Odštartoval film Mulan koniec klasických kín?

Keď Disney koncom júla vyradil zo svojho kalendára premiér film Mulan, čakal sa štandardný scenár. Zrušenie dátumu premiéry zväčša nasleduje hľadanie náhradného termínu a vyčkávanie na zlepšenie celkovej situácie. Disney však prekvapil a odhodlal sa ku kroku, ktorý mnohí označujú za začiatok konca kín. Je to pravdepodobne trochu prehnané, ale fakt, že sa plánovaný blockbuster dostane priamo na streamovaciu platformu Disney+, môže znamenať prvú lastovičku prorokovaného konca.

Uvedenie Mulan na Disney+ bude mieriť primárne na americký trh, keďže streamovacia služba ešte nie je globálne dostupná. Predplatitelia si budú môcť film kúpiť za 29,99$, čo možno vyzerá na prvý pohľad veľa, avšak vzhľadom na ceny vstupeniek v USA je to vcelku normálna suma. Odborníci sa zhodujú, že pandémia COVID19 nepriniesla tzv. PVOD (premium video on demand), ale iba urýchlila jeho nástup. Uvidíme teda, ako tento krok vo finále dopadne. Film má rozpočet približne 200 miliónov dolárov, ale na druhú stranu má Disney+ už viac ako 60 miliónov predplatiteľov.

 

 

Pri príležitosti tohto rozhodnutia sme sa dočkali aj nového traileru, ktorý na malom priestore ukazuje vcelku dynamickú a lákavú akciu. Som teda rád, že aktuálne to vyzerá tak, že v našich končinách Mulan do kina zavíta.

Mulan bude dostupný na Disney+ od 4. septembra

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
24 ⁄ 3 =