Marvel News #88: Svet ovládnu zombie!

Marvel oficiálne premenuje Spider-Gwen na Ghost Spider. Ak sa na túto zmenu pozrieme podrobnejšie, je to viac ako logický krok. Tento charakter totiž nikdy nebol v rámci univerza nazvaný Spider-Gwen. Síce sa tak volala séria, ale Gwen Stacy, respektíve jej alter-ego sa volalo Spider-Woman. A to bolo dosť mätúce. Najmä ak berieme do úvahy fakt, že jedna Spider-Woman (Jessica Drew) už v Marvel Comicsoch vystupuje. Ghost Spider skvele reaguje na jej kostým, ktorý ducha naozaj pripomína. Táto informácia bola zverejnená na Comic Cone v San Diegu na piatkovom paneli, ktorý sa venoval Spider-Manovi. Ronako bola ohlásená aj séria Spider-Gwen: Ghost Spider, ktorú bude písať Seanan McGuire a kresliť Rosi Kampe. Pôjde o spin-off udalostí Spider-Geddon, ktorý odštartuje nultým číslom 26. septembra.

Ďalšou pavúčou novinkou ohlásenou na rovnakom paneli ako v prípade Ghost Spider, bolo ohlásenie minisérie Spider-Force. Túto tímovku by mal písať Christopher Priest a kresliť Paulo Siquiera. Okrem charakterov známych z minulosti, ako napríklad Kaine, Spider-Woman (Jessica Drew) alebo Ashley Barton (univerzum Old Man Logan), sa objavia aj dve nové spider postavy – Astro-spider a Spider-Kid. Cover prvého čísla, ktorý nakreslil Shane Davis, ukazuje celú zostavu, ktorá by sa spolu mala vydať na samovražednú misiu za vyčíňajúcimi zlosynmi. Miniséria bude tie-in pre event Spider-Geddon a premiéry sa dočkáme v októbri.

Spider Force

Séria Superior Octopus už bola teasovaná v priebehu minulého týždňa. Viac detailov sme samozrejme dostali tiež v San Diegu. Scenár napíše Christos Gage a o kresbu sa postará Mike Hawthorne. Postava Superior Octopusa debutovala na stránkach eventu Clone Conspiracy a priamo tak odkazovala aj na udalosti série Superior Spider-Man, ktorú mal pod palcom tiež Dan Slott. Počas eventu Secret Empire Otto Octavius koketoval s Hydrou, avšak tá už je minulosť a tak sa musí tento klasický Spider-manov protivník pobrať iným smerom. Editor tejto série, Nick Lowe, sľubuje veľké veci, tak neostáva nič iné, iba počkať na prvé číslo, ktorého sa dočkáme 8. októbra.

Superior Octopus

Marvel Knights oslavujú tento rok 20 rokov od svojho štartu a ako lepšie si pripomenúť toto jubileum ako oprášením tejto značky. Ak neviete čo je Marvel Knights zač, išlo o imprint, ktorý vytiahol príbehy preč z hlavného vesmíru Earth-616. Značka vznikla v roku 1998, keď Marvel outsourcoval štyri tituly – Black Panther, The Punisher, Daredevil, The Inhumans – do spoločnosti Event Comics a do rúk Joe Quesadu a Jimmyho Palmiottiho. Vedúcou postavou tohto znovuzrodenia by mal byť Donny Cates, ktorý sa v poslednej dobe stáva stále väčšou hviezdou Marvel Comics. Celú udalosť odštartuje one-shot MK20 #1 v novembri tohto roka. Písať ho bude Cates a kresliť Mike Deodato. Marvel Knights by sa mal zamerať na postavy ako Daredevil, Punisher, Black Panther, Ghost Rider alebo Elektra. Medzi scenáristov sa už zaradili Tini Howard, Matthew Rosenberg alebo Vita Ayala.

