Vyskúšali sme Oculus Rift verziu DK2!

Na Slovensku sa ešte stále nedá kúpiť Oculus Rift CV verzia a tak sme si čakanie skrátili aspoň s DK2 (developer kit 2) verziou. Naše dojmy sú nadmieru spokojné, aj napriek tomu že DK2 verzia nebeží v 2 x full HD, ale oveľa nižšom rozlíšení. Testovali sme prehistorický svet a podvodný svet. Po niekoľko minútovom testovaní som necítil žiadnu bolesť hlavy, či závrate. Naopak chcel som to mať na hlave oveľa dlhšie, ale nakoľko je nás viac, tak sa musíme podeliť.

IMG_0279
(zdroj: VRworld)

Prístroj je stále sledovaný malým senzorom, ktorý dokáže vidieť kde a v akom uhle sa vaša hlava (oči) nachádzajú (kalibrácia zaberie pár minút). Otáčanie pohľadu fungovalo bez problémov a rýchlo. Niekedy som dokonca mal (fyzický) pocit, ako by som tam vážne bol. Keď som šiel vpred tak som cítil ako by do mňa niekto jemne tlačil. Keď okolo mňa prechádzal T-rex, ktorý na mňa následne začal „revať“, tak som mal trochu strach. Jeho zuby som mal priamo pred očami! Je to pomerne ťažko popísateľný pocit, nakoľko realita je úplne iná, ako to čo si človek prečíta. Dúfame teda, že čo nevidieť vás budeme môcť pozvať na veľkú otváračku VRworld miesta.

IMG_0288
(zdroj: VRworld)

Testovanie sme zakončili ponorkovým trenažérom v prehistorickom svete. Chvíľu to však trvalo, nakoľko ponorka bola moc „ukecaná“. Keď sa začali objavovať prehistorické korytnačky a mega veľký jašter, ktorý tie korytnačky požieral, tak to nabralo grády. Pod vodou sa dalo voľne pohybovať a celé sme to ovládali s Xbox One ovládačom. Bolo zaujímave zastavovať čas a „kochať“ sa morským svetom. Cardboard je síce šikovná a cenovo dostupná vec, ale periférny pohľad tam nie je tak veľký ako pri VR (Oculus, Vive).

IMG_0310
(zdroj: VRworld)

Nesmieme zabudnúť nato, že rozbehať Oculus Rift nie je tak jednoduché, miestami je to priam obtiažne. Ak však máte záujem si ho vyskúšať, tak už čoskoro budete mať možnosť, nás navštíviť vo VRworld-e v Bratislave a vyskúšať virtuálnu realitu na vlastné oči. Cenník už čoskoro na našej FB stránke. Už teraz sa na vás tešíme! 🙂

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

 

eM

narodil som sa a teraz sa snažím prežiť až kým neumriem...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
29 × 27 =