Marvel News #126: Nová éra X-Menov

San Diego Comic Con je za nami a fanúšikovia popkultúry dostali okrem množstva informácií o novinkách v MCU aj novinky komiksového charakteru.

Panel Next Big Thing vzbudzoval asi najväčšie očakávania, keďže sme sa mali dozvedieť, čo sa bude s X-Menmi diať po udalostiach House of X a Powers of X. Po tejto udalosti, ktorú má v réžii Johnathan Hickman, tento autor rozbehne aj úplne novú sériu X-Men. Cyclops by tu mal viesť nový tím, do ktorého si vybral napríklad Wolverina alebo svojho brata Havoka. Kresliť bude Leinil Francis Yu. Ďalším novým titulom bude Excalibur, ktorý sa bude snažiť nadviazať na túto legendárnu značku. Tak ako v minulosti bude v centre pozornosti mágia a iné svety. Tím povedie Captain Britain a tešiť sa môžeme aj na Rogue, Gambita, Jubilee, Rictora a vcelku prekvapujúco aj Apocalypsa. Písať bude Tini Howard, kresliť Marcus To.

Zaujímavou môže byť aj séria Marauders, v ktorej sa budeme plaviť pod vedením kapitánky Kate Pryde. Ako investorka bude v tejto sérii vystupovať Emma Frost a medzi „moreplavcami“ nájdeme Storm, Pyra, Bishopa a Icemana. Písať bude Gerry Duggan, presliť Matteo Lolli. Klasickú zostavu prinesie klasická značka New Mutants, ktorú odštartuje Jonathan Hickman a Ed Brisson. Brisson by mal neskôr túto sériu prebrať. Do tímu bude patriť Sunspot, Wolfsbane, Mirage, Karma, Magik a Cypher, čo sú viac-menej klasické postavy, ale objavia sa aj nové ako Chamber a Mondo. Príbeh by nás mal zobrať do vesmíru, kde by sme mali hľadať chýbajúceho člena tímu a New Mutants by sa tu mali stretnúť aj so Starjammers!

Piatou ohlásenou sériou, ktorá naštartuje svet X-Menov, bude Fallen Angels. Tu nám je sľúbený výskyt Cablea a X-23, ktorí by sa mali vydať za osobnou pomstou. Písať bude Bryan Edward Hill, kresliť Szymon Kudranski. Poslednou sériou bude ďalšia oprášená značka – X-Force. X-Force by tu mali pôsobiť ako klasický black-ops tím a sú označovaní za CIA sveta mutantov. Na obálke vidíme napríklad Colossusa, Domino, Beasta alebo Wolverina. Písať bude Benjamin Percy, kresliť Joshua Cassara. Všetky spomenuté série budú vychádzať v priebehu októbra a novembra.

Dianie sa samozrejme netočilo len okolo X-Menov. Po obrovskom úspechu filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse bola asi len otázka času, kedy bude vydaný komiks z tohto univerza. Miniséria Spider-Verse, ktorá by mala mať dovedna 6 zošitov, bude prepojená so spomínaným filmom. Hlavnou hviezdou série bude Miles Morales, ktorý sa už ako tak zžil s pozíciou Spider-Mana, avšak Spider-Verse nespí a Miles sa tak dočká ďalšieho dobrodružstva. A vrátia sa aj známi pavúči hrdinovia z iných realít. Ako scenárista bol ohlásený Jed Mackay a o kresbu sa postarajú napríklad Stuart Immonen, Juan Frigerim, Arthur Adams a ďalší, ktorých mená ešte len spoznáme.

Spider-Verse

Pri Spider-Manovi ešte chvíľku ostaneme. Teda skôr pri femme fatale Petera Parkera. Mary Jane totiž dostane na jeseň svoju vlastnú ongoing sériu. Obľúbená červenovláska bude chcieť využiť šancu snov, avšak ak sledujete aktuálne vychádzajúcu sériu Amazing Spider-Man, viete, že nie je všetko tak, ako sa zdá. Najmä ak je do toho zapojený Mysterio. Sériu napíše Leah Williams, nakreslí Carlos Gomez.

The Amazing Mary Jane

Keď sa v zošite Amazing Spider-Man #800 Norman Osborn spojil s Carnageom a vznikla tak postava Red Goblin, Spider-Man bol takmer porazený. Príbeh tohto ultimátneho zlosyna sa tam ale neskončil. V one-shote Red-Gobil: Red Death #1 sa vráti v príbehu, ktorého obsah je zatiaľ nejasný. Osobne to aj podľa obálky vidím na nejakú formu halloweenskeho špeciálu. Napíšu ho Pat Gleason, Rob Fee a Sean Ryan. O kresbu sa postará Pete Woods.

Red Goblin: Red Death

Ďalšou postavou, ktorej bola v San Diegu ohlásená nová ongoing séria, je Doctor Doom. Tento vedec a mág sa stane najhľadanejším mužom na planéte, keďže bude hlavným podozrivým z teroristického útoku, ktorý zabije tisíce. Uvidíme, ako sa s touto situáciou, keď nebude disponovať armádou, spojencami ani žiadnou domácou pôdou, vysporiada.

Doctor Doom

Počas stretnutia s predajcami bol na SDCC predstavený aj teaser, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou znamenať návrat Spider-Mana 2099, respektíve univerza, z ktorého pochádza. V minulosti sa vo vesmíre Marvel 2099 vyskytli futuristické vízie hrdinov ako Dr. Doom, Punisher alebo už spomínaný Spider-Man. Miguel O’Hara, ktorý sa za identitou Spider-Mana z roku 2099 skrýva, sa tento mesiac ukázal v sérii Amazing Spider-Man a dá sa teda predpokladať, že v novembri zažijeme veľký návrat.

Druhý teaser, ktorý bol zverejený na rovnakej akcii pre predajcov, odkazuje na event Annihilation z roku 2006. Vidíme na ňom Annihilusa, stvorenie podobné hmyzu, ktoré pochádza z Negatívnej zóny a je zodpovedé za rozpútanie masakru počas spomínaného eventu. „Annihilácia je iba začiatok…“ hovorí text na obrázku. Na to, čo presne sa v novembri udeje, si budeme musieť ešte počkať.

Annihilus

Včera bol veľký deň pre X-Menov. House of X sa pokúsia opäť naštartovať zlaté časy mutantov. Zaujímavý môže byť tiež štart série Valkyrie, kde v tejto úlohe uvidíme Jane Foster.

Age Of Conan – Belit #5
Amazing Spider-Man #26
Doctor Strange #16
Fearless #1
Guardians Of The Galaxy #7
History Of The Marvel Universe #1
House Of X #1
Magnificent Ms. Marvel #5
Marvel Rising #5
Marvel Tales Hulk #1
Marvels Epilogue #1
Moon Girl And Devil Dinosaur #45
Secret Warps – Arachknight Annual #1
Shuri #10
Star Wars #69
Sword Master #1
Tony Stark – Iron Man #14
Valkyrie – Jane Foster #1
Web Of Venom – Funeral Pyre #1

House of X – variant

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás neutlčú fanúšikovia Witchera (lebo nám sa ten trailer fakt nepáčil) budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

A nezabudnite, že Marvel News už nájdete s menším časovým odstupom aj na Youtube!

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
20 − 11 =