Marvel News #71

Marvel pred pár dňami opäť rozvíril hladinu ohlásením novej udalosti, ktorú zatiaľ označuje ako „Fresh Start“. Vo videu šéf Marvel Comics C. B. Cebulski sľubuje nové série, nové kreatívne tímy a celkovo nové smerovanie. Čo už vo videu nespomína, dočkáme sa aj nového číslovania. Áno, nebolo to tak dávno, čo sa mnohé série prečíslovali v rámci Marvel Legacy. A máme to tu zas. Je síce dosť možné, že budeme svedkami akéhosi duálneho číslovania, kde budeme mať na obálke k dispozícii nové aj staré číslovanie, ale myslím si, že je to aj tak trochu na facku. Inventúru komiksových sérií a vznik ďalšej marketingovej udalosti chápem, ale ten zmätok, ktorý s číslovaním vytvárajú, je hrozný. Všetkého podstatného by sme sa mali dočkať v máji.

 

 

A čo o tomto reštarte zatiaľ vieme? Nového čísla #1 sa dočká séria Avengers. O reboot tejto tímovky sa postará Jason Aaron a Ed McGuinness, čo neznie vôbec zle. Sklamaní ale ostali fanúšikovia sérií US Avengers, Uncanny Avengers a Occupy Avengers, ktorí čakali, že sa tieto tituly po udalosti No Surrender vrátia. Ohlásenie tohto rebootu však znamená opak. Súčasťou tímu, okrem klasickej trojice Captain America, Iron Man a Thor Odinson, budú aj Black Panther, Captain Marvel a She-Hulk. Iba občas by mal byť súčasťou tímu aj Doctor Strange. Vcelku zaujímavá je plánovaná účasť Robbyho Reyesa – Ghost Ridera.

 

 

Súčasťou „sviežeho štartu“ bude aj Black Panther, ktorý, ako inak, odštartuje opäť od čísla #1. Pri kormidle ostane Ta-Nehisi Coates, ale Wakandu bude po novom kresliť Daniel Acuña. Príbeh by sa mal týkať záležitosti, ktorá nám bola naznačená v rámci Marvel Legacy #1 a to Wakanda ako intergalaktické impérium. Editor Will Moss okrem iného tvrdí, že to bude skvelý vstupný bod pre všetkých, ktorí chcú Black Panthera začať čítať, čo je v rámci enormného úspechu filmového spracovania viac ako logické tvrdenie. Celá táto situácia by mala byť nová aj pre T’Chall, a tak by mal čitateľ spoznávať nové skutočnosti spolu s kráľom Wakandy. Black Panther #1 dorazí 23. mája.

 

 

Do tretice sa v rámci Fresh Start-u reštartne séria Venom. Písať ju bude Donny Cates a kresliť Ryan Stegman. Ak berieme do úvahy fakt, že Venom tento rok oslavuje 30. výročie od prvého výskytu v komikse a rovnako sa tento rok dočkáme aj filmu s Tomom Hardym v hlavnej úlohe, bol tento marketingový reštart viac ako logický. Komiksu Venom #1 sa dočkáme 5. mája.

 

 

Osoby a obsadenie „svadby storočia“ už je známe dávnejšie. V komikse X-Men Gold #30 si áno povedia Kitty Pryde a Colossus. A práve kvôli tejto udalosti sa k X-Menom vráti aj legendárny Chris Claremont, ktorý napíše one-shot X-Men Wedding Special #1. Okrem neho sa na tomto komikse bude podielať aj Marc Guggenheim, Kelly Thompson a kresliči Greg Land, Marika Cresta a ďalší. Svadobného špeciálu sa dočkáme 16. mája.

 

 

Jubilejné číslo The Amazing Spider-Man #800 bude v predaji koncom mája a bude to predposledné číslo, ktoré ešte napíše Dan Slott. Ten po rokoch od Spider-Mana odchádza a nahradiť by ho mal Nick Spencer. Ak ešte toto číslo nemáte objednané, neváhajte. Tento 80-stranový zošit bude stáť určite za to. O cover sa postará Alex Ross.

 

 

Lando Calrissian sa dočká vlastnej 5-dielnej minisérie, ktorá sa bude volať Lando: Double or Nothing. Komiks sa bude odohrávať pred udalosťami očakávaného filmu Solo: A Star Wars Story. Scenár napíše Rodney Barnes (Falcon). Miniséria bude premiérovať krátko po uvedení filmu. Môže totiž obsahovať spoilery. Pôjde už o druhú minisériu pre tento charakter. Tá prvá, od tvorivej dvojice Charles Soule a Alex Maleev, vyšla v roku 2015.

 

 

Aj včera nám Marvel naservíroval množstvo zaujímavých noviniek. Odštartovala nová miniséria Doctor Strange: Damnation a o kameňoch nekonečne sa dozvieme viac v Infinity Countdown Prime. Vyvrcholenia sa dočká séria Punisher: The Platoon.

 

Amazing Spider-Man #796
Astonishing X-Men #8
Avengers #681
Black Panther Annual #1
Daredevil #599
Deadpool Vs Old Man Logan #5
Defenders #10
Doctor Strange: Damnation #1
Generation X #87
Incredible Hulk #713
Infinity Countdown Prime #1
Luke Cage #170
Mighty Thor #704
Monsters Unleashed #11
Punisher: The Platoon #6
Star Wars: Doctor Aphra #17
Tales Of Suspense #102
Venom #162
X-Men Gold #22

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si redakcia nepovie, že sa sťahuje do Wakandy a časť z nej nevstúpi do radov Dora Milaje, budeme tu opäť vo štvrtok. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
10 + 23 =