Marvel News #19

Secret Empire sa pomaly blíži a vízie, ktoré nám Marvel postupne ponúka, nevyzerajú pre Marvel univerzum vôbec optimisticky. Totalitná spoločnosť, kde vládne Hydra? Áno, aj to sa môže stať. Už je to nejaký ten piatok, odkedy sa stal zo Steva Rogersa verný člen organizácie Hydra. Jeho záškodnícke operácie pomaly a isto naberajú na intenzite a vďaka nim už bolo vytvorených mnoho konfliktov a situácií, ktoré destabilizovali spoločnosť.  A aká je situácia teraz?

Spoiler

V desiatom čísle série Captain America: Steve Rogers sme sledovali postupné odovzdanie moci. V prvom rade dostal SHIELD oveľa viac kompetencií a následne v situácii, keď sa začína riešiť nový šéf tejto organizácie, nikoho nenapadol lepší kandidát ako Steve Rogers. A tak tu máme koncept absolútnej moci v nie práve dobrých rukách. Aké budú ďalšie kroky žijúceho amerického symbolu? Captain v rámci zošitu Civil War II: The Oath predostrel svoju víziu budúcnosti. Zo začiatku to síce dávalo zmysel a nápadne sa jeho monológ podobal na predvolebné prejavy Donalda Trumpa, avšak záver bol extrémny. Však posúďte sami na priložených obrázkoch. Je otázne, či zájde Marvel v budovaní Secret Empire až tak ďaleko, avšak ak by sa tak stalo, bolo by to určite veľmi zaujímavé. A bola by to určite príjemná zmena, sledovať súboj o spoločnosť ako takú, namiesto názorového žabo-myšieho sporu superhrdinov. Najmä ak berieme do úvahy fakt, že je možné, že hlavnou silou v tomto konflikte budú obyčajní ľudia. Tým chce totiž Steve naoko vrátiť moc, vážnosť a pocit bezpečia.

 

 

 

Event Monsters Unleashed sa pred dvomi týždňami vcelku úspešne rozbehol a včera vyšiel už druhý diel. Tak ako sme avizovali v Marvel News #18, súčasťou tohto eventu budú aj tie-iny, ale tie nebudú zasadené priamo do aktuálne prebiehajúcich sérií. Jasným dôkazom boli prvé dva, ktoré vyšli uplynulý týždeň. A je veľmi dobré, že oba môžeme hodnotiť pozitívne. Ak sa do nich budete chcieť pustiť, odporúčam začať s The Avengers #1.MU, ktorý je chronologicky prvý, aj keď náväznosť na Spider-Man/Deadpool #1.MU nie je až taká zásadná. Oba komiksy vhodne doplnili to, čo sme mali možnosť vidieť v rámci prvého čísla Monsters Unleashed. Kým Avengers si to rozdali s niekoľkými monštrami v uliciach Bostonu, dvojica Spider-Man a Deadpool vyvádzala v uliciach Toronta. Dobré je, že tieto tie-iny neboli len o mlátení sa s monštrami, ale boli tu aj príbehy v pozadí, ktoré zaberali relatívne dosť priestoru. Nebolo to teda len o ukázaní hrdinov, ukázaní monštier a následnej bitke až do poslednej stránky. Pozadie toho, prečo je daný tím/dvojica práve tam, kde je, funguje aj ako samostatný príbeh. Nástup monštier je potom oveľa zaujímavejší a záživnejší. Ak vás teda tento event zaujal, oba tie-iny vrelo odporúčam.

 

 

Ultimátny komiksový komplet je záležitosť, na ktorú majú mnohí ľudia rozdielne názory, avšak faktom ostáva, že je to aktuálne jediná možnosť ako sa dostať k preloženým Marvel komiksom. Minulý týždeň vyšlo na Slovensku už 99. číslo tejto série a prinieslo nám Daredevila v príbehu Zvuk a zlosť. Obsahuje prvých šesť čísiel volume 3 a keďže ide o začiatok série, v tomto duchu sa vedie aj samotný komiks. Zoznamujeme sa s nepríjemnou situáciou v akej sa Daredevil, respektíve Matt Murdock, práve nachádza. Jeho tajomná identita, ktorú síce vytrvalo popiera, pomaly presakuje na verejnosť a spôsobuje mu veľké problémy pri vykonávaní práce obhajcu. Oceňujem, že scenárista Mark Waid si dal tú prácu a dostatočne predstavil aktuálny stav a vzťahy v rámci okolia tohto hrdinu. V prvých šiestich číslach sledujeme dva príbehy, ktoré sú z úvodu detektívne, zároveň prepletené s Mattovou prácou obhajcu a ako inak, príde aj na superhrdinský element. Príbeh by som označil za nie príliš zásadný, avšak veľmi dobre čitateľný a pre nováčika viac ako vhodný. Jedinou chybou je, že komiks sa končí v momente, keď sú síce zápletky vyriešené, ale Daredevil nadobudne sebavedomie, ktoré môže znamenať v ďalších číslach veľké veci, ktoré už v ale v rámci UKK neuvidíme. Ale to je, dá sa povedať, chyba skoro všetkých UKK. Komiks si môžete zakúpiť napríklad tu.

