Mýty 12: Doba temna

Vojna skončila, tyrania cisára pominula a po storočiach neistoty nastala doba pokoja a mieru. To si myslia mýty, lenže práve porážka zlého cisárstva dala do pohybu prebudenie doposiaľ uzamknutých temných síl a nič netušiaci hrdinovia si budú musieť poradiť s najhorším – Doba temna prichádza.

V úvode sa nám predstavuje už zvrhnutý cisár, bývalý vládca zotročenej domoviny Mýtov, ktorý sa podpisom generálnej amnestie Mýtova musel chtiac-nechtiac zhostiť úlohy príkladného občana spoločnosti exilov. Jeho prijatie do komunity je veľmi rázne odmietnuté protestom obyvateľov Mýtova. Bude to chcieť čas, aby sa bývalý cisár prispôsobil novým podmienkam, v ktorých sa ocitol. Predsa len existujú základy slušného správania a vyhrážanie sa popravou novým spoluobčanom medzi ne nepatrí.

Cisár počas svojej hrôzovlády s pomocou podriadených mágov uväznil množstvo veľkých a prastarých síl – magických bytostí. Jedna z nich – stelesnená temnota – bola omylom vypustená na slobodu dvojicou chamtivých žoldnierov Freddym a Mišákom, ktorí si svoju chybu uvedomili príliš neskoro, a namiesto bohatstva ich postihol menej príjemný koniec v žalúdku Pána temného – ak sa to vôbec koncom dá nazvať.

Pán temný je po storočiach vypustený na slobodu zo svojho väzenia v malej truhlici a je pripravený trestať každého, kto čo i len nevedome prispel k jeho uväzneniu a zneužil jeho magické sily. Časť z nich bola pretvorená do starého známeho Čarodejného plášťa, čo nechtiac vytvorilo z Modráka a Mýtova terč, na ktorý čoskoro Pán temný zameria svoj hnev. Mýtovo, ale aj svet ľudí, je v nebezpečenstve, ktoré si zatiaľ nikto nedokáže predstaviť.

Dvanásty diel série Mýty patrí k jedným z najemotívnejších dielov série. Ak niekto čakal po ukončení vojny pokoj a epilóg, mýlil sa. Postavy zďaleka nemajú čas vyrovnať sa s následkami vojny a čoskoro budú musieť opäť utekať, hľadať nový domov. Nič podobné nemohli čakať.

Ako sme u Mýtov zvyknutí, tu a tam hlavného kresliča (Marka Buckinghama) zastúpia hostia. Úvod a záver v tomto prípade vytvorili talentovaní Michael Allred (zošit #76) a David Hahn (zošit 82), ale nie každému sadne zmena štýlu kresby. Autor série Mýty (Bill Willingham) nikdy neprestáva šokovať. Každá jedna kniha prináša prekvapenia a nečakané zvraty, čo je znakom výborného rozprávania, ktoré vás vtiahne do deja a budete chcieť stále viac a viac.

Brožované vydanie obsahuje zošity 76 – 82.

Za recenzný výtlačok ďakujeme vydavateľstvu Crew.

Podrobné informácie o knihe:

  • Vydalo: Crew
  • Počet strán: 176
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: 167 × 250 mm
  • Jazyk: český
  • ISBN: 9788074494734
  • Rok vydania: 2017

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Sarger

„Nechci bejt materialistická mrcha týhle party, ale co rizikovej příplatek?“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 + 27 =