Marvel News #115: Acts of Evil

Po menšej prestávke sú Marvel News späť. A keďže sa netočí všetko len okolo Avengers: Endgame, stalo sa toho relatívne dosť a tak nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Pozrieme sa na novinky ohľadom Valkýry, ale aj Ms. Marvel. Zmeny čakajú aj Conana a svet X-Menov. Acts of Evil zase sľubuje veľmi zaujímavé duely. Nechajme úvod úvodom a hor sa do Marvel univerza!

Základmi univerza aktuálne otriasa konflikt War of the Realms a keďže je to globálna mela, občas si vyžiada aj nejaké obete, respektíve sa v nej mení, kto je kto. Aktuálny stav vám nechcem spoilerovať, ale veľmi stručne povedané, je nutné „naskladniť“ novú Valkýru. Marvel zaplní toto miesto v júli prostredníctvom novej série Valkyrie. Písať ju bude Jason Aaron a Al Ewing. Kresliť bude Cafu a o obálky sa postará duo Mahmud Asrar a Matthew Wilson. Zaujímavosťou je určite fakt, že pozíciu Vakýry preberie Jane Foster, ktorá ma so svetom Asgaru, ako bývalý Thor, bohaté skúsenosti. Zverejnená bola aj obálka a prvý art Jane v novej pozícii.

Zaujímavé veci sa budú diať aj na stránkach série Magnificent Ms. Marvel. Obľúbená hrdinka Kamala Khan sa v piatom zošite dočká finále svojho vesmírneho príbehu, avšak už na stránkach tohto čísla prídu zmeny. Scenárista Saladin Ahmed a kreslička Minkyu Jung ju odejú do nového kostýmu. Či to bude znamenať pre túto hrdinku aj nejaké praktické zmeny, ešte uvidíme, každopádne bol zverejnený koncept a obálka, na ktorých jej úbor nevyzerá vôbec zle.

Zmenami prechádza aj najznámejší barbar, ktorý je aktuálne už súčasťou Marvel univerza. Conan sa stal súčasťou tímovky Savage Avengers, kde bojuje napríklad po boku Wolverina a Venoma. Príbeh tejto série sa aktuálne odohráva v Savage Land a na druhé číslo je teasovaná zásadná Conanova zmena, ktorú má spôsobiť darovanie krvi od Logana. Na tretie číslo je pripravený ďalší „tuning“ a konkrétne pôjde o jeho meč. Na prvý pohľad sa zdá, že ho vylepší niečo z Venoma. Podobný meč sme už videli v Aaronovom Thorovi, konktoréne išlo o zbraň All-Black the Necrosword, ktorú používal Goor the God Butcher a vďaka Donny Catesovi a jeho Venomovi sme zistili, že je jeho pôvod spojený s Knullom – bohom symbiontov. Či pôjde o podobne mocný meč uvidíme, každopádne Conan bude určite vedieť, čo s ním robiť.

Savage Avengers #3

Bolo to už dávno, keď z Logana urobil projekt Weapon X ultimátnu zbraň. A ešte o niečo dávnejšie vytvoril ten istý projekt Captaina Americu. V špeciálnom one-shote Wolverine & Captain America: Weapon Plus #1 sa pozrieme čo spája týchto dvoch hrdinov a aká je ich spoločná, doteraz utajená, história. Špeciál, ktorý napíše Ethan Sacks a nakreslí Diogenes Neves bude v predaji v júli. Okrem tohto titulu sa Wolverine dočká aj ďalšieho one-shotu, v ktorom si zmeria sily s Bladeom. Scenárista Marc Guggenheim a kreslič Dave Wilkins nám prinesú one-shot Wolverine vs. Blade Special #1.

Po oznámení Hickmanových minisérií House of X a Powers of X sa fanúšikovia pýtali, čo sa bude diať so sériou Uncanny X-Men. Odpoveď sme pravdepodobne dostali v júlovom edičnom pláne, ktorý pre zošity Uncanny X-Men #21 a #22 obsahuje text – „Tu všetko končí. Toto je navždy!“ Neobjavilo sa tam síce klasické skonštatovanie, že ide o posledné číslo, ale povedzme že aj toto sa tak dá interpretovať. Zošit #22 má k tomu rozsah až 40 strán a tak sa dá čakať veľké finále. Otázkou ostáva, či to bude znamenať pauzu, alebo definitívny koniec tejto série a prípadný reštart, respektíve nové ongoing série po ukončení tých Hickmanových.

Uncanny X-Men #22

Pred pár týždňami množstvo editorov z Marvel Comics šérovalo na sociálnych sieťach obrázok s textom Acts of Evil s datovaním na júl 2019. O niekoľko dní neskôr bolo zverejnené, čo tento teaser znamená.

Acts of Evil

Acts of Evil bude udalosť, ktorá proti sebe postaví hrdinov a zlosynov, ktorí sa pred tým ešte nikdy nemali možnosť stretnúť. Na júl boli ohlásené tri one-shoty, ktoré budú vychádzať v pozícii annualov. V prvom uvidíme Ms. Marvel a Super Skrulla. V druhom sa proti sebe postavia Punisher a Brood Queen. Venom si zmeria sily s Lady Hellbender. Všetky trojice vyzerajú zaujímavo a dá sa tak očakávať zábavné čítanie. Ďalšie duely v rámci Acts of Evil by mali nasledovať v auguste a septembri.

Na horeuvedené novinky si budete musieť ešte chvíľku počkať, ale aj včera nás Marvel zásobil dostatočnou porciou nového čítania.

Age Of X-Man Prisoner X #3
Amazing Spider-Man #20.HU
Champions #5
Cosmic Ghost Rider – Destroys Marvel History #3
Dead Man Logan #7
Deadpool #12
Domino Hotshots #3
Major X #3
Marvel Tales Avengers #1
Marvel Team-Up #2
Meet The Skrulls #4
Punisher #11
Savage Avengers #1
Spider-Gwen Ghost-Spider #8
Star Wars #65
Star Wars – Age Of Rebellion Han Solo #1
Uncanny X-Men #17
War Of The Realms #3
War Of The Realms – Strikeforce – The Dark Elf Realm #1

Savage Avengers #1

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nepôjdeme ešte niekoľkokrát na Avengers: Endgame, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
27 − 11 =