Zberateľské okienko #5

Stretne sa Punisher, Hellboy, Batman a Flash. Žiaľ, toto nie je začiatok žiadneho komiksu alebo dobrého vtipu. Takto by sa však dalo približne popísať, čo sa odohrávalo v polici, kde odkladám nové komiksy, ktoré si prinesiem z pošty. A musíte uznať, že zostava je to naozaj vyberaná. Komiks s týmto tímom by som si naozaj prečítal. 😉

 

 

Tak ako v minulom Zberateľskom okienku, aj tentokrát začneme u DC. S kupovaním Rebirth titulov v Deluxe prevedení som zatiaľ neprestal a aj za posledný mesiac mi do zbierky niečo pribudlo. Po Action Comics a Justice League sa svojej Deluxe verzie dočkala aj séria Flash. Na tú som bol obzvlášť zvedavý, keďže Flashova úloha v Rebirth one-shote bola významná. Som rád, že tento komiks nesklamal, o čom som sa rozpísal v mojej recenzii (8/10). Druhým Rebirth titulom bol Batman, ktorého som síce ešte nestihol zrecenzovať, ale je to len otázkou času. Oba komiksy sa mi podarilo kúpiť za prijateľnú cenu (okolo 25€), ktorá je pre túto edíciu zatiaľ príjemným štandardom. Ceny sú aktuálne najlepšie v Bookdepository alebo v Kennys.ie.

 

 

Keďže nedávno premiéroval film Justice League, DC za posledné týždne vychrlilo Rebirth tituly v Deluxe edícii v neskutočnom tempe. Do ponuky pribudli Superman, Wonder Woman, Suicide Squad, Nightwing, Batman Detective Comics a nedávno aj Justice League of America. Do konca roka by to malo byť asi všetko, takže je tu aký-taký priestor na dobehnutie tohto šialeného tempa. Osobne mám na popredných miestach wishlistu Wonder Woman a Nightwinga.

 

Nášup nových Rebirth Deluxe titulov na Bookdepository

 

Hellboy nie je v našich končinách úplnou neznámou. V rôznych edíciách ho vydáva Comics Centrum už relatívne dlho. Asi najpodarenejšou vydanou verziou je tzv. Pekelná knižnica, ktorej vyšli celkovo tri zväzky mapujúce kompletné Hellboyove príbehy. Toto vydanie je však už beznádejne vypredané a na kúpu by vám nestačilo ani predať obličku. Sú však aj iné, oveľa dostupnejšie varianty, ako sa dostať k Hellboyovi v takto lákavom vydaní. Ak vám nevadí angličtina, Dark Horse Comics už nejakú dobu drží skladom Hellboy Library Edition, ktorá sa dá kúpiť za zlomok ceny Pekelnej knižnice. Kvalitatívne, čo sa papiera týka, má Pekelná knižnica trochu navrch, ale aj vydanie od Dark Horse stojí určite za to. Oproti Comics Centru, nedalo do Library edície štyri, ale len dva príbehy/booky. Spracovanie je skvelé a obsah asi netreba nejako extra rozoberať. Skoro každá strana by sa dala dať na veľký formát a vystavovať v galérii.

 

(zdroj: darkhorse)

 

Nemám túto edíciu komplet a pocit, že sa táto kniha ešte hodnú chvíľu nevypredá, jej doplnenie vždy nejako podvedomo posúvam. Povedal som si ale, že už je načase projekt Hellboy dotiahnuť. A tak som si objednal piaty zväzok, za vcelku priaznivú cenu 38€. Ak berieme do úvahy, že kniha má viac ako 400 strán, nie je čo riešiť. Plus si treba uvedomiť, že Dark Horse Library edície sú väčšie ako štandardné omnibusy. Trochu to preto komplikuje prepravu, ale zatiaľ som mal pri objednávaní šťastie. Každopádne, ak sa plánujete do tejto skvelej edície pustiť, dovolím si jedno malé upozornenie. Nekupujte zbrklo. To že sa stane kniha nedostupná, respektíve jej cena vystrelí na dvojnásobok jej aktuálnej hodnoty, nič neznamená. Už niekoľkokrát som zažil prudké nárasty a o pár týžňov veľké prepady. Stačí ceny sledovať, a ak sa budú motať v sumách 35-40€, kúpa to nebude zlá. Len treba byť trpezlivý. Vydavateľstvo Dark Horse sa dávnejšie vyjadrilo, že túto edíciu bude vždy v prípade nedostatku dotláčať.

