter triumfálne vrátil na strieborné plátno, a keďže reakcie boli vcelku pozitívne, pokračovanie a plánovaný duel s neskôr natočeným King Kongom, bol len otázkou času. Odhadovať, aké bude mať Godzilla motívy, sa z traileru dá vyčítať veľmi ťažko. Je ale isté, že bude zvádzať súboj o titul kráľa monštier. Teoretických oponentov tu bude hneď niekoľko.

Godzilla a jej atómový dych.

Mothra

Mothra sa vrútila do sveta japonských Kaiju v roku 1961 ako prvý zástupca hmyzej ríše. Bola to veľmi vítaná zmena, keďže divákov už prestávali baviť prerastené jašterice. Jej charakter už nebol vyslovene o besniacom monštre, a aj keď vo svojom debute išla v šľapajách svojich predchodcov, v ďalších filmoch už sledujeme vyslovene pozitívneho tvora, ktorý ľudstvo ochraňuje a zo svojho kokónu sa vyhrabe práve vtedy, keď napríklad Godzilla dostáva výrazne na frak.

Mothra bude evidentne pozitívny charakter.

Rodan

Rodan, alebo ak chcete okrídlené monštrum, debutoval krátko po Godzille. Rovnomenný film sa v roku 1956 stal prvým kaiju filmom, ktorý bol natočený vo farbe. Rovnako ako vo svojom debutovom filme aj v traileri vidíme obrovského, pterodaktylovi podobného tvora, ako bojuje s letectvom a ako svojimi krídlami vytvára víry, ktoré ničia všetko, nad čím preletí. Opätovne sa toto monštrum objavilo až v roku 1964 vo filme Ghidorah a je otázne, či budeme sledovať podobný prerod tohto charakteru z negatívneho na pozitívny.

Rodan, okrídlené monštrum

King Ghidorah

Trojhlavé, lietajúce monštrum, nazívané aj kráľ monštier, debutoval v už spomínanom filme Ghidorah v roku 1964. V tomto filme vtedy na Zem dopadol meteorit, ktorý bol vlastne vajce, z ktorého vzišiel samotný Ghidorah. Jeho besneniu sa najskôr postavila Mothra, ktorá sa snažila strhúť aj Rodana a Godzillu, avšak dlho sa jej to nedarilo, keďže monštrá na svoje dávnejšie spory nezabudli. Až neskôr sa im podarilo cez to preniesť a vytvoriť tak trojicu, ktorá spoločne Ghidoraha porazí. Trojhlavé monštrum sa ale stalo veľmi populárnym, a tak sa stalo neoddeliteľnou súčasťou japonského kaiju univerza.

King Ghidorah

Veľkým otáznikom je teda skutočnosť, aká bude úloha monštier v pripravovanom pokračovaní Godzilly. Podobnú tímovku asi predpokladať nemôžeme, aj keď úplne vylúčené to nie je. Ľudstvo by totiž takúto presilu asi nerozchodilo a už podľa traileru je pravdepdobné, že minimálne Godzilla a Mothra budú na strane ľudí. Ghidorah je číre zlo, a preto je otázny len Rodan. Bude to teda tak ako v pôvodnom filme, alebo uvidíme férovku dvaja na dvoch? Nech je to, ako chce, isté je, že ľudstvo bude mať naozaj veľké problémy.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
27 + 21 =