Marvel News #45

Minulý týždeň začala vychádzať séria Generations. V prvom čísle sledujeme príbeh, v ktorom sa spoja cesty Brucea Bannera a Amadeusa Cho. S podtitulom The Strongest sa na nás vyvalila hneď dvojitá porcia Hulka. Ale ako sa ich cesty spojili? Žiaľ, musím vám oznámiť, že sa to z tohto komiksu nedozviete. Amadeus Cho je hodený do situácie, v ktorej je Bruce Banner premenený na Hulka a prenasleduje ho armáda. Nevieme miesto, čas a teoreticky ani realitu.

 

 

Čo nám teda prvé číslo Generations prinieslo? Stret dvoch generácií a rôzny prístup k Hulkovi ako takému. Kým Bruce Hulka pod kontrolou nemá, Amadeus je na tom úplne naopak. Vie sa premeniť presne vtedy, keď sa mu to hodí. V závere sa nám scenárista Greg Pak snaží predostrieť myšlienku, že aj napriek rôznemu prístupu, ostáva podstata Hulka stále rovnaká. Ale nejaké ťažké psychologické úvahy nečakajte. Väčšinu čísla zaberajú bitky, či už s armádou, morským monštrom alebo medzi Hulkami navzájom. Akcia vyzerá dobre a vďaka kresbe Mattea Buffagniho sa na ňu pekne pozerá, avšak čakali sme asi trochu viac. Pre fanúšikov deštrukcie a mlátenia je to ideál. Ak chcete nejakú nadstavbu, asi budete sklamaní.

 

 

Ako som už spomínal v úvode, nedozvieme sa, kde sa vlastne príbeh odohráva a prečo sa naň pozeráme. V závere sme odkázaní na Legacy titul Incredible Hulk #709, ktorý bude znamenať prečíslovanie série a zároveň naštartovanie arcu Return to Planet Hulk. Aké je tu prepojenie sa dozvieme asi časom.

 

 

Event Secret Empire sa už pomaly rúti do svojho finále. Včera vyšlo ôsme číslo a ďalšie budú nasledovať 23. a 30. augusta. A práve na tieto tri čísla boli nedávno zverejnené zaujímavé variant covery. J. Scott Campbell ich nakreslil na čísla #8 a #9 a Gabriele Dell Otto pre finálne číslo #10. A práve finálne číslo nám ukazuje úžasne vyzerajúceho HydraCapa. Aj vy ste si povedali, že toto musíte mať? 🙂

 

 

Niektorí ľudia tvrdia, že v Brne je nuda. V Brne som bol v rámci jednej komiksovej akcie relatívne nedávno a … radšej to nerozpitvávajme. Nuda tam ale určite nebude tento víkend, keďže už dnes odštartoval festival Con-ec. Program je naozaj pestrý, komiksová línia zaujímavá a práve z nej si dovolím vypichnúť jeden moment – mňa. 😉 Ak si chcete vypočuť prednášku o Marvel Comicsoch určite si zapíšte dátum 12.08., čo je sobota, a čas 14:00 – lebo vtedy prednášam. A samozrejme, teším sa aj na plodnú diskusiu. 🙂

 

(Foto ilustračné – Prednáška Marvel News – SlavCon 2017 )

 

Včerajšia nádielka bola ako inak pestrá. Najzaujímavejšie je určite pokračovanie Generations a odštartovanie novej Inhumans série. Fanúšikom Star Wars by nemal ujsť one-shot z prostredia Rogue One.

All-New Wolverine #23
Amazing Spider-Man #31
Captain America #25
Deadpool Kills the Marvel Universe Again #3
Defenders #4
Edge of Venomverse #4
Generations: Phoenix & Jean Grey #1
Hulk #9
Inhumans: Once & Future Kings #1
Jean Grey #5
Marvel Universe Guardians of the Galaxy #21
Ms. Marvel #21
Old Man Logan #27
Rocket #4
Secret Empire #8
Secret Warriors #5
Star Wars: Doctor Aphra #11
Star Wars: Rogue One – Cassian & K-2SO Special #1
The Unbeatable Squirrel Girl #23
Venom #153
Zombies Assemble 2 #1

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ budem mať v sobotu na prednáške prázdno, najbližší týždeň preplačem a teda žiadne Marvel News nebudú. Takže Brňáci, je to na vás. A aby som nezabudol, sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 + 17 =