Marvel Knights

To, čo minulý týždeň vyzeralo ako nová „farebná“ séria, nakoniec bude niečo úplne iné. X-Men Black nebude ongoing séria, ale skôr značka pod ktorou budú vydané one-shoty venujúce sa zásadným mutantským zlosynom. Veci uviedol Marvel na správnu mieru v rámci X-Men panelu na Comic Cone v San Diegu. Zoznam a tvorivé tímy si môžete pozrieť v priloženom zozname.

Magneto #1 – Chris Claremont / Dalibor Talajic
Mojo #1 – Scott Auckerman / Nick Bradshaw
Mystique #1 – Seanan McGuire / Marco Failla
Juggernaut #1 – Robbie Thompson / Shawn Crystal
Emma Frost #1 – Leah Williams / Chris Bachalo

X-Men Black

Ďalším dôležitým oznámením v rámci X-Men panelu na SDCC bol návrat série Uncanny X-Men. V tomto prípade sa zákulisná šuškanda nemýlila a fanúšikovia sa tak môžu tešiť na návrat tohto legendárneho titulu. Ďalších detailov ohľadom kreatívnych tímov alebo zostavy, ktorú budeme sledovať, sme sa však nedočkali.

Tímovka Champions sa v októbri vyberie do ríše mágie. Presnejšie do mýtického Weirdworldu, aby tam zachránili dvoch svojich kolegov. Zaujímavý na tomto výlete bude určite aj fakt, že hrdinov značne zmení mágia, ktorej je v tomto fantasy svete na rozdávanie. Fantasy varianty tímu Champions si môžete pozrieť na obálke 25. čísla. Príbeh bude mať celkovo tri zošity, písať ho bude Jim Zub a kresliť Sean Izaakse s Maxom Dunbarom. Fantasy cesta sa začne 3. októbra.

Champions

O mixoch hrdinov v rámci Infinity Warps sme už písali niekoľkokrát. Na jednom z panelov SDCC Donny Cates prezradil, že v pôvodom zvažovanom balíku boli rôzne iné možnosti, respektíve kombinácia. Jednou, a jednoznačne najšialenejšou, bol Deadbolt. Kombinácia Deadpooola a Black Bolta. Ak sa nad tým zamyslíte, skombinovať Black Boltov hlas a Deadpoolovu ukecanosť by mohlo byť smrtiace. Takže to tvorcovia nakoniec zamietli. Nie je to však škoda? 😛

Infinty Warps

Marvel Zombies sú späť. Uletená a krvilačná séria, ktorá bola v roku 2005 veľkým hitom a dočkala sa veľkého množstva pokračovaní a spin-offov je späť, avšak mala by prísť v úplne inej verzii. O niečo viac by sa malo tlačiť na hororový aspekt. Vo svete, v ktorom vyčíňal zombie vírus a ostala v ňom iba malá kolónia preživších sa o ich záchranu budú snažiť poslední hrdinovia ako Spider-Man, Daredevil a Falcon. Písať bude W. Maxwell Prince a kresliť Stefano Raffaele.

Marvel Zombies

Aj tento týždeň si pre vás Marvel pripravil zaujímavé novinky. Svoju svadobnú cestu rozbehnú Mr. a Mrs. X a v dobrodružnej ceste budú pokračovať Dora Milaje v komikse X-Men: Wakanda Forever #1.

Amazing Spider-Man #2
Deadpool: Assassin #4
Hunt For Wolverine: Mystery in Madripoor #3
Infinity Wars Prime #1
Marvel Two-In-One #8
Moon Girl and Devil Dinosaur #33
Moon Knight #197
Mr. and Mrs. X #1
Multiple Man #2
Old Man Logan #44
Punisher #228
Sentry #2
Star Wars: Doctor Aphra #22
Star Wars: Lando Double or Nothing #3
Venom #4
X-23 #2
X-Men: Blue #32
X-Men: Wakanda Forever #1
X-Men: Grand Design Second Genesis #1

X-Men: Wakanda Forever

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ si nepovieme, že ideme k moru hľadať Aquamana a jeho podmorskú Wakandu, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte ďalej Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
29 + 17 =