Kozmodróm 2018 – jubilejný ročník!

Nastal neskorý jesenný čas a opäť sa môžeme tešiť na náš obľúbený minicon Kozmodróm 2018. Tento ročník sa nesie v duchu jubilejného 10. ročníka, a aj preto by ste si to nemali nechať ujsť. My sme sa rozhodli spojiť tento deň so svojimi redakčnými 3. narodeninami, preto to bude dvojitá oslava!

Občianske združenie SciFi Guide pripravuje v spolupráci so Strediskom kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici jubilejný desiaty ročník festivalu vedeckej fantastiky, vedy a populárnej kultúry s názvom Kozmodróm. Podujatie sa uskutoční 24. novembra v priestoroch SK Vajnorská v Bratislave.

Koláčodrom 2017

Festival sa člení na dve programové pásma. Hlavnou líniou Kozmodrómu 2018 je pásmo prednášok, ktoré sa budú konať v hlavnej sále. Nebudú chýbať príspevky od profesionálov i pre sci-fi zapálených laikov zamerané na aktuality zo sci-fi alebo z populárnej kultúry. Témou desiateho ročníka budú výročia, čísla a symbolika v sci-fi. Organizátori preto pripravujú zaujímavý program plný fenoménov, ktoré oslavovali v ostatnom roku nejaké okrúhle číslo, ako napríklad Battlestar Galactica či Babylon 5. Návštevníkov čaká taktiež prednáška k téme festivalu, príspevok o sci-fi literatúre a nebude chýbať ani tradičný knižný klub, ktorý tento rok zastreší magazín Abdon. Konkrétny program aj s časovým harmonogramom je dostupný na webovej stránke festivalu.

Neoddeliteľnou súčasťou festivalu je aj programové pásmo prebiehajúce mimo hlavnej sály, ktoré vytvára jadro atmosféry Kozmodrómu. Počas ročníka 2018 bude pripravená interaktívna čitáreň online literárneho časopisu pre začínajúcich autorov s názvom Abdon. Priestory SK Vajnorská sa rovnako zaplnia sci-fi spoločenskými hrami od iHRYsko, ktoré si budú môcť návštevníci vyskúšať na vlastnej koži.

Kozmodróm je však aj stretnutie ľudí s rovnakou krvnou skupinou, ktorí majú radi netradičnú a interaktívnu formu zábavy a nezaoberajú sa svojimi menej všednými koníčkami len v súkromí domova, ale snažia sa šíriť veci fantastické aj do povedomia verejnosti. Na festivale sú vítaní všetci, ktorým koluje fantastika v žilách a majú záujem stráviť deň v spoločnosti ľudí zapálených pre vec.

PROGRAM:

09.00 – 10.00 Ranný knižný klub – Denisa „DNA“ Kancírová

10.00 – 11.00 Symboly & čísla v sci-fi – Peter „Zahartof“ Kolesík

11.00 – 12.00 Straty na poli fantastického žánru v roku 2018 – František „cyberstorm“ Gago

12.00 – 13.00 Trailerová hodinka – Marcel „marsel“ Marko

13.00 – 13.30 Slávnostné odhalenie nového scifi.sk – Tím scifi.sk

13.30 – 14.30 10 rokov vo Fandome – ako sa zmenili cony počas poslednej dekády? – Panel hostí a Kozmodróm tím

14.30 – 15.30 Čísla v komikse – Vladimír „drackula“ Hebert

15.30 – 16.30 Battlestar Galactica oslavuje 15. výročie svojho znovuzrodenia – So say we all! – Linda „LiLa“ Šimeková

16.30 – 17.30 Chceme v takej budúcnosti žiť? – Ondrej Herec

17.30 – 18.30 25. výročie Babylonu 5 – Alexander Schneider

18.30 – 19.00 Kozmodróm galavečer

 

Kozmodróm 2018 v kocke:

Čo je to Kozmodróm?

Kozmodróm je jednodňový a jediný slovenský festival zameraný čisto len na sci-fi. Celodenná udalosť v podobe prednášok, diskusií, spoločenských hier a koláčov, všetko so sci-fi tematikou.

Kedy bude?

24. novembra 2018.

Kde?

SK Vajnorská, Bratislava.

Za koľko?

6 € vstupné na celý deň.

Kde kúpim lístky?

K dispozícii budú na mieste, nelimitované.

Aký bude program?

Nájdete tu: http://kozmodrom.scifi-guide.net/program.

Kto?

Podujatie organizuje občianske združenie SciFi Guide v partnerskej spolupráci s SK Vajnorská.

Bližšie informácie a aktuality nájdete na FB stránke alebo na webovej stránke Kozmodrómu 2018.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
28 + 26 =