Marvel News #20

Limitované série zo sveta Star Wars sa zatiaľ niesli na vcelku dobrej kvalitatívnej vlne. Či už spomenieme skvele nakreslenú sériu Obi Wan & Anakin, adrenalínového Han Sola alebo prekvapivo dobrého Chewbaccu. Veľmi veľké nádeje sa preto vkladali aj do série Darth Maul, ktorá odštartovala minulý týždeň. Samozrejme, hodnotiť po prvom čísle je asi priskoro, ale nejaké prvé neduhy sú evidentné už z prvého čísla. V prvom rade mi vadila prílišná lineárnosť a jednoduchosť príbehu. Stalo sa toho relatívne veľa, ale dá sa povedať aj to, že dokopy nič. Nič, čo by nám ukázalo niečo, čo nečakáme, alebo čo by ukázalo túto populárnu postavu v trochu inom svetle. Tvorcovia sa pravdepodobne snažili, aby bol Darth Maul ten pravý badass, ale iba to, že mu všetko pôjde ako po masle, na to nestačí. Celé číslo je teda len o tom, ako ho nemôže nič ohroziť a ako ho komanduje jeho majster Darth Sidious. A do plánov temného majstra tiež vôbec nevidíme. Úvod je to teda zlý a ostáva len dúfať, že sa to časom zlepší. Ak však budú tvorcovia pokračovať v profilovaní Darth Maula týmto spôsobom, bude to stále horšie a o tejto sérii sa bude dať hovoriť ako o jednej veľkej premárnenej šanci.

 

 

Na úplne inej úrovni je druhá novinka minulého týždňa. Prvou sériou, ktorá odštartovala nové veci v Daredevilovej časti univerza, je limitka Bullseye. Prináša nám legendárneho zabijaka, ktorý minie svoj cieľ len výnimočne. A prináša nám ho vo skvelej forme. Presne takého, akého by sme Bullseye určite chceli. Prvé číslo je dostatočne zábavné, krvavé a zároveň je aj predostrený príbeh a všetky jeho bočné linky, ktoré sú dostatočne zaujímavé. Sú tu samozrejme momenty, keď sú Bullseyeove schopnosti trošku prestrelené, ako napríklad krvavý kúpeľ s kancelárskymi spinkami. Avšak toto má byť o zábave a nie o vyučovaní fyzikálnych zákonov. Príjemným bonusom bola backup story v závere čísla, ktorú napísal Marv Wolfman, spolutvorca tohto charakteru. Ide o akčnú jednohubku, ktorá ukazuje, že Bullseye si vždy vyberá tú ťažšiu cestu. Alebo krvavejšiu.

 

Ak ešte chvíľku ostaneme pri novinkách týkajúcich sa sveta okolo Daredevila, musíme spomenúť, že včera odštartovala ďalšia nová séria, ktorá sa rovnako ako Bullseye zameria na odvrátenú tvár spravodlivosti. Kingpin je postava, ktorá si svoju sériu určite zaslúži. Či už kvôli popularite, alebo pre neobmedzené možnosti, ktoré tento kráľ zločinu má. Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť, či do tejto série ísť alebo nie, možno vám pomôže priložený náhľad. Detailnejšie sa na sériu pozrieme pravdepodobne už o týždeň v ďalších Marvel News.

 

 

Ak patríte medzi fanúšikov série Power Man & Iron Fist, mám pre vás zlú správu. Séria bude v apríli ukončená. Čo je ale pozitívne, v máji sa dočkáme novej ongoing série Luke Cage. Je to vcelku logický krok, keďže už boli ohlásené sólo série Iron Fista a tímovka Defenders. Ďalšia tímovka by teda bola asi už trochu navyše. A nastupuje sa tak na model, keď má každá postava, ktorá má Netflix seriál, aj vlastný ongoing titul. Písať ju bude David Walker, ktorý píše aj končiaci titul Power Man & Iron Fist, kresliť bude Nelson Blake II. David Walker sa pre portál cbr.com vyjadril, že chce priniesť Luka trochu drsnejšieho ako tomu bolo doteraz. Odmieta, že by sa snažil okopírovať úspešný seriál, ale na druhú stranu priznal, že ho niektoré nápady v ňom použité inšpirovali. Luke by mal byť tiež oveľa viac street-level hero bez výraznejších fantastických prvkov a s väčším dôrazom na jeho detektívne ja.

 

 

Uplynulý týždeň to v odhadoch predajnosti podľa portálu BleedingCool potiahli za Marvel Star Wars tituly. Najvyššie sa dostala premiéra série Dart Maul (5. miesto) a tesne za ňou pokračovanie hlavnej série Star Wars #28 (7. miesto). Chýbajú tu tituly z eventu Monsters Unleashed, prípadne premiéra Bullseyea.

 

Vo včerajších novinkách si určite každý niečo nájde. Zaujímavá bude premiéra Kingpina, prípadne ďalší tie-in eventu Monsters Unleashead – Uncanny Inhumans #1.MU. Pokračovania sa dočká aj mela medzi Inhumans a X-Menmi.

All-New Wolverine #17
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #4
Black Widow #11
Dark Tower: The Drawing of the Three – The Sailor #5
Deadpool the Duck #3
Doctor Strange/Punisher: Magic Bullets #3
Doctor Strange and the Sorcerers Supreme #5
Foolkiller #4
Guardians of the Galaxy #17
Inhumans Vs. X-Men #4
Jessica Jones #5
Kingpin #1
Marvel Universe Guardians of the Galaxy #17
Ms. Marvel #15
Power Man and Iron Fist #13
Star Wars: Doctor Aphra #4
The Unbeatable Squirrel Girl #17
Unworthy Thor #4
Totally Awesome Hulk #16
Uncanny Inhumans #1.MU

 

 

Ďalšie Marvel News sú za nami a je skvelé, že už ide o jubilejný 20. diel. Všetkým čitateľom ďakujeme za priazeň a aj vďaka vašim pozitívnym reakciám vieme, že to má zmysel. Ak sa nedolámeme pri napodobňovaní Iron Fistových kung-fu kreácií, tak tu budeme aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
12 + 4 =