Marvel News #53

Tak sme sa dočkali. Marvel Legacy #1 vyšlo minulý týždeň a od tohto momentu sa zo všetkých miest valia analýzy, teórie, sumáre a samozrejme aj hejty. A Multiverzum nebude sedieť v kúte a na očakávaný one-shot sa tiež pozrieme trochu podrobnejšie.

 

 

Aké sú teda prvé pocity z tohto komiksu? Zvláštne a trochu rozporuplné. Veľmi zjednodušene povedané, mi tento one-shot dekel neodstrelil, ale zase úplné sklamanie to nebolo. Sledujeme totiž útržky a pohľady na skoro celé Marvel univerzum. Niečomu sa venujeme pár stránok, niečomu iba pár panelov. Celé by sa to dalo označiť ako jeden veľký teaser na to, čo nás čaká. Ľudia, ktorí sledujú aktuálne série, pri čítaní určite vedeli, kto je kto a prečo je toto, takto. Úplný nováčik bude podľa mňa stratený. Respektíve, rôzne náznaky ho nezaujmú natoľko, ako fanúšika danej série. Čo je trochu škoda. Mnohí sa snažia porovnávať Legacy s one-shotom Rebirth od DC. Samozrejme, názory sú rôzne. Začínajú na bode, že to Marvel úplne pobabral, a končia pri tvrdení, že ide o top Marvel počin. Ja som niekde uprostred. Z Rebirthu som mal podobný pocit ako z Legacy. Kopa útržkov, pár zaujímavých momentov a to je asi tak všetko. Dôležité, respektíve, oveľa dôležitejšie bude podľa mňa to, ako sa rozbehnú Legacy série. A aj one-shot by sa mal hodnotiť až podľa toho, ako dokázal nalákať čitateľov na udalosti, ktoré nasledovali.

 

Legacy doesn’t fix anything. But it has promise. It has hope.Pierce Lydon - Newsarama

 

Aké teda boli zásadné body one-shotu Marvel Legacy? Nebudem schovávať polovicu článku do spoileru, takže ďalej čítajte len na vlastné nebezpečenstvo.

Čo spojilo dokopy tím Avengers 1,000,000 BC? Ako sa dalo predpokladať, ide o obrovskú hrozbu a jej zastavenie. Tou hrozbou je Celestial, ktorý dorazil na Zem. Táto pradávna bytosť je však niečím nakazená, respektíve je iná, ako by sa čakalo. A vyzerá to tak, že na Zemi niečo hľadá. Avengers ho však zastavili a po jeho porážke zakopali. A ako to už býva, Celestial nebude zakopaný večne a pri súčasných archeologických vykopávkach na neho ľudia narazia. Čo to bude znamenať, ešte nevieme, ale určite to nebude nič pozitívne.

 

 

O čo ide Lokimu? To nevie nikto. A bude to otázne aj v rámci Legacy. Nahucká bandu ľadových obrov na to, aby vykradli skladisko SHIELDu a ukradli tam predmet, ktorý sa neskôr javí ako jeden z kameňov nekonečna. Konkrétne modrý „mind gem“. Neskôr vidíme Lokiho motať sa aj okolo spomínaného Celestiala, avšak čo má za lubom, je opäť otázne. Sám však tvrdí, že chce svet zachrániť, tak uvidíme.

Už pár dní pred vydaním Marvel Legacy, bolo vyspoilerované, že sa vráti klasický Wolverine. Aspoň tak to na prvý pohľad vyzerá. Práve on skríži cestu ľadovým obrom, ktorí ukradnú kameň nekonečna. Je to naozaj on? Čo bude s kameňom robiť?

 

 

Po udalostiach Civil War II, Tony Stark upadol do kómy. Na scéne síce figuruje Tonyho A.I., ale nie je to plnohodnotný Tony. Fakt, že sa Tony stratí, bolo avizované už dávnejšie prostredníctvom názvu story arcu v rámci série Invincible Iron Man – The Search for Tony Stark. Stopy k tomu, kde sa mohol vypariť, zatiaľ nie sú žiadne, takže si musíme počkať na číslo #593 spomínanej série.

 

 

Otázka, kto je Voyager, tu bola už pred pár týždňami. A vyzerá to tak, že táto tajomná postava zohrá dosť dôležitú úlohu v histórii Avengers. Krásne to bolo stvárnené prostredníctvom súsošia, ktoré demonštruje originálnu zostavu Avengers. Voyager tam jednoducho pribudla. A nikomu to nepripadá divné. Asi tam naozaj má byť.

