Marvel News #38

Posledný komiks, v ktorom sa objavili Fantastic Four, bol vydaný v apríli 2015. Posledné dni sa objavuje množstvo špekulácií, že by sme obľúbené postavy mohli dostať späť. Aj keď asi nie všetky. Šéfredaktor Marvel Comics Axel Alonso rozbúril včera vody svojim tweetom, na ktorom vidíme Thinga a namiesto štandardnej štvorky na opasku tam vidíme dvojku. Dve najpopulárnejšie špekulácie hovoria o možnom vytvorení akéhosi Fantastic Two tímu, respektíve sa hovorí o odkaze na sériu, ktorá vychádzala v rokoch 1974-1983. Išlo o team-up sériu, v ktorej sa The Thing spojil v každom čísle s nejakým hrdinom.

 

 

Načasovanie tohto teaseru je zaujímavé už len z toho dôvodu, že posledné dni nás portál Bleeding Cool zásobuje špekuláciami na tému Fantastic Four. Marvel údajne promuje predajcom projekt s menom Fantastic Three, čo ale nemusí mať s klasickou superhrdinskou rodinou nič spoločné. Volá sa tak totiž story z októbrovej Moon Girl & Devil Dinosaur #24. A ak si k tomu prirátame aj špekulácie ohľadom nového filmu od 20th Century Fox… Situáciu budeme monitorovať.

 

 

Marve Legacy #1 dorazí do obchodov až v septembri, ale už teraz sa o tejto udalosti zverejňujú zaujímavé správy. Avizovaný je nový tím Avengers s podtitulom 1,000,000 BC. A budú v ňom naozaj ťažké kalibre. Severský boh Odin, postavy z vesmíru Star Brand a Phoenix, mýtické postavy Ghost Rider a Agamotto, plus nemenej zaujímavé charaktery Black Panther a Iron Fist.

Tom Brevoort sa nechal počuť, že Marvel Legacy #1 bude historická lekcia. Máme sa tešiť na záhady, tajomstvá a odhalenia, ktoré sa odrazia naprieč Marvel univerzom. Niečo podobné síce počúvame stále, ale Jason Aaron pri kormidle dáva nádej, že to bude kvalitné čítanie.

 

 

Marvel v rámci propagácie one-shotu Marvel Legacy zverejnil aj variant covery, o ktoré sa postarali Alex Ross a Greg Land.

 

 

Po úspešných hip-hop variantoch sa posúva Marvel k inému hudobnému štýlu a už na jeseň tohto roka sa dočkáme série rockových variantov. Zo zatiaľ zverejnených coverov je určite najlepšia variantná obálka k Guardians of the Galaxy #9, ktorá odkazuje na album Nevermind od Nirvany. Guns n Roses a ich Appetite for Destruction môžeme nájsť na variante k Inhumans: Once and Future Kings #2. London Calling od The Clash zase môžeme vidieť na čísle Mighty Thor #23 a X-Men Blue #11 bude okazovať na Parallel Lines od Blondie. Skvelé zberateľské kúsky! (krik vystrašenej peňaženky).

 

 

Už v júli sa dočkáme odhalení, ktoré si so sebou prinesie plánovaná miniséria Spider-Men II. Najväčšia záhada je, kto Miles Morales vo vesmíre 616 je a čo sa s ním vlastne stalo po udalostiach Secret Wars. Pred pár dňami sme sa dočkalli prvého náhľadu a o akciu nebude evidentne núdza.

 

 

Mnohé špekulácie a novinky sa objavili po ohlásení septembrových titulov. Tu je výber toho najzaujímavejšieho.

– tím Champions čakajú po Secret Empire ťažké časy. Pri Champions #12 je avizované, že tím je rozdelený, Totally Awesome Hulk #23 zase ohlasuje návrať monštra a Spider-Man #20 posiela Milesa Moralesa do väzenia.

– návrat Phoenix Force do Marvel univerza sa nezadržateľne blíži. V zošite Thanos #11 vidíme Thanea, Thanosovho syna, ktorý je aktuálne hostiteľ Phoenix Force. Jean Grey v čísle #7 zase navštívi Scarlet Witch, aby sa naučila čo najviac o tom, čo sa zdá byť nevyhnutné.

– séria Doctor Strange and the Sorcerers Supreme sa dočká v septembri svojho záveru. Posolstvo informácie o tom, že misia je kompletná a že nie všetci sa vrátia domov, je asi jasné.

– v septembri absentuje Unstoppable Wasp, takže augustové číslo #8 vyzerá byť posledné.

 

 

Včerajšie novinky majú asi dve top záležitosti. V prvom rade je to nová séria The Spectacular Spider-Man, ktorá by mala byť o niečo menej globálna, ako aktuálne prebiehajúci Amazing Spider-Man. Oči fanúškov sa tiež upierajú na začiatok crossoveru medzi Hulkom a Weapon X, ktorý sa rozbehne v one-shote Weapons of Mutant Destruction.

 

All-New Guardians Of The Galaxy #4
America #4
Captain America Steve Rogers #18
Daredevil #22
Doctor Strange #22
Iceman #2
Invincible Iron Man #8
Luke Cage #2
Man-Thing #5
Mighty Thor #20
Monsters Unleashed #3
Nick Fury #3
Peter Parker The Spectacular Spider-Man #1
Royals #4
Secret Empire Brave New World #2
Secret Empire Underground #1
Silver Surfer #12
Spider-Man 2099 #24
Star Wars Darth Maul #4
Star Wars Darth Vader #2
Star Wars Poe Dameron Annual #1
U.S.Avengers #7
Ultimates 2 #8
Weapons Of Mutant Destruction Alpha #1
X-Men Gold #6

 

 

Ďalšie Marvel News sú na konci. Pokiaľ neprídeme o zrak pri sledovaní najnovších Transformers, budeme tu aj o týždeň. Dovtedy sledujte Multiverzum na FB a čítajte komiksy!

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
10 − 10 =