Večný študent Spider-Man v prvom traileri.

Čakali sme neskutočne dlho, ale dočkali sme sa! Prvý trailer na chystaný reboot Spider-Mana, ktorý nesie podtitul Homecoming, je tu! A musíme uznať, že sa naozaj podaril, a ak tu ešte boli nejakí pochybovači, veľmi rýchlo stíchli. My vám prinášame rozbor oboch trailerov (klasický a International – líšia sa len niekoľkými scénami), ktoré sme dostali v rovnaký deň.

Nový gadget!

Prvá vec, ktorá nás zaujala už pri teaseri na trailer, bol nový gadget, ktorým bude Spider-Man disponovať. Sú to takzvané pavučinové krídla, o ktorých sa už v minulosti hovorilo. Dovoľujú Spider-Manovi plachtiť vzduchom a na filmovom plátne vyzerajú vynikajúco! Treba uznať, že Tony Stark sa hecol. Mimochodom, napadlo vám, prečo ten sniper v helikoptére mieri na Spider-Mana?

Avengers na ceste zločinu alebo Marvel vykráda DCEU?

Veľmi vtipná scéna, ukazujúca zločincov vykrádajúcich miestnu banku s technicky pokročilými zbraňami, ktoré odkazujú na geniálneho The Tinkerera. Ďalším veľkým odkazom, tentoraz na MCU, sú plastové masky znázorňujúce jednotlivých členov Avengerov. Prirodzene, Spider-Man srší humorom, aký sme videli už v scénach zo Civil War, taktiež nám jeho poznámka potvrdzuje nejasné zmiznutie Hulka. Samozrejme, tesne po vydaní traileru sme sa zo strany niektorých DC fanboyov (nie od MR.FREAKE) dočkali menšieho hejtu. Táto scéna v nich totiž evokovala scénu z poslednej snímky Suicide Squad, kde Jokerovi prisluhovači pomáhali svojmu šéfovi utiecť z Arkhamskej liečebne v maskách, napríklad aj v maske Batmana.

Po bitke s kamarátom rovno na návštevu svojho žiaka.

Scéna s Tonym Starkom v limuzíne, ktorá končí srdcervúcim objatím, nie je na prvý pohľad ničím nezvyčajná. Až do momentu, kým si všimnete modrinu pod okom Tonyho Starka. Však si pamätáte – Bucky v tranze, Tony nemal po ruke svoj oblek, a tak inkasoval jeden fajnový lakeť pod oko. Fakt, že tam modrinu má, hovorí o tom, že sa táto scéna odohráva hneď po Civil War.

Peter Parker je Star Wars geek!

Viete, ako sa vraví? Sú dva typy ľudí: tí, čo majú Star Wars radi, a tí, čo ho ešte nevideli. Nový Spider-Man ho zrejme videl a podľa všetkého je veľký fanúšik! Dokazuje to viacero záberov. Napríklad v scéne, kde je Peter konfrontovaný kamarátom ohľadom tajnej identity, môžeme vidieť poličku s akčnými figúrkami Star Wars. Tiež si v jeho izbe môžeme všimnúť modely X-Wingu a AT-AT (preto vedel, ako na Giant-Mana). Taktiež sme si nemohli nevšimnúť scénu, kde Petrov kamarát veľmi neúctivo a necitlivo (v pekle ho čaká špeciálne miesto) pustí na zem LEGO stavebnicu Hviezdy Smrti (Death Star).

Veľké množstvo Shockerov… či?

Tu sa dostávame k najvýraznejšej odlišnosti medzi klasickým a International trailerom. Skutočnosť, že sa vo filme objaví aj Shocker, je už dlhšie známa a potvrdili ju aj fotky z natáčania. V klasickom traileri môžeme vidieť herca Logana Marshall-Greena v ruke so zbraňou podobnou tej, čo mali aj zločinci vykrádajúci banku. Čo je však zaujímavé, je jeho outfit. Ten až podozrivo nápadne pripomína kostým Shockera z komiksovej predlohy. Môžeme však predpokladať, že nejde o Shockera, ale priamo o The Tinkerera. Nakoniec, jeho rola ani rola herca stojaceho vedľa neho (Donald Glover) nie sú do dnešného dňa známe. Obe však majú byť záporné.

