Čo prezradili potitulkové scény Guardians of the Galaxy Vol.2?

Poznáte to, skončí „Marvelovka“, pustia sa titulky a vy vstanete odhodíte pohár a nádobu od popkornu a odchádzate. Už naučení Marvel fans však ostávajú a ukazujú si na vás prstom (dobre, robím to iba ja). Marvel si svojich fanúšikov vychoval a tí už dobre vedia, že odchádzať z kina predčasne sa skutočne neoplatí. Počas a po titulkoch sa totiž púšťajú takzvané „mid-credits“ a „after-credits“ scény, ktoré schovávajú easter eggs alebo odhaľujú budúcnosť MCU (Marvel Cinematic Universe). Niekoľko dní pred premiérou filmu Guardians of the Galaxy: Vol.2 sa na verejnosť dostali informácie o tom, že film bude mať najviac potitulkových scén zo všetkých MCU filmov doposiaľ.

A tak sa aj stalo. Film má až neuveriteľných 5 (slovom „päť“) potitulkových scén. Tri z nich sú viac-menej humorné, ale zvyšné dve prezrádzajú vskutku zaujímave veci. Pokiaľ ste film do dnešného dňa nevideli, odporúčam zavrieť tento článok a vrátiť sa k nemu až po jeho zhliadnutí, keďže obsahuje SPOILERY!

Scéna č. 1

Prvá scéna nám ukazuje Kraglina, ktorého stvárnil Sean Gunn, brat režiséra James Gunna. Môžeme vidieť, ako trénuje používanie Yonduovho šípu, ktorý mu ho po jeho smrti daroval Peter Quill a.k.a Star-Lord. Scéna je celkom vtipná, keďže šíp nakoniec skončí v Draxovej hrudi. Mierne nám však naznačuje, že Kraglin bude v budúcnosti čestným členom Guardianov. Minimálne je herec potvrdený pre tretie pokračovanie a dokonca sme ho videli aj na natáčaní Avengers: Infinity War, čiže je možné, že sa s ním stretneme už budúci rok. Naučí sa dovtedy ovládať šíp?


Scéna č. 2

Srandy bokom, nasleduje scéna druhá. Pri pohrebe Yonduho Udontu vidíme, ako sa rozkmotrené skupiny rôznych Ravagers opäť spoja. Pokračovaním je práve táto scéna, ale keďže nám ukazuje viacero postáv naraz, poďme pekne poporiadku.

1. Ako prvého vidíme Stakara Ogorda, ktorého stvárnil Sylvester Stallone. Nie je vám meno Stakar Ogord známe? Možno vám niečo viac povie meno Starhawk alebo „One who know“, ako si sám hovorieva. Vo filme ide „len“ o jedného z vodcov Ravagers. V komiksovej predlohe je to mocná postava, ktorej skutočný rozsah síl však nie je známy. Ovláda manipuláciu svetla, vďaka čomu vytvára lúče fotónovej energie. Dokáže lietať rýchlosťou svetla a prežiť vo vákuu. Čitateľov však hlavne zaujme jeho schopnosť akejsi reinkarnácie a tiež príbehy s cestovaním v čase.

2. Druhou zo skupiny postáv je kapitán Charlie-27, ktorého stvárnil Ving Rhames. V komiksoch ide o vojaka a vesmírneho pilota pochádzajúceho z Galileo City na planéte Jupiter. Taktiež sa je to pôvodný člen Guardians of the Galaxy z roku 1969, ktorí v roku 2014 dostali ongoing sériu s názvom Guardians 3000.

3. Ženskou postavou v skupine postáv je Aleta Ogord (herečka Michelle Yeoh). V komiksoch to je sestra Starhawka, narodená na planéte Arcturus IV. Disponuje podobnými schopnosťami ako jej brat a tiež je jedným z pôvodných členov tímu Guardians of the Galaxy.

4. Vizuálne zaujímavou postavou je Martinex T’Naga, ktorého stvárnil Michael Rosenbaum a.k.a Lex Luthor zo seriálu Smallville. Táto kryštalická bytosť pochádza z planéty Pluto a okrem laserových lúčov vychádzajúcich z jeho rúk disponuje nadľudskou silou a rýchlosťou. Opäť člen už spomínaného pôvodného tímu Guardians of the Galaxy.

5. Najmenej humanoidne vyzerajúca červená postava sa vola Krugarr. V spomínanej scéne vyčaruje Krugarr magické tvary, ktoré sa nápadito podobajú tým, ktoré vyčarúva aj Doctor Strange. Nie je to náhoda. V komiksovej predlohe, avšak v inej realite, ako je tá základná 616-ka, sa Krugarr stáva učencom Doctora Strangea. Ten túto extrémne dlhovekú červiu bytosť naučí všetkým tajomstvám mágie.

6. Posledný z grupy postáv je hlava. V komiksovej predlohe má táto hlava aj telo a celé si to hovorí Mainframe. Schválne som použil ukazovacie zámeno „to“. Ide totiž o androida, ktorého pôvodne vytvoril Tony Stark. Jeho schopnosti zahŕňajú všetko, čo bežná výzbroj Iron Mana, a Mainframe bol súčasťou tímov ako Avengers, A-Next či Galactic Guardians. Menšia pikoška na záver – postavu dabovala herečka/speváčka Miley Cyrus.

