DCEU voľným pádom?

DC Extended Universe je na tom po kritických ohlasoch filmu Batman v Superman: Dawn of Justice naozaj bledo. Peniaze síce zarobili, no hranicu jednej miliardy nedosiahli. Mohlo by sa to možno brať pozitívne, keďže je to iba druhý film nového univerza, ale úprimne čakal som pokorenie miliardovej latky už po treťom týždni. Aktuálne sa k nám však dostala ďalšia nepríjemná správa!

Seth Grahame-Smith, režisér filmu The Flash (natočil skvosty, ako Pýcha, predsudok a zombie či Lincoln: Lovec upírov) odstúpil zo svojho postu, kvôli „tvorcovským nezhodám“. Čo v preklade znamená, že buď to bol taký patlal až ho štúdio Warner Bros. vyhodilo, alebo mal dobré nápady, ktoré štúdiu moc nezapadali do plánov. Pravdepodobnejšia je však práve prvá možnosť,  aj vzhľadom na to čo doteraz spáchal na plátne.

Seth_Grahame_Smith

Pôvodne mali film točiť Phil Lord a Christopher Miller, ktorí napísali aj scenár. Toto šikovné režisérske duo natočilo kúsky ako Lego Movie, 21 a 22 Jump Street, alebo aj Zamračené, miestami fašírky. Tí odstúpili kvôli (pre nich) lukratívnejšej ponuke – Star Wars prequel Han Solo. Filmový Flash (Ezra Miller) tak musí počkať na nového režiséra. Ako to však býva, tak zlé správy nechodia po jednom. Podľa nejasných správ (ktoré, sú podľa mňa totálne bludy) z neoverených zdrojov, James Wan (Furious 7, Saw, Insidious), nadchádzajúci režisér filmu Aquaman plánuje takisto opustiť palubu.

Napadá mi otázka, prečo verejnosť tak zúfale túži po neúspechu DCEU (DC Extended Universe)? Všade na sociálnych sieťach, ako je FriedFace, vidím tú nenávisť voči týmto projektom až je mi to nepríjemné. Vidíte to rovnako, alebo sa pripájate k druhej strane?

(zdroj: dccomicsextendeduniverse)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
30 ⁄ 5 =