Tajná história Transformers

So sériou Tranformers to ide z kopca. Prvý a druhý diel mám veľmi rád, ale následne sa filmy o bojujúcich robotoch presunuli do vôd odpadu. Pri poslednom pokračovaní som mal pocit, že pozerám jednu veľkú reklamu. Niekde v polovici som už bol v tom, že je koniec, ale oni tam dali ďalšiu hodinu a začal sa skoro nový film! Skrátka, celé zle. Na Transformers 5 s podtitulom The Last Knight sa teda pozerám od začiatku veľmi skepticky. Však uznajte, v prvých ukážkach sa objavil Artuš a jazdci na koňoch. Následne sme videli trailer s modernými prvkami a pomaly začal vznikať kvalitný guláš.

 

 

Zachránil to posledný trailer s podtitulom Secret History? Ťažko povedať. Prepojenie s históriou sa už dalo čakať v momente, keď tvorcovia oznámili zakomponovanie Artušovských legiend. Najnovšie vidíme Transformerov, ktorí sa vyskytovali napríklad vo feudálnom Japonsku alebo v boji proti nacistom. Podľa tejto kampane by sme mali zobrať učebnice dejepisu a pohľadať, či tam niekde nenájdeme zašitého Transformera. Snaha o vytvorenie univerza je jasná a ide ruka v ruke s ohlásenými pokračovaniami, ktoré už asi nič nezastaví. Osobne neverím, že myšlienka, že Tranformers tu boli od nepamäti, z The Last Knight urobí nejaký výnimočný film. Ak pôjde všetko opäť len na efekt a zabudne sa na príbeh, vznikne pravdepodobne len ďalšia product placement Bayovina. A na niečo také asi nikto, okrem Číňanov, zvedavý nie je.

 

 

Zaujímavosť: Niektoré časti filmu sa natáčali v Stonehenge. Michael Bay chcel na tomto mieste natáčať aj explózie, ale nedostal na to povolenie. Bolo preto treba postaviť repliku tejto lokácie, kde sa mohli explózie natočiť. 

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

 

Drackula

Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. (V for Vendetta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
10 − 8 =