Marvel News #67

Kelly Thompson, scenáristka aktuálne vychádzajúcich sérií Hawkeye a Rogue & Gambit, podpísala s Marvel Comics exkluzívnu zmluvu. Vydavateľstvo to oznámilo na tlačovej konferencii. Thompson debutovala v rámci Marvelu v roku 2015, keď sa spolupodieľala na scenári ku komiksu Captain Marvel & the Carol Corps s Kelly Sue Deconnick. Medzi ostatné Marvel tituly, ktoré písala, patria A-Force alebo Journey to Star Wars: The Last Jedi – Captain Phasma. Mimo Marvelu bola napríklad súčasťou série Jem and the Holograms v IDW Publishing. Uvidíme, aké projekty na ňu v rámci Marvel Comics čakajú. Rogue & Gambit #2 a Hawkeye #15 sú naplánované na 7. februára.

 

 

Scenárista Dan Slott oficiálne oznámil, že odchádza od série Amazing Spider-Man. Jeho posledným príspevkom do tejto série by malo byť číslo #801. Ukončí sa tak jeho takmer dekádu trvajúca éra pri tomto charaktere. Z Marvel Comics však neodchádza. Čaká ho práca na zatiaľ nešpecifikovanom Iron Man titule, v ktorom bude vystupovať Tony Stark. Kto Slotta nahradí, sa aktuálne nevie. Amazing Spider-Man #801 dorazí na pulty v júni.

 

 

Ak máte doma mladších čitateľov a chceli by ste, aby vyskúšali komiksy od Marvelu, zbystrite pozornosť. V apríli bude debutovať 5-dielna miniséria Marvel Super Hero Adventures, ktorej cieľovou skupinou budú predškoláci a mladší čitatelia. Písať ju bude Jim McCann a kresliť Dario Brizuela. Dianie sa bude točiť okolo Spider-mana, ktorému v jeho dobrodružstvách budú pomáhať známe postavy ako Black Panther, Doctor Strange alebo Ms. Marvel. V pozícii zlosynov sa čitatelia môžu tešiť na Doc Ocka, Taskmastera, Venoma a iných.

 

 

V novembri minulého roka Marvel ohlásil, že si v júni 2018 nemáme robiť plány. V pláne mala byť svadba. A konečne je to oficiálne. V komikse X-Men Gold #30 si áno povedia Colossus a Kitty Pryde. Vo videu, ktoré celú udalosť ohlásilo, nie je exaktný dátum, kedy sa svadby, respektíve komiksu, dočkáme, ale vychádza to na 20. júna. Pravidelný čitatelia série X-Men Gold už niečo tušili dávnejšie, keďže vzťah týchto dvoch klasických postáv sa vcelku vyvíjal a najmä s ohľadom na nedávno vydané číslo #20 bola svadba prakticky na spadnutie. Otázne ostáva, čo sa na svadbe pokazí.

 

 

V septembri minulého roka sa Wolverine definitívne vrátil vo one-shote Marvel Legacy naspäť do Marvel univerza. Odvtedy sa pravidelne objavuje v rôznych sériách, ale sú to len útržky, ktoré nedávajú kompletný obraz toho, čo sa s ním po jeho smrti v minisérii Death of Wolverine z roku 2014 vlastne stalo. A toto sa má čoskoro napraviť. Na apríl bol ohlásený one-shot The Hunt for Wolverine, ktorý na priestore 40 strán odhalí to, čo sa s Loganom stalo a čo viedlo k jeho šokujúcemu návratu. Písať ho bude Charles Soule a kresliť David Marquez.

 

 

V máji budeme následne sledovať 4 oddelené príbehy, ktoré nadviažu na tento komiks. Každý z nich bude mať iný žáner a bude sa na obľúbeného hrdinu pozerať z iného pohľadu. Čaká nás akčné dobrodružstvo Adamantium Agenda, hororový príbeh Claws of the Killer, temná romantika Mystery in Madripoor a noirová detektívka Weapon Lost. Formát a kreatívne tímy zatiaľ neboli oznámené.

 

 

Už nemáte čo čítať? Tak sa pozrite na včerajšie novinky, ktoré si pre nás Marvel pripravil. Za zmienku určite stojí štart série Legion alebo pokračovanie príbehu Marvel Two-In-One.

 

Amazing Spider-Man #794
Avengers #677
Black Panther #169
Inhumans Judgement Day #1
Legion #1
Luke Cage #169
Marvel Two-In-One #2
Marvel’s Avengers Infinity War Prelude #1
Phoenix Resurrection The Return Of Jean Grey #4
Star Wars Poe Dameron #23
Thanos #15
X-Men Blue #20
X-Men Blue Annual #1

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si v Multiverze nepovieme, že konečne odštartujeme plánovanú živnosť na ojazdené vesmírne lode, budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 ⁄ 14 =