Marvel News #33

Stačili dve vydané čísla a dni série Black Panther & The Crew sú zrátané. Séria, ktorá je tímovkou známych černošských superhrdinov, menovite Black Panther, Storm, Luke Cage, Misty Knight a Manifold, bude ukončená šiestym číslom. Scenárista Ta-Nehisi Coates sa pre The Verge vyjadril, že dôvodom na zrušenie sú slabé predaje (#1 – 35.604 ks). Príbeh, ktorý sa točí okolo záhadného úmrtia aktivistu počas policajného zadržania, bude ale vyriešený a fanúšikovia sa tak nemusia báť, že by prišli o nejaký zmysluplný koniec. Tretieho čísla sa dočkáme 14. júna.

 

 

Už to začína byť tak trochu tradíciou, že sa Marvel počas prebiehajúceho eventu rozhodne pridať k ohlásenému počtu čísiel ešte jedno. Naposledy to v evente Civil War II bolo na škodu, keďže sme dostali len o jedno číslo viac nudnej vaty. V prípade Secret Empire som optimista a verím, že sa Marvelu podarí udržať tempo nultého a prvého čísla. Výkonný redaktor Tom Breevort sa v rozhovore pre Marvel.com vyjadril, že scenárista Nick Spencer vystaval každé číslo tak, aby bol na záver obrovský twist, odhalenie alebo šokujúci vývoj. Číslo #9 by tak nemalo byť výnimkou a malo by dianie pripraviť na veľké finále v čísle #10. Pozitívne je, že okrem tohto sa vyjadril, že na vyriešenie situácie určite nevyužijú Cosmic Cube. Musím sa priznať, že mi to už napadlo. Totiž vyriešenie problému počas jedného okaminu a veľmi jednoducho pomocou silnej entity, by bolo také „marvelovské“. Ako sme to už, žiaľ, párkrát videli. Som teda rád, že sa táto teória dementovala. Zaujímavý je určite aj zverejnený cover čísla #10, na ktorom vidíme Captaina vo veľmi zaujímavom úbore a ostatných hrdinov v žalostnom stave. Prečo je logo pri nápise Secret Empire zretušované a označené ako Classified, môžeme len hádať. Bežne tam býva Capov štít a logo Hydry. Že by v logu bol nejaký zásadný spoiler?

 

Jún bude patriť Mary Jane Watson. Pôjde o avizovanú sériu variant coverov, z ktorých prvé tri sme mali možnosť vidieť už v marci. Nedávno bolo zverejnených ďalších 17, takže si fanúšikovia dlhoročnej Spider-Manovej lásky prídu na svoje. Marvel sa netají tým, že je to reakcia na úspešné tematicky zamerané mesiace, kde sa variant covery rovnako ako v tomto prípade Mary Jane, venovali Gwen Stacy alebo Venomovi. Ak vezmeme do úvahy fakt, že čoskoro odštartuje aj očakávaná séria Peter Parker: The Spectacular Spider-Man od dua Zdarsky-Kubert, je načasovanie logické. Postavu Mary Jane Watson vytvoril Stan Lee a John Romita Sr. a jej prvý výskyt sa datuje do roku 1966 a komiksu Amazing Spider-Man #42. Všetky covery si môžete pozrieť na tomto linku.

 

 

Marvel Comics a herná spoločnosť Capcom prinesú fanúšikom očakávanej hry Marvel vs. Capcom: Infinite sériu variant coverov, ktoré sa na pulty predajní dostanú v auguste. Samotnú hru môžu hráči očakávať 19. septembra. Celkovo pôjde o 20 variant coverov a zoznam komiksov, ktorých sa táto akcia bude týkať, si môžete pozrieť o niečo nižšie.

NEW GUARDIANS OF THE GALAXY #7
AMAZING SPIDER-MAN #31
AVENGERS #10
BLACK PANTHER #17
CHAMPIONS #11
DEFENDERS #4
DOCTOR STRANGE #24
GENERATIONS: BANNER HULK & THE TOTALLY AWESOME HULK #1
GENERATIONS: THE UNWORTHY THOR & THE MIGHTY THOR #1
HAWKEYE #9
I AM GROOT #4
INVINCIBLE IRON MAN #10
MIGHTY THOR #22
ROCKET #4
SECRET EMPIRE #8
SPIDER-MAN #19
SPIDER-MAN/DEADPOOL #20
THANOS #10
THE MIGHTY CAPTAIN MARVEL #8
VENOM #153

 

 

Zaujímavých komiksov pribudlo včera naozaj veľa. Na prvom mieste záujmu je určite pokračovanie Secret Empire, ktorá sa zatiaľ rozbehla skvele. Dočkali sme sa aj dvoch premiérových titulov. Či vás viac zaujme Luke Cage alebo X-Menovská tímovka Generation X, už necháme na vás. Z už rozbehnutých sérií stojí za pozornosť Daredevil, Monster Unleashed alebo X-Men: Gold.

Daredevil #20
Deadpool vs. The Punisher #3
Generation X #1
Guardians of the Galaxy: Mother Entropy #3
Invincible Iron Man #7
Luke Cage #1
Monsters Unleashed #2
Nick Fury #2
Royals #3
Secret Empire #2
Star Wars: Poe Dameron #15
Star Wars #31
The Mighty Thor #19
The Punisher #12
Ultimates 2 #7
U.S.Avengers #6
The Unbeatable Squirrel Girl #20
X-Men: Gold #4

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ nás v kine nezožerie Votrelec, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
28 + 7 =