A čo nám táto scéna nakoniec povedala? Prisľúbila nám, že sa s touto zaujímavou partičkou určite ešte stretneme, ale skôr ako v Guardians of Galaxy vol.3 s tým určite nepočítajte. Mimochodom, sám James Gunn prezradil, že má so Starhawkom (Sylvester Stallone) veľké plány.


Scéna č. 3

V poradí tretia scéna je podľa môjho názoru najkľúčovejšia pre budúcnosť MCU a ako fanúšika Marvelu ma nechala vo vytržení! V scéne vidíme Ayeshu, najvyššiu kňažku veľmi pokročilej a geneticky upravenej galaktickej rasy Sovereign. Tá má po porážke Guardianmi hlavu v smútku, je povolaná predstúpiť pred radu a spovedať sa zo svojho neúspechu. Ayesha má však plán, priazeň rady si chce získať prostredníctvom svojho výtvoru, bytosti, ktorá je ďalším stupňom v evolúcii. Do posledného momentu drží divákov v napätí až nakoniec vysloví jeho meno. Adam!

Super, dostaneme Adama, to je zas veľa kriku pre nič. Nie, vážení, v skutočnosti sa pozeráme na kokón samotného Adama Warlocka! V komiksovej predlohe je Adam Warlock stvorený vedeckou skupinou nazývanou Enclave. Tí chceli vytvoriť dokonalého vojaka, vrchol ľudskej evolúcie, ktorého nazvali Him. Ide o postavu prevažne kladnú, avšak aj Adam má svojich démonov, a tak sa aj jemu občas podarilo zliezť na zlé chodníčky. Dôvodom je moc, ktorou Adam disponuje. Je totiž jednou z najmocnejších vesmírnych bytostí. Adam zakaždým koná rozvážne, chladne a racionálne bez ohľadu na emócie. Napriek tomu, že mal Warlock po svojom boku mnoho odvážnych bojovníkov, krásnych žien a verných priateľov, je v skutočnosti veľmi osamelou bytosťou, nakoľko neexistuje nikto jemu podobný.

Spomínaný kokón je v komiksoch z neznámej hmoty a Adam ho okolo seba vytvára vždy, keď je smrteľne ranený. Po uzavrení nezničiteľného kokónu upadne do kómatického spánku, počas ktorého sa jeho telo mení a on prechádza na vyššiu vývojovú úroveň. Preto sa jeho repertoár schopností zakaždým mení a rozrastá. Za spomenutie stojí nesmrteľnosť, respektíve neschopnosť udržať jeho mocnú dušu v ríši mŕtvych. Dokáže vycítiť anomálie, hrozby a disharmónie naprieč celým vesmírom. Ovláda telepatiu, psychokinézu, telekinézu, astrálne cestovanie, lietanie, manipuláciu s dušami a je odolný voči niektorým Infinity gem/stone (kamene nekonečna).

Je toho, samozrejme, omnoho viac, čo by sa o Adamovi Warlockovi dalo napísať, ale aj z tejto stručnej charakteristiky je jasné, že táto postava skutočne zamieša karty. Či bude kladná alebo záporná, nie je doposiaľ známe. Postaviť ho proti Thanosovi by bolo skutočne zaujímavé, lenže to už bolo vyvrátené samotným Kevinom Feigeom. Dočkáme sa ho však v Guardians of the Galaxy vol.3 a pokiaľ bude záporákom, tak bude vskutku tvrdý oriešok.

Adam Warlock

Scéna č. 4

Scéna s číslom štyri má hlavne pobaviť. Ukazuje nám pubertálneho Groota, ktorý má všetko na háku a trávi svoj voľný čas hraním videohier. Star-Lord v roli otca a Grootove odvrávanie. Lenže táto scéna nám potvrdzuje, ako rýchlo Groot rastie. Vezmime si fakt, že film Guardians of the Galaxy vol. 2 sa odohráva len tri mesiace po prvom filme a teda niekedy v období Avengers: Age of Ultron. Ak stihol Groot za tri mesiace vyrásť z kvetináča do svojej baby formy, znamená to, že sa čoskoro opäť dočkáme dospelého Groota. Tejto skutočnosti hrá do kariet aj fakt, že herec Vin Diesel, dablér Groota, nedávno prezradil, že sa môžeme tešiť na boj medzi Hulkom a Grootom!


Scéna č. 5

Posledná potitulková scéna je pokračovanie scény s cameom Stana Leeho. O ňom aktuálne kolujú po internete fanúšikovské teórie, že on sám je jeden z Pozorovateľov a všetky jeho camea sú tá istá postava. Kto sú vlastne títo Pozorovatelia (Watchers)? Sú to tie veľkohlavé postavy, ktoré obklopujú Stana Leeho. V komiksoch ide o prastarú mimozemskú rasu, ktorá sa pred miliónmi rokov rozhodla, že je ich povinnosťou pomáhať menej rozvinutým rasám. Svojou snahou však zapríčinili zánik jednej rasy a vtedy prijali etický kódex nezasahovania do vývoju iných druhov. Samozrejme, niektorí ich členovia zopárkrát tento kódex porušili. Jeden z nich, menom Uatu, ktorý sa usídlil na Mesiaci, sa neraz zamiešal aj do udalostí na planéte Zem.

Tak ako? Rozumeli ste všetkým potitulkovým scénam ešte v kinosále? A ktorá bola podľa vás tá najlepšia?

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách! A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

IntrOvert

"Keď dáš snom priestor, svet sa stane viac farebným."

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
27 ⁄ 3 =