Ready Player One: Spielberg na to stále má

Steven Spielberg na to stále má. #opatrnenadseny #špielbergovwonderland

Warner Bros. vypustilo na svetlo sveta prvý teaser trailer očakávaného filmu Ready Player One – v slovenskom preklade Hra začína – a podobne ako predloha je prešpikovaný popkultúrnymi referenciami.

 

 

Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti veľmi podobnej tej našej, kde ľudia utekajú z depresívnej reality do virtuálneho sveta vytvoreného géniom/podivínom Jamesom Hallidayom. Tvorca alternatívnej reality OASIS zomrel bez dediča a kontrolu systému a svoj majetok prisľúbil osobe, ktorá vylúšti hádanky zanechané v rozsiahlom virtuálnom svete. Hlavný hrdina Wade Watts – Parzifal – patrí k miliónom ľudí, ktorí sa snažia v OASIS nájsť 3 stopy zanechané Hallidayom. Ktokoľvek nájde 3 easter eggy, získa kontrolu nad celým systémom.

Stacks – realita v roku 2044

Novela je natlačená popkultúrnymi odkazmi 80. rokov a sám autor Ernest Cline sa vyjadril, že nebude možné všetky zadaptovať (autorské práva, etc). Scenár vytvoril spolu so Zakom Pennom (The Avengers) a už z prvej ukážky je možné vidieť alternácie príbehu knihy (Destruction Derby).

Destruction Derby. Vpravo kecajú Lara Croft a Dizzy z Gears of War

V ukážke sa nám predstavujú spolu s Parzifalom aj ostatní účastníci filmu.

Zrejme Aech v aréne. V pozadí si všimnite avatary Duken Nuken a Freddyho Kruegera.

 

Art3mis na motorke z anime Akira

 

Parzifal a zrejme spolu s ním aj Shoto a Daito

 

Oggdenova Party. Vľavo avatary Harley Quinn a Deathstroke

 

Spielberga našťastie ešte nedostihla senilita ako Ridleyho Scotta a dúfame, že sa tak v dohľadnej dobe ani nestane. Zatiaľ si môžeme vydýchnuť a ostať pokojní, adaptácia RPO je na dobrej ceste v tých najpovolanejších rukách pod dohľadom samotného autora.

Hodnotenie obsahu trailera: 5 mačičiek z 5.

Filmovú adaptáciu knihy Ready Player One si v kinách pozrieme už 30. marca 2018.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Sarger

„Nechci bejt materialistická mrcha týhle party, ale co rizikovej příplatek?“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
12 − 4 =