 

 

Podľa odhadov predajnosti portálu BleedingCool.com sa do rebríčka Top 10 dostali za uplynulý týždeň tri Marvel tituly. Najvyššie sa prebojovala séria Star Wars s číslom #27 (4. miesto). Tretí diel eventu Inhumans vs. X-Men sa umiestnil na 8. mieste nasledovaný na mieste 9. sériou Black Panther #10.

 

 

 

Novinky vo svete Daredevila odštartovali už včera novinkou Bullseye. Nasledovať ju bude už o týždeň premiéra Kingpina a 22. februára sa dočkáme prvého dielu série Elektra. Jedna z najznámejších assassiniek vo svete Marvelu začne svoju cestu v Las Vegas. Príbeh bude písať Matt Owens a kresliť Juan Cabal. Uvidíme, ako sa Elektre bude dariť, keď vymení temné a špinavé ulice Hell´s Kitchen za svetlá v meste hriechu.

 

 

Prvého apríla 2017 sa v Los Angeles budú odovzdávať už po 28-krát GLAAD awards. Toto ocenenie je zamerané na zobrazovanie LGBTI komunity v rôznych médiách bez štandardných predsudkov, alebo na tvorcov, ktorí z LGBTI komunity priamo pochádzajú. Medzi mnohými kategóriami sa toto ocenenie zameriava aj na komiksové série a tu z celkovo 10-tich nominovaných titulov sú tri z Marvelu. Konkrétne ide o série All-New X-Men, Black Panther a Patsy Walker, A.K.A Hellcat.

 

 

V utorok  31.01.2017 sa v Game Bare Storm uskutočnila prvá prednáška, ktorá priamo vychádzala z konceptu Marvel News. Cieľom bolo posunúť Marvel News na ďalšiu úroveň a ešte viac sa priblížiť ľuďom a potencionálnym čitateľom, ktorí možno stále váhajú, či Marvelu dať šancu. Na úvod Drackula porozprával základné informácie o stave aktuálnych eventov a samozrejme, trochu si aj zanadával na nedávno ukončenú Civil War II. Nasledovala rekapitulácia tých najzaujímavejších noviniek a udalostí, o ktorých nás posledné týždne Marvel informoval. Bližšie sme sa pozreli na sériu Steve Rogers: Captain America a na tímovku Champions. Venovali sme sa aj tomu málu, čo vychádza z Marvelu u nás a to januárovým číslam UKK, v ktorých sa nám predstavil Daredevil a zásadná udalosť v komiksovom svete – Smrť Staceyových. Na záver sme si prešli odporúčané čítanie pre aktuálne populárnu postavu X-23, ktorá sa nedávno kvalitne predviedla v traileri na film Logan. Pokračovať budeme opäť posledný utorok v mesiaci, tentokrát 28.02.2017 na rovnakom mieste. Sledujte Multiverzum, aby vám táto prednáška neušla!

 

 

Včera nám Marvel priniesol dva zaujímavé štarty. Prvým dielom sa odštartovala limitovaná séria Bullseye a zo sveta Star Wars k nám zavítal v taktiež limitovanej sérii Darth Maul. Fanúšikov eventu Monsters Unleashed určite poteší druhé číslo hlavnej série a aj tie-in All New X-Men.

All-New X-Men #1.MU
All-New X-Men #18
The Avengers #4
Bullseye #1
Champions #5
Deadpool #26
Deadpool & the Mercs for Money #8
Gwenpool #11
Hawkeye #3
Karnak #6
Marvel’s Guardians of the Galaxy Vol. 2 Prelude #2
Monsters Unleashed #2
Moon Knight #11
Nova #3
Old Man Logan #17
Slapstick #3
Spider-Man 2099 #20
Star Wars #28
Star Wars: Darth Maul #1
The Unstoppable Wasp #2

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ našu redakciu neosloví Warner Bros, že potrebujú pomôcť s réžiou Batmana, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a  čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
16 + 6 =