Usagi Yojimbo 25: Hon na lišku – Preview

Usagi Yojimbo je svetový fenomén a je skvelé, že neobchádza ani naše končiny, ako to býva v mnohých prípadoch zvykom. Séria, v ktorej sa plánuje vydať už 25. pokračovanie, si pokojne zaslúži označenie stálica a je v tomto smere u nás unikátna.

Ušatý samuraj Miyamoto Usagi bude aj v tomto pokračovaní s podtitulom „Hon na líšku“ putovať po starovekom Japonsku. So svojim parťákom Genom, lovcom ľudí, budú musieť na chvíľu odložiť vzájomné handrkovanie o peniaze a postaviť sa nečakanému nebezpečenstvu. To budú predstavovať podrazácke líšky, hazardná hráčka, ktorá dokonale ovláda bič a samozrejme nesmú chýbať nindžovia. Problém však nastane, keď sa táto dvojka rozdelí a tak budeme sledovať Usagiho na samovražednej misii a Gena na stope vraha, ktorý bude iný, ako sa na prvý pohľad zdá. Dobrodružstvo otestuje ich odvahu, ale aj zmysel pre česť.

Pre fanúšikov tejto samurajskej série určite povinný nákup a pre ostatných je otázne, či naskakovať do tejto série pri čísle 25, alebo si v prípade záujmu radšej nevyhľadať staršie diely, z ktorých sú mnohé stále k dispozícii. Výhoda Usagiho je ale v tom, že jeho poviedkové príbehy vo väčšine prípadov fungujú aj samostatne. Možno vám ujdú nejaké globálne detaily, ale myslím, že nejde o nič fatálne. Nech ste z ktoréhokoľvek tábora, Usagi by určite nemal ujsť vašej pozornosti.

 

Dátum vydania: 29.2.2016

Cena: 249,-kč/9,95€

Väzba: brožovaná

Počet strán: 192 (čierno-biele)

 

usagi_obalka
(zdroj: crew.cz)

 

(zdroj: crew.cz)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
30 ⁄ 2 =