Encanto – Farbami a hudbou hýriaca mágia!

Disney prichádza s ďalším krásnym animákom, tentoraz inšpirovaným Kolumbiou! Encanto nám prináša príbeh rodiny Madrigal, v ktorej každý oplýva magickým nadaním (encanto) a ktorá dokonca žije v magickom dome. Špeciálne schopnosti majú všetci, až na našu hlavnú hrdinku Mirabel, čo jej, samozrejme, všetko a všetci neustále pripomínajú. Veď aké je to žiť v rodine, ktorej členovia dokážu zdvihnúť klavír či zaliať svoje okolie kvetinami, a byť obyčajná? Aj keď nám trailer neprezradil z deja mnoho, je jasné, že sa život Madrigalovcov skomplikuje a pomôcť im bude musieť práve obyčajná Maribel a jej obyčajné schopnosti.

Tento animák, ako sme už pri produkcii Disney zvyknutí, bude hýriť všetkými farbami a hudobnými tónmi. Soundtracku sa totiž ujal Lin Manuel-Miranda, ktorý je aktuálne považovaný za alfu a omegu moderných muzikálov, najmä vďaka muzikálu Hamilton, ale pracoval aj na hudbe do novej Mary Poppins alebo animáku Vaiana (Moana). Herecky ho môžeme poznať napríklad zo seriálu Temné hmoty (His Dark Materials).

Príbeh animáku Encanto je zasadený do magickej dediny v Kolumbii, a podľa vlastných slov tvorcov, je oslavou magickej rôznorodosti tejto krajiny. Tomu zodpovedá aj herecké latino a latinsko-americké obsadenie. Mirabel prepožičala hlas herečka Stephanie Beatriz (Poznáte seriál Brooklyn 99? Neuveríte, ale je to Rosa.) či Vilmer Valderrama (That ´70s Show) obaja s kolumbijským pôvodom, a mnoho ďalších skvelých hercov. A nedá mi netešiť sa aj z toho, aké veľké zastúpenie v tomto animáku budú mať silné ženy.

Encando by malo uzrieť svetlo sveta 24. 11. 2021 a bude to prvý animák Disney po zložitom pandemickom období, ktorý nebude primárne zverejnený na platforme Disney+ (ako Raya and the Last Dragon či Luca), ale chystá sa do kín.

 

 

Eva "Efken" Piarová

"Nolite te bastardes carborundorum."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
13 + 14 =