Watchmen – Jeden z top momentov SDCC

V roku 1985 priniesli Alan Moore a Dave Gibbons 12-dielnu sériu Watchmen, ktorá zmenila pohľad na superhrdinov. Základnou sa stala otázka – Kto stráži strážcov? Tento príbeh, ktorý v roku 2009 veľmi dobre adaptoval Zack Snyder, je zasadený do alternatívneho sveta, kde sú superhrdinovia pevne ukotvení. Sledujeme ich vplyv na zásadné historické udalosti, ako napríklad Vojnu vo Vietname, Nixona v úrade prezidenta a jadrovú vojnu, ktorá je na spadnutie. Príbeh nemá šťastný a ani vyslovene uzatvorený koniec, a ak ste ho ešte nečítali, vrelo vám ho odporúčam. Je to komiksová biblia.

O čom ale bude seriál? Tvorca Damon Lindelof sa už dávnejšie vyjadril, že pôjde o sequel, aj keď nechcel použiť práve toto slovo. Budeme sledovať dianie desiatky rokov po udalostiach filmu. Nepôjde ale o svet, ktorý by sa podobal na ten náš. Pôjde o alternatívnu históriu a čiastočne sci-fi. Príbeh bude sledovať skupinu Seventh Calvary, ktorá preberie Rorschachovu legendárnu masku a pod zástavou myšlienky „bielej nadvlády“ začne útočiť na policajtov. Tí, kvôli ochrane preberú tiež masky, aby boli ako-tak krytí. Na scéne sa ukážu aj superhrdinovia, čakať môžeme konšpiráciu v pozadí a možno sa vráti aj Dr. Manhattan.

Na záver len dodám, že autor komiksu Watchmen Alan Moore s touto adaptáciou, samozrejme, nie je spokojný. Čakali sme ale niečo iné?

Premiéra je naplánovaná na október 2019.

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
28 × 10 =