 

 

Obsahuje: TPB Darkness Calls a The Wild Hunt, krátky príbeh The Mole

Počet strán: 408

Rozmery: 236 x 312 x 42mm

Dátum vydania: 7. október 2012

Vydavateľ: Dark Horse Comics

Jazyk: Angličtina

Na záver iba pripomeniem, že okrem šiestich zväzkov Hellboy Library Editon, vyšiel nedávno Hellboy in Hell, ktorého vyhotovenie si drží rovnakú líniu a bolo očakávané naozaj dlho.

 

(zdroj: darkhorse)

 

Keď sa nahlas vysloví spojenie Punisher a Garth Ennis, je to príjemné ako zvuk, keď vám na stole pristane čerstvo načapované pivo. A keď sa ohlásilo vydanie Punishera od Gartha Ennisa v omnibuse, znelo to lákavejšie ako Oktoberfest. Dovolím si tvrdiť, že pre mňa to bol spolu s už zakúpenými Avengers od Hickmana, jeden z najočakávanejších omnibusov tohto roka.

 

 

Punisher od Gartha Ennisa je známy aj v našich končinách. Už v roku 2004 ho tu začalo vydávať vydavateľstvo Crew a celkovo sme sa dočkali štyroch TPB. Pre mňa boli práve tieto knihy od Crew, spolu s jedným bookom, ktorý vyšiel v rámci Comicsových legiend od vydavateľstva Netopejr, úvodom do sveta tohto hrdinu. A okrem Ennisových skvelých scenárov, doteraz zbožňujem Dillanovu kresbu. Akčné scény, ktorých výsledkom sú vždy minimálne dva vagóny mŕtvol, sú nakreslené skvele. Sú krvavé, zároveň zábavné a nechýba im dynamika. Môj osobný guilty pleasure, ku ktorému sa vždy rád vraciam, sú scény v ZOO. Ak ste čítali, určite viete, o čom hovorím. Ak nie, toto musíte dobehnúť!

 

Punisher z vydavateľstva Crew (zdroj: crew)

Ohľadom kúpy tohto komiksu je to trochu komplikovanejšie. Punisher je v kurze a aj vďaka nedávnemu seriálu sa hype okolo tejto postavy stále stupňuje. A tak sa po prvom naskladnení omnibusu len zaprášilo. Trvalo mi to asi mesiac od vydania, ukoristiť si Punishera v normálnej cene (rozumej cca 75€). Ak teda zvažujete kúpu, bude to chcieť trpezlivosť a asi aj trochu štastia.

 

 

Obsahuje: PUNISHER (2000) 1-12; PUNISHER KILLS THE MARVEL UNIVERSE; MARVEL KNIGHTS DOUBLE-SHOT 1; PUNISHER (2001) 1-7, 13-37

Počet strán: 1136

Rozmery: 184 x 284 x 50.8mm

Dátum vydania: 19. september 2017

Vydavateľ: Marvel Comics

Jazyk: Angličtina

 

Na záver si vás dovolím upozorniť na plošné zlacňovanie komiksov v našom obľúbenom e-shope Komiksový raj. Tento obchod je už dlhodobo naším dílerom zošitových komiksov a nedávno sa rozhodol, že sa pokúsi byť bližšie aj kupujúcim, ktorí dávajú prednosť zozbieraným vydaniam, či už v TPB alebo HC/OHC. Ak teda plánujete objednávku zo zahraničia, pozrite sa pred tým do tohto obchodu a uvidíte, že rozdiel možno nie je veľký, prípadne že sú ceny skoro rovnaké. Podporíte tak lokálneho predajcu a so zákazníckou starostlivosťou, ktorá je pri cezhraničných obchodoch často problém, tu nezažijete žiadny zdĺhavý proces reklamácie.

 

 

Toľko pre dnešok z našej zberateľskej rubriky. Nezabúdajte, že komiksy netreba len kupovať, ale aj čítať a najmä sa prostredníctvom nich baviť. Ak by ste mali nejaké otázky, alebo by ste potrebovali poradiť s nákupom, neváhajte sa mi ozvať. Ak pôjde všetko tak, ako má, vidíme sa približne o mesiac s ďalším sumárom nákupov a odporúčaní. Nejaké nevyzdvihnuté žlté papieriky už mám doma, takže bude určite o čom písať. Pre viac info sledujte môj Facebook alebo Instagram.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
1 × 17 =