Komiksový kvíz vol. 2

Prvý Komiksový kvíz dopadol skvele a aj vďaka vašim pozitívnym reakciám a hlade po ďalšom súťažení sme ani nie po mesiaci usporiadali druhé kolo. Konalo sa 13. 2. 2018 v osvedčených priestoroch Storm Game Baru. A ako sme neskôr zistili, súťažiacim dali pripravené otázky naozaj zabrať.

 

 

Po krátkom organizačnom úvode sa sedem prihlásených tímov s vervou pustilo do prvého kola. To obsahovalo 15 otázok týkajúcich sa komiksov z vydavateľstiev DC a Marvel. Väčšina súťažiacich vedela, z ktorej časti New Yorku pochádza Captain America, hlavu si ale lámala nad prvým výskytom Green Lanterna.

 

 

Druhé kolo, ktoré v zápätí nasledovalo, malo len 10 otázok, ale bolo kreatívnejšieho rázu. Súťažiaci museli zoraďovať postavy podľa roku ich debutu, alebo priraďovať civilné mená k ich superhrdinským identitám.

 

 

Po doplnení drinkov a návšteve záchodov sa pokračovalo ďalej. Tretie kolo prinieslo 15 otázok naprieč všetkými vydavateľstvami. Súťažiaci tak museli načrieť do vedomostí o stajniach Valiant, BOOM! alebo Dark Horse.

 

 

Predposledné kolo prinieslo desať zretušovaných postáv a sérií, ktoré mali súťažiaci spoznať. V siluete ich čakal napríklad Beast, potrápil ich Lobster Johnson, všetci ale okamžite spoznali Cyborga alebo Kick-assa.

 

 

Záverečné, trochu odľahčené kolo malo za úlohu preveriť odhad tímov. Mali totiž odhaliť pravdu alebo lož. Vymysleli si danú bizarnú postavu scenáristi alebo to bol náš kvízmajster? Existuje postava, ktorá dokáže zjesť všetko, prípadne je vymyslený zlosyn, ktorý oživuje zvieratká vytvorené z balónov?

 

 

50 otázok dalo tentoraz tímom zabrať o niečo viac ako minule. Výsledky a celkové skóre to potvrdili. Keď sme ale všetko skontrolovali, vyhodnotili a zrátali, spoznali sme víťaza. Svoje prvenstvo z prvého kvízu obhájil tím PhD a opäť zvolil knižnú cenu, ktorú nám do súťaže venovalo vydavateľstvo Artis Omnis. Iba bod za víťazom skončilo mužstvo Čisto mužská partia. DVD, ktoré si vybrali ako svoju cenu, nám venoval Magic Box. Dynamické duo, ktoré na kvíz prišlo až z Trnavy, si vybralo Batmanov print, ktorý nám venoval MrFreake. Ďalšie dve ceny sa žrebovali a tímy tak získali komiksy od Multiverza a figúrku, ktorú nám venoval Funtastic.

 

 

Ďakujeme zúčastneným za skvelú atmosféru a dúfame, že na ďalšom kvíze sa vidíme aj s novými, ambicióznymi zostavami! Alebo získa tím PhD zlatý hetrik? Poďakovanie, samozrejme, patrí aj všetkým našim partnerom, lebo aj vďaka ich darom máme pre súťažiacich skvelé ceny a to stále bez vstupného! 😉 V marci pre vás bude pripravený ďalší kvíz a ak chcete načerpať vedomosti, ktoré sa vám určite zídu, navštívte aj pokračovanie cyklu Komiksové Multiverzum, ktoré sa bude konať 27. 2. na rovnakom mieste.

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
11 × 10 =