Prechádzajú Strážcovia z plátna na obrazovky?

Damon Lindelof, nenávidený a milovaný tvorca seriálov Lost a Leftovers pokukuje po adaptácii Strážcov/Watchmen pre televíziu HBO. Podľa prvých správ je celý proces vo veľmi skorej vyjedávacej fáze. Zatiaľ nie je nič isté, ale môžeme dúfať, že tento pokus o adaptáciu dopadne úspešne a HBO ho dotiahne do zdárneho konca. To, či je Damon Lindelof správna voľba a bude mať pevnú ruku pri písaní scénara, sa ešte len uvidí. Po nedávnom ukončení 3. série Leftovers má času na zvyš. #prayforwatchmens

Prvá adaptácia Strážcov/Watchmen uzrela svetlo sveta v  roku 2008 režírovaná Zackom Snyderom. Je založená na komikse (DC Comics) z roku 1986 – 87 z pera Alana Moora a coloristu Dave Gibbonsa. Príbeh sa odohráva okolo skupiny amerických superhrdinov počas obdobia studenej vojny medzi USA a Sovietskym zväzom. Komplexné a temné… presne také je dielo Alana Moora, ako sme v jeho prípade zvyknutí. Séria bola zaradená medzi 100 najlepších noviel v rebríčku magazínu Time.

(zdroj: DC Comics)

Zaujímavosť: HBO zvažovalo adaptáciu komiksu už v rokoch 2014 – 2015 a bol s ňou vtedy spájaný samotný Snyder, ten už momentálne nemá žiadne väzby s projektom.

(zdroj: THR.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Sarger

„Nechci bejt materialistická mrcha týhle party, ale co rizikovej příplatek?“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
22 + 23 =