Rey, Spider-Man a Kaecilius v jednom filme? To bude Chodiaci chaos!

V posledných rokoch sa s dystopickými filmovými adaptáciami roztrhlo vrece. Niektoré stáli za deravý groš a snažili sa z úspechu Hunger Games vyťažiť prvé-posledné, no niektoré nám majstrovsky ukazujú obraz možnej budúcnosti, z ktorého naskakuje husia koža. Posledným dychvyrážajúcim dielom bol seriál podľa knihy Margaret Atwoodovej The Handmaid´s Tale, kto ho ešte nevidel, treba to rýchlo napraviť. Takže ako fanúšikovia kvalitných postapo príbehov sme jasali, keď bolo ohlásené natáčanie filmu Chaos Walking!

Predlohou pre túto snímku sa stala rovnomenná séria kníh od Patricka Nessa, v preklade Nespútaný chaos (Počúvaj nôž, Nájdi odpoveď, Prebuď monštrum). Prvú knihu z tejto trilógie už vydalo vydavateľstvo Slovart v krásnom novom šate a ďalších častí sa dočkáme už v priebehu budúceho roka. Kto pozná Nessa, vie, že čokoľvek tento človek napíše, je to vynikajúce. A keď sa rozhodne napísať postpokalyptickú drámu – fangirl screaming.

zdroj: thewrap.com

Todd Hewitt žije vo svete zajtrajška, na planéte Nový svet, z ktorej si chceli kolonisti urobiť raj. Ako správne ľudstvo však mali pocit, že ich pôvodní obyvatelia planéty, divožijúce inteligentné stvorenia, ktoré si nazvali Tlkoti, ohrozujú a treba sa s tým porátať. Strhla sa preto vojna, ktorá mala strašné následky. Tlkotivypustili vírus, ktorý spôsobil Hluk – všetky myšlienky mužov, Tlkotova zvierat je počuť nahlas (viete si predstaviť, akú šarapatu muselo toto spôsobiť). Ženy však vírusu podľahli, a preto v meste, kde Todd žije so svojimi dvoma adoptívnymi otcami, Prentisstowne a na celej planéte už nežije jediná žena, a to vrátane Toddovej matky. Čisto mužské spoločenstvo, pričom každý počuje, čo si ten druhý myslí, to je zaberačka. Mestečko je pomenované po svojom ambicióznom starostovi Davidovi Prentissovi, ktorý ho celé ovláda (dokopy 146 mužov a jeden chlapec – Todd ešte nedosiahol 13 novosvetských, teda 14 starosvetských rokov).

O tejto pravde je Todd dlho presvedčený, no voči svojim susedom neprechováva nijaké sympatie ani dôveru. Všetci muži sa totižto správajú akosi čudne. Všetko, čo pozná, sa začína rúcať, keď v močiaroch pri meste nájde Ticho. Nie klasické ticho vyľudneného lesa, ale tiché miesto, ktoré cíti a vie, že sa pohybuje, také prázdne v porovnaní s jeho Hlukom, že mu to vyráža dych. Celý jeho svet sa zmení, keď nájde Violu Eadovú…

zdroj: pinterest.com

A teraz to, prečo by ste, okrem skvelého príbehu, mali zbystriť pozornosť. Už dávno som nevidela tak vynikajúco vybraných hercov pre jednotlivé postavy. Nahnevaného, svojského, no aj odvážneho, vytrvalého a milujúceho Todda stvárni všetkými čoraz viac milovaný Tom Holland a. k. a. Spider-Man! Tu však pri bombastických menách ani zďaleka nekončíme. Trucovitá, no tiež nebojácna, charakterná a sympatická Viola bude mať tvár Daisy Ridleyovej a. k. a. Rey (Star Wars: The Force Awakens). Nevyspytateľným, no ohromne charizmatickým starostom Prentissom nemohol byť nik iný než Mads Mikkelsen Kaecilius. Tomuto hovorím Vianoce! Len pred niekoľkými hodinami bolo tiež ohlásené meno herca, ktorý stvárni Davyho Prentissa mladšieho, odporného, protivného chalana, ktorý si užíva výhody postavenia svojej rodiny bude ním Nick Jonas, áno, známy najmä z tínedžerských Rock Campov, ale aj mnohých ďalších projektov. Jeho pretty face je na preplesk to ako stvorený.

Nick Jonas ako Davy Prentiss Jr. (zdroj: playbuzz.com)

Starosti mi trochu robia ostatné mená z tvorcovského tímu, no vkladám do nich svoju najúprimnejšiu nádej (tak sa snažte, chlapci). Pod hlavičkou Lionsgate si na režisérsku stoličku sadne Doug Liman (známy najmä vďaka Bournovmu mýtu, Mr. and Mrs. Smith, ale podieľal sa aj na Edge of Tomorrow). Scenár (chvalabohu) píše aj sám Patrick Ness, čo sa výborne osvedčilo pri sfilmovaní jeho knihy Monster calls, spolu s Johnom Leem Hancockom (Snehulienka a lovec – huh?!) a Charliem Kaufmanom (dokonca neviem nájsť nič, čo by rezonovalo, hádam aspoň Večný svit nepoškvrnenej mysle??).

Uvidíme, ako sa toho zhostia či koľko filmov bude natočených. Film je ohlásený na rok 2019 a ja dúfam, že ešte niekoľko zaujímavých mien do hereckého ansámbla pribudne.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
18 ⁄ 3 =