Ant-Man a Wasp: Malý film s veľkým egom

VAROVANIE! Recenzia je spoiler-free, gluten-free, lactose-free a samozrejme je tiež absolútne BIO a vhodná pre akýkoľvek hmyz!

Ant-Man nemal vo filmovom univerze ustlaté na ružiach už od samého počiatku. Len skutočnosť, že mal byť pôvodne prvým filmom MCU, lenže pre ustavičné zmeny scenára, nezhody s vedením a následný odchod Edgara Wrighta sa nakoniec stal poslednou snímkou druhej fázy (Phase Two), je toho dôkazom. Napriek týmto pôrodným problémom to Peyton Reed ukočíroval a priniesol nám prekvapivo kvalitnú snímku. A aké útrapy sužovali Ant-Mana a Wasp? Film vstupuje do kín po brilantnom Infinity War, preto mnoho divákov, na čele so mnou, šlo na návštevu kinosál s veľkými očakávaniami. Naplnili sa?

(zdroj: Marvel Studios)

Tri roky po premiére prvého filmu na nás najmenší hrdina MCU opäť útočí, tentoraz však nie je sám. Na pomoc mu prichádza Wasp, ktorá si okrem polovice názvu tohto sequelu ukradla aj všetku moju pozornosť v rámci reklamnej kampane filmu. Bol som zvedavý, ako bude fungovať chémia tejto dvojice v kostýmoch a ak odignorujem skutočnosť, že Scott si musel nanovo získavať priazeň tak Hanka Pyma, ako aj Hope, ide o perfektne zladené superhdinské duo, ktoré svoje schopnosti využíva naplno (pokiaľ to technika dovolí).

(zdroj: Marvel Studios)

Ak opomeniem humor, ku ktorému sa ešte vrátim, práve bojové scény boli tou najlepšou zložkou, čo film ponúkol. Diváci už boli dostatočne oboznámení schopnosťami zväčšovania a zmenšovania, čo dovoľovalo tvorcom dokonale sa vyhrať s choreografiou, ktorá je svižná, nápaditá a nenudí. Pred samotnou premiérou mi ani len nenapadlo, akou cool zložkou boja môže byť zväčšená soľnička či dávkovač PEZ cukríkov. Rovnako aj avizovaná záporáčka Ghost zvládla predviesť svoje schopnosti menenia hustoty tela na jednotku. Scény s ňou pôsobili prirodzene, čiže aj samotné CGI s tým spojené bolo nad mieru uspokojivé.

(zdroj: Marvel Studios)

Prečo hovorím avizovanú? Ako záporáčku ju totiž avizoval už trailer, ale dovolím si nesúhlasiť a tvrdiť, že film nemal úplne štandardného záporáka, vo filme sa nakoniec objavili štyri rôzne strany, ktoré si nejakým spôsobom šli po krku, z čoho nakoniec vznikla celkom zábavná mela. A aj keď ciel záporáčky bol takmer identický s cieľmi hrdinov, nenašiel sa čas si k tomu sadnúť, pohovoriť si o tom a spoločne problém vyriešiť. Samozrejme, spôsobilo to prerastené ego niektorých postáv vo filme a môžete mi veriť, nehovorím len o Hankovi Pymovi.

(zdroj: Marvel Studios)

Nebudem však už zdržiavať a tak ako som sľúbil, vrátim sa k humoru. Predať príbeh zmenšujúceho sa chlapíka v latexe ide najlepšie s poriadnou dávkou humoru. O tom nás presvedčil už prvý diel. Preto som pred premiérou filmu vedel, že okrem možných scén súvisiacich s Avengermi idem v prvom rade na poriadnu komédiu. A áno, tvorcovia nám opäť neostali nič dlžní. Film je humorom preplnený, prepchatý, presýtený a podľa mňa bol aj tajnou prímesou v omáčke k načoskám. Hlavnými aktérmi humorných scén sú opäť Scott Lang (Paul Rudd) a trojica verných parťákov, na čele ktorých stál Michael Peña. Situačný humor bol vo väčšine prípadov dobre mierený, a pokiaľ vám jeho množstvo neprekáža, vyhrali ste jackpot!

(zdroj: Marvel Studios)

K hereckým výkonom asi nie je potrebné sa vyjadrovať. Väčšina hercov z pôvodného filmu sa vrátila a svoje herecké kvality opätovne obhájila. Čo sa týka „omladiny“, respektíve nováčikov, Marvel opäť dokázal, že má dokonalý čuch na výber hercov, a tak posily, ktoré rozšírili ansábel na čele s Michelle Pfeiffer a Hanah John-Kamen, dokonale zapadli. Po hudobnej stránke, ako sme si už mohli v posledných troch Marvelovkách zvyknúť, si tvorcovia skutočne dávajú záležať na výbere hudobného sprievodu, čo im veľmi kvitujeme.

(zdroj: Marvel Studios)

Na záver však musím podotknúť, že prehnané očakávania sa značne odzrkadlili aj na mojom celkovom pocite z filmu. Nemôžem povedať, že som bol sklamaný, ale z kina som odchádzal rozpoltený. Na jednej strane film neurobil nijaký výrazný prešlap, na druhej strane som sa nevedel zbaviť pocitu, že prvý diel bol lepší a toto pokračovanie je len tak do počtu, na vyplnenie medzi Infinity War a Avengers 4. Tvorcovia by nesúhlasili, kedže už pred premiérou potvrdili, že práve kvantová sféra (vo filme veľa rozoberaná) je kľúčovou zložkou Avengers 4 a divák by teda film vynechať nemal. Mám však pocit, že šlo len o plané marketingové reči.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
14 ⁄ 7 =