Jumanji Ďalší level – Kto si zahrá znovu?

Už známa štvorica Dwayne „The Rock“ Johnson, Kevin Hart, Karen Gillan a Jack Black sa po dvoch rokoch vracajú na filmové plátna. Pri jednotke, moje jediné kritérium bolo, aby mi nesprznila originál. Jumanji Ďalší level mal už značne vyššie nasadenú latku. Predsa len som sa obávala, či si tvorcovia neminuli všetky dobré nápady a vtipy pri prvom dieli a na pokračovaní sa snažia už len vyryžovať, čo sa dá, kým sa posunú na prípadný ďalší remake.

A verdikt?

(zdroj: imdb.com)

Nové dobrodružstvo, nové prekvapenia, nové vtipy. Bohovsky som sa bavila. Skvelým prídavkom boli postavy Dannyho DeVita a Dannyho Glovera. Jedinú výčitku, ktorú by som k filmu mala, je pomalý rozbeh. Kým ukázali, kam sa posunuli jednotlivé postavy od konca prvého dielu a v akom sú rozpoložení, či už staré, alebo nové postavy, ubehlo viac času, ako by sa mi páčilo. Ale keď sme sa konečne dostali späť do Jumanji, dostali sme presne to, čo sme čakali. A aj niečo navyše.

Tvorcovia sa spoľahli, že tak ako hlavné postavy aj diváci budú mať od hry určité očakávania, že budú nasledovať už predstavené pravidlá. No nie v každom prípade to tak aj bolo. Pripravili si niekoľko prekvapení. Z hereckých výkonov za mňa vyhrali The Rock a Kevin Hart. Ani ostatní neboli zlí, ale títo dvaja sa vážne hecli.

Inak bol film vtipný a akčný. Presne ako jednotka. Nič viac, nič menej. Chcela som sa pobaviť a nechcela som pozerať slabý odvar jednotky. Pri reakciách zvyšku sály musím konštatovať, že film nás pobavil viacerých. Bolo počuť výbuchy smiechu na správnych miestach.

(zdroj: imdb.com)

To, že jednotka mala úspech, značí aj to, Jumanji Ďalší level dostal slovenský dabing miesto českého. Jeho kvalitu však hodnotiť nemôžem, lebo ja som videla anglickú verziu s tradičnými českými titulkami. Čiže stále nemám vyriešenú záhadu ako po slovensky preložili Chláďu, čiže Fridgea.

A pre všetkých, ktorým záhada koňa na plagátoch nedá spať, nebojte sa. Otázka bude zodpovedaná!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
8 + 20 =