Dva nové seriály z univerza X-men ohlásené!

Marvel a televízna stanica FX ohlásili pilotné časti dvoch nových seriálov, ktoré vychádzajú z univerza X-menov. Jeden bude príbeh o postave LEGION a ten druhý priblíži príbeh tajnej spoločnosti známej ako THE HELLFIER CLUB!

Serial LEGION sa točí okolo mutanta, ktorý je v komikse odcudzeným synom profesora X, známy ako David Charles Haller. David v komikse trpí poruchou rozdvojenej osobnosti. Synopsa a ani žiadne informácie, však nezmieňujú ani profesora X a ani tím X-menov, aj keď na seriáli pracujú producenti X-menov ako je Lauren Shuler DonnerBryan Singer a Simon Kinberg. Oficiálna synopsa hovorí:

„Pilotný diel predstavuje príbeh mladíka Davida Hallera, ktorý zápasí s duševnou chorobou. David je už niekoľko rokov vonku z psychiatrickej liečebne a diagnóza, ktorá mu tam bola stanovená, je schizofrénia. Avšak po zvláštnom stretnutí so svojim bývalým spolupacientom je konfrontovaný s možnosťou, že hlasy ktoré počuje a vízie, ktoré vidí by mohli byť založené na realite!“

Synopsa nám teda odkryla, že niektoré znaky si seriálkomiksovej predlohy berie a niektoré naopak nie. V budúcnosti uvidíme, či existuje nejaká možnosť prepojenosti s filmami.

x-men-legion
David Charles Haller (zdroj: Marvel.com)

THE HELLFIRE CLUB v komiksoch často prichádza do konfrontácie s  tímom X-menov. Klub sa navonok tvári ako nadnárodný spoločenský klub pre bohaté elity avšak jeho tajné machinácie sa snažia ovplyvňovať svetové udalosti v súlade s ich vlastnou agendou. Jej najznámejší členovia sú napríklad Sebastian Shaw, Emma Frost, Harry Leland, Donald Pierce, Tessa, Selene, Magneto, Storm, Shinobi Shaw, Trevor Fitzroy, Madelyne Pryor, Sat-yr-9, Phoenix či Sunspot.

hellfire_club_1
Členovia The Hellfire Club (zdroj: Marvel.com)

Tak isto ako pri seriáli LEGION, tak ani tu, žiadne dostupné informácie či synopsa nespomínajú tím X-menov. Udalosti seriálu sa vracajú do obdobia X-men: First Class a teda do roku 1960. Oficiálna synospa hovorí:

„Príbeh sleduje mladého agenta, ktorý sa dozvie, že mimoriadne mocná žena lačná po moci pracuje v tajnej spoločnosti milionárov, známej ako THE HELLFIRE CLUB a svojou činnosťou sa snaží ovládnuť svet.“

História klubu je naozaj bohatá a tvorcovia seriálu sa vyjadrili, že sú nadšení s možnosti spolupracovať s Marvelom na tomto svete. Svete s tak bohatou mytológiou, ktorú si fanúšikovia komiksov za dlhé roky existencie naozaj obľúbili. Tvorcovia plánujú ísť omnoho hlbšie s predstavovaním nových postáv a dať tak televíznym divákom naozajstný dramatický zážitok. Ja osobne sa na druhý spomínaný seriál naozaj teším. Bude zaujímavé sledovať fungovaniezákulisne činnosti tajnej skupiny v búrlivom období, v akom sa má seriál odohrávať.

No a nakoniec to celé pôsobí tak, že vzťahy medzi MarvelomFoxom sa začínajú zlepšovať. Môže to byť zapríčinené, skresaním právomoci  Ikeho Perlmuttera, ktorý nemal moc dobre vzťahy s pánmi z Foxu. Zlepšené vzťahy by mohli byť na toľko dobré, že staršia správa, ktorej mnoho ľudí nevenovalo pozornosť a to, že existuje možnosť spojenia AvengersX-menov do jedného filmu, by mohla naberať reálne kontúry (tak to by bola iná bomba!). Myslím, že ak dostaneme seriálytemnou kvalitnou atmosférou, akou sa nesie aj Daredevil od Netflixu, je sa naozaj načo tešiť!!

(zdroj: Marvel.com)

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 + 25 =