Marvel News #37

Marvel pred pár dňami zverejnil variant cover k finálnemu číslu aktuálne prebiehajúceho eventu Secret Empire. Vidíme na ňom prácu Alexa Rossa, ktorý sa tu odkazuje na nadchádzajúcu sériu one-shotov Generations. Na obálke je určite zaujímavý aj jej titulok – „What is the Vanishing Point?“- Čo je bod zmiznutia?

 

 

Ďalšia séria zo sveta Black Panthera sa nedočká svojho pokračovania. Pred pár týždňami sme vás informovali o konci série Black Panther and The Crew, ktorej zlomili väz slabé predaje už po dvoch číslach. Jediné štastie je fakt, že bude vydaných 6 čísiel a tak bude príbeh ako tak ukončený. Scenáristka Roxane Gay na svojom Twitteri potvrdila fakt, že pokračovania sa nedočká ani séria Black Panther: World of Wakanda. Roxane Gay bola po piatom čísle série nahradená, ale okrem šiesteho čísla, ktoré vyšlo v apríli, už o tejto sérii asi počuť nebudeme.

 

 

O veľkých plánoch a najväčšom príbehu v histórii Venoma, aspoň podľa slov editora Devina Lewisa, sme už písali v Marvel News #35. Hneď ako sa v auguste ukončí miniséria Edge of Venomverse, bude ju v septembri nasledovať Venomverse. Táto séria sa pokúsi vrátiť Eddieho Brocka späť do popredia v rámci Spider-Manovho universa, ale v akej úlohe, ešte nevieme. Pred pár dňami sme sa dočkali prvého náhľadu a rovno aj informácie, že kresliť bude Iban Coello, kolorovať Matt Yackey. Náhľad vyzerá dobre a tak uvidíme, či bude tento príbeh z pera Cullena Bunna naozaj tak zásadný a skvelý, ako avizuje Devin Lewis.

 

 

Nemáme žiaľ iba dobré správy. V pondelok 12.06.2017 zomrel vo veku 92 rokov James Galton. Ak vám toto meno nič nehovorí, vedzte, že je mu priznávaný titul „spasiteľa Marvelu“. Keď vstúpil v roku 1975 do Marvelu, spoločnosť na tom nebola dobre. Avšak aj vďaka nemu nastalo obdobie stability a úspechu. Keď v roku 1991 odchádzal z pozície CEO, Marvel bol najväčšia komiksová spoločnosť na svete a ročný zisk predstavoval viac ako $70mil. Produkcia bola viac ako 1 milión komiksov za rok. S jehom menom sa spája napríklad založenie animačného štúdia v Los Angeles so Stanom Lee na čele. Taktiež bol v roku 1977 pri tom, keď Marvel získal práva na Star Wars. Hovorí sa, že najzásadnejšou chybou jeho kariéry bolo to, že nedokázal Marvel dostať do filmového biznisu. Aj napriek tomu je však jeho pečať na histórii komiksového giganta nezmazateľná. R.I.P.

(zdroj: hollywoodreporter.com)

Príprava na seriálových Defenders pokračuje premiérou novej komiksovej série s touto partiou v hlavnej úlohe. Na svoje si prídu určite fanúšikovia úžasnej série Vision, ktorí sa dočkajú prvého čísla Director’s Cutu.

 

All-New Wolverine #21
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #8
Ben Reilly: The Scarlet Spider #3
Deadpool #32
The Defenders #1
Generation X #3
Kingpin #5
Ms. Marvel #19
Old Man Logan #25
Secret Empire #4
Secret Empire: United #1
Star Wars #32
Uncanny Avengers #24
The Vision: Director’s Cut #1
Weapon X #4
X-Men: Blue #5

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si spoločnosť Marvel Comics nepovie – kašleme na to, ideme radšej vyrábať nábytok, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
21 − 21 =