A čo nám ukázal International trailer? Herca, ktorý je aktuálne medzi fanúšikmi avizovaný ako skutočný Shocker. Afroamerický herec Bokeem Woodbine sa objavuje v outfite, ktorý nijakým spôsobom Shockera neevokuje, zato však vidíme na jeho ruke zariadenie (vibračný náramok – to znelo divne), ktoré je veľmi podobné tomu, ktoré Shocker používa.

Čakali ste snáď Vultura v zelenom látkovom kostýme?!

O tom, ako bude Vulture vo filme vyzerať, už nejaký čas vieme. No až teraz sme ho videli v plnej kráse! Robotický look vyzerá naozaj majestátne a kožušina okolo krku naozaj evokuje supa. Osobne si myslím, že Vulture bude naozaj kvalitný záporák, obzvlášť čo sa týka akrobatických bojových scén, ktorých, pevne verím, bude neúrekom a budú naozaj kvalitné. Pokiaľ ide o postavu samotnú a jej predstaviteľa, o nich si môžete prečítať v našom staršom článku.

Flashback? Retrospektíva? Starý kostým?!

Na niektorých scénach máme možnosť vidieť Spider-Mana vo svojom starom kostýme. V tom kostýme, v ktorom behal ešte pred stretnutím s Tonym Starkom, v tom kostýme, ktorý sme mohli vidieť aj na videozáberoch z Civil War. Čo to má znamenať? Uvidíme nejaké flashbacky? Príde Peter Parker o kostým od Tonyho a bude musieť vytiahnuť svoj starý? Všimnite si, po scéne, kde Spider-Man leží v piesku (zrejme Coney Island), nasleduje scéna, na ktorej sa nachádza Vulture, taktiež na piesku. Alebo sa bude časť filmu odohrávať ešte pred Civil War? Hmm…

Petrova škola plná odkazov na históriu MCU.

Škola. Naša Alma Mater. Miesto, ktoré formuje mladých ľudí. Miesto, ktoré nás oboznámi s osobnosťami, ktoré sa môžu stať našimi idolmi. Tak napríklad vizionár, dokonalý vedec, no už nie taký dokonalý otec, samotný Howard Stark. Ďalej Dr. Abraham Erskine, pôvodom Nemec, ktorý neskôr pracoval v službách americkej vlády, a jediný známy človek, ktorý dokonale zvládol sérum supervojaka, aj keď až na druhý raz. A nakoniec plagiátor Bruce Banner, ktorý sa pokúšal o replikáciu séra supervojaka pridaním gama žiarenia. Ako vieme, nevyšlo to a trošku z toho zozelenel.

Finálny záber!

Ako ukončiť trailer? No predsa záberom, ktorý rozplače fanúšikov, samozrejme, v dobrom slova zmysle. Takže scéna letiaceho Iron-Mana bok po boku so Spider-Manom, ktorí uháňajú tam, kde ich potrebujú. Možno na… viete čo? Je absolútne jedno, kam idú, vyzerá to dobre! 😛

Čo dodať na záver? Na prvý trailer toho bolo až-až. Tešíme sa na ďalší, rovnako ako na film samotný! Mimochodom, ak by ste boli zvedaví, či Spider-Man dostane pokračovanie, tak áno! Už v predstihu bolo ohlásené pokračovanie na rok 2019. Internetový portál Deadline je dokonca presvedčený, že to bude 5. júla 2019. Snáď sa tretia inkarnácia Spideyho za posledné roky konečne podarí! Bol by som rád. A čo vy?

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
23 × 13 =