Pripravte sa na reboot filmovej série Resident Evil!

Prekliatie filmových adaptácií herných sérií sa zatiaľ nepodarilo prelomiť žiadnemu filmu za posledné roky. Nebudeme si klamať, ale s filmami podľa hier sa štúdiám jednoducho nedarí. Ak sme tu aj mali nejaké tie svetlejšie momenty ako napríklad Warcraft (2016) alebo Assassin’s Creed (2016), tak žiadna veľká výhra to teda nebola. Aktuálne najväčším zrnkom nádeje je chystaný reboot Tomb Raider, kde herečka Alicia Vikander vyzerá, akoby práve vyskočila z rovnomennej hry.

Avšak najväčším klincom do truhly filmových adaptácií hier je jednoznačne filmová séria Resident Evil. Prvý diel (2002) tejto série bol ešte znesiteľný a držal si pomerne vysokú úroveň. Bohužiaľ, každým ďalším dielom zaplakalo čoraz viac hráčskych sŕdc. Nehovoriac o poslednom diele série, ktorého kvality hraničili s neschopnosťou film dopozerať. Tvorcovia jednoducho podupali značku, podupali mytológiu a priniesli nám akúsi hatlaninu zombie žánra, ktorá sa k hernej sérii ani nepriblížila. No a môj osobný názor na postavu Alice (Milla Jovovich) a jej vývoj je natoľko vulgárny, že by nebolo možne ho zverejniť na tomto portáli.

Fanúšikom hernej série však svitá na lepšie časy (možno). Filmová séria sa totiž dočká rebootu. Mnohí sa teraz držíte za hlavu alebo mračíte čelo, že akože načo. Moment, až teraz príde to pravé orechové! Štúdiu Constantin Films sa totiž podarilo zlanáriť James Wana (The Conjuring, Insidious) na post výkonného scenáristu filmu. Keďže je James Wan aktuálne vnímaný ako kráľ hororov, mohlo by to znamenať, že tvorcovia sa chcú čo najviac priblížiť hernej sérii a priniesť nám mrazivý survival horor (wuaa, sem s tým!).

Ináč sme sa o chystanom reboote dozvedeli len to, že opäť bude pozostávať zo šiestich dielov. Či však bude nejakým spôsobom prepojený s pôvodnými filmami, nevieme, ale pevne dúfame, že nie. Určite nehovorím len za seba, ale aj za všetkých fanúšikov hernej série, keď poviem, že by som rád videl poriadny hraný film z univerza Resident Evil a podstúpil lobotómiu, aby som na ten pôvodný zabudol.

(zdroj: movieweb.com)

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
9 ⁄ 9 =