 

 

Blížiaca sa premiéra filmu Thor: Ragnarok sa premietla aj do Marvel Legacy. Už dávnejšie sa vedelo, že sa Hulk vráti na planétu Sakaar. Známy bol aj dôvod. Príjem signálu zo Sakaaru, v ktorom sa odosielateľ dožaduje návratu Green Scara, lebo je údajne vo svojom domove potrebný. Situácia okolo Brucea Bannera je minimálne nejednoznačná. V Civil War II zomrel, v Secret Empire sa objavil a nie je zatiaľ jasné, či to máme brať ako jeho vzkriesenie. Na signál zo Sakaaru odpovie Amadeus Cho a je otázne, čo ho na planéte vlastne čaká.

 

 

Najsilnejším momentom bola asi situácia ohľadom Fantastic Four. Už dávnejšie sa vie, že v novej sérii Marvel Two-in-One sa bude snažiť zistiť Johnny Storm a Ben Grimm, čo sa stalo so zvyškom ich rodiny. A práve oni v rámci Marvel Legacy vedú rozpravu o tom, či si ešte ľudia pamätajú FF, či ich ľudia vôbec potrebujú a podobne. Ako bodku za touto scénou vystrelia svetlicu, ktorá na oblohe urobí legendárny znak FF. Trochu smutný moment je následne doplnený o moment plný nádeje. V záverečných paneloch Marvel Legacy vidíme Franklina a Valeriu Richardsových, ako brázdia vesmír, aj keď nevieme, kde presne sa nachádzajú. Populárne sú názory, že by to mohlo znamenať návrat FF s Franklinom a Valeriou, ktorí by v tíme nahradili Reeda a Sue. Teórií je samozrejme kvantum, presne sa zatiaľ nevie nič, ale sympatické určite je, že sa dianie okolo FF rozhýbalo.

 

 

David Haller, alebo ak chcete Legion, sa vráti do komiksového Marvel univerza. Marvel ohlásil návrat tohto charakteru v novej sérii, ktorej by sme sa mali dočkať v januári. Nie je zatiaľ známe nič o kreatívnom tíme a aj cover prvého čísla sme dostali bez uvedenia autora. Na aktuálne prebiehajúcom New York Comic Cone by sme však mali dostať ďalšie detaily. Odštartovanie tejto série je vcelku logický krok. Marvel sa snaží rozširovať X-Men univerzum a určite svoje zohral aj fakt, že prvá séria rovnomenného seriálu od FX zožala vcelku pozitívne ohlasy. Ešte dodám, že druhá séria je ohlásená na začiatok roka 2018 a tak je viac ako pravdepodobné, že tieto dve premiéry budú nasledovať krátko po sebe.

 

 

Ďalšia X-Menovská séria, ktorá bola ohlásená na január budúceho roka je Rogue & Gambit. Táto dvojica má za sebou komplikovanú romantickú históriu, a tak bude určite zaujímavé sledovať, v akom duchu sa bude jej príbeh uberať. Rovnako ako pri Legion čakáme viac detailov z panelov na NYCC. Konkrétne na štvrtkovom Marvel Legacy: The Next Big Thing alebo v tomto prípade skôr na piatkovom Marvel Legacy: X-Men.

 

 

Ak ste si obľúbili Hawkeyea z komiksu Old Man Logan, máme pre vás dobrú správu. Marvel na január 2018 ohlásil prequel s názvom Old Man Hawkeye. Miniséria, ktorá bude pozostávať z 12 čísiel, sa bude odohrávať päť rokov pred udalosťami pôvodného komiksu Old Man Logan. Ak náhodou neviete, o čom tento komiks je, určite to urýchlene napravte. Táto miniséria z pera Marka Millara je situovaná v alternatívnej budúcnosti, kde zlosyni prebrali vládu nad svetom a definitívne porazili svet superhrdinov. Už spomínaný Hawkeye je tu napríklad slepý, Wolverine sa snaží vyhnúť boju a stretneme sa aj s gangom Hulkov. Spomínanú prequel minisériu bude tvoriť dvojica Ethan Sacks a Marco Checchetto.

 

 

Včera nám Marvel doprial dve zaujímavé premiéry. Frank Castle a jeho začiatky sa nám predstavia v komikse Punisher Platoon. Veľké očakávania sú aj od tímovky Spirits of Vengeance. Vyvrcholí tiež Venomverse a do éry Legacy sa prehupne hneď niekoľko titulov. Jednoducho, je čo čítať!

 

All-New Guardians Of The Galaxy #11
Astonishing X-Men #4
Avengers v6 #672
Black Bolt #6
Darth Vader #6
Hawkeye #11
Iceman #6
Iron Fist #73
Jessica Jones #13
Journey To Star Wars: The Last Jedi – Captain Phasma #3
Old Man Logan #29
Punisher Platoon #1
Royals #9
Spider-Man Deadpool #22
Spider-Man #21
Spirits Of Vengeance #1
Star Wars #37
Venom #155
Venomverse #5
X-Men Gold #13
Thor vs. Hulk – Champions of the Universe #3

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nestrávime najbližší týždeň v kine na Blade Runnerovi, budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
33 ⁄ 11 =