Zažiarila partia zločincov zo Suicide Squad?

Takmer rok po tom čo na nás vybafol prvý trailer zo San Diego Comic Conu, prišiel film na ktorý sme čakali. Kampaň bola mohutná, farebná, veselá. Čo sme dostali? Pre začiatok musím uviesť, že je to úplne, ale úplne odlišný film od všetkého, čo ste  doposiaľ videli. Či už štýlom rozprávania, vizuálom alebo podaním. Trailery trochu klamali telom, ale skôr v prospech filmu. Vtipy sú prítomné, diváci sa smejú, ale stále je to DC Comics a moje obavy z toho, že sa DC podriaďuje Marvelu opadli po prvých piatich minútach. Úsmevné chvíle tam sú, ale pohybujeme sa v tom istom drsnom svete ako Man of Steel a Batman v Superman: Dawn of Justice. Je to svet ako náš. Sú tam hajzli, ktorí si užívajú, že trpíte a keď môžu, mile radi vám nastražia nohu, aby ste sa potkli. Ale samozrejme sú tu charaktery, ktoré riadia s určitým kódexom.

maxresdefault (2)

Psychadélia. To je skvelé slovo, ktorým by sa dal nazvať štýl rozprávania. Dejové linky skáču v čase v rôzno-farebných filtroch. Celý film sa akoby odohrával v mysli, poškodenej postraumatickým šokom po vojne v Afganistane. Už len kvôli samotnému deju. Nie je spoilerom, že film sa odohráva počas jednej noci a to od večera do rána – výsadkom uprostred vojnového poľa. Režisér David Ayer, ktorý sa na takéto filmy priam špecializuje, nám priniesol ďalší. Síce s prímesou LSD, ale priniesol. To, že postavy vo filme majú často prikreslené, alebo prekreslené tváre tomu dosť nasvedčuje. Miestami som mal pocit, že som na filme z dielne Jamesa Wana (V zajatí démonov/Conjuring, Insidious a bude točiť Aquamana s Jasonom Momoou), pretože má vyslovene hororové pasáže.

Keď som videl videá, fotky a reportáže z natáčania zdalo sa mi , že si to každý z hercov spolu s režisérom veľmi užívajú a je to tak! Chémia medzi členmi crew je úplne očividná. Zamilujete si každého od Harley Quinn (Margo Robbie) cez Willa Smitha (teda Agenta J, sorry myslel som DeadShota) s Rickom Flaggom (Joel Kinneman) až po Killer Croca (Adewale Akinnuoye-Agbaje) s Captainom Boomerangom (Jai Courtney). Každý je sympaťák na 100 percent, aj napriek tomu , že robia veci, ktoré by ste neradi videli (nieto ešte robili 😀 ).

13781905_10157070902835161_1233600094158681615_n

Keď si zoberiem podobný koncept s úplne iným poňatím – Guardians of the Galaxy – (ten film milujem!) tak tam boli sympatický hrdinovia, ktorý boli navonok drsný zločinci, ale od začiatku ste vedeli, že sú to stále klaďasi. V Suicide Squad sa tohoto elementu nedočkáte. Ak je niekto hajzel, tak je prehnitý do morku kosti. Ak je klaďas tak s poriadne veľkou morálnou dilemou. Jasné, každý má srdce, ale tu sa trochu menej tlačí na city. Tie postavy budete milovať, ale nie kvôli tomu, že by ste s nimi chceli byť v jednej miestnosti a popíjať s nimi pivo. V reále by ste s každým s nich vydržali tak dvadsať sekúnd a potom by vás nejakým spôsobom zabili.

Možno som až moc pozitívny, tak aby som nebol chodiace klišé DC fanboya, musím povedať, že film má aj jasné mínusy. Dá sa namietať, že dej je ďalším príkladom Mad Maxovskéhoz bodu A do bodu B a späť„. S rozdielom, že tu sa ide „z bodu A do bodu B a z neho do bodu C a D„. Pri Mad Maxovi mi to nevadilo, pretože film si ma dostal svojím jedinečným prevedením. Rovnako tomu je aj v prípade Suicide Squad.

jaredjoker

Ešte som nespomenul Jokera v nezabudnuteľnom podaní Jareda Leta. Samozrejme musíte si uvedomiť, že Joker je vedľajšou postavou filmu, takže dostal pomerne málo priestoru. Keď sa však objavil na scéne, solídne si ju kradol pre seba! Je to odlišné podanie postavy než sme navyknutý, či už od Burtona alebo Nolana. Bojím sa to napísať, ale podla mňa je tento Joker, zatiaľ najbližším obrazom svojej comicsovej predlohy. Nemôžem sa dočkať Batmanovej sólovky, kde je jeho účasť prakticky potvrdená! Je to SHOWMAN!

Na záver treba spomenúť, že „Jednotka Samovrahov“ prináša veľa prekvapivých scén, keď si poviete „Toto dovolili režisérovi urobiť?“ alebo „Tak toto by som nečakal!“.

 

P.S.: Dúfam, že sa dostaví Extended Edition, pretože veľa materiálu, ktorý ste mohli vidieť v traileroch a na fotkách z natáčania, nebol použitý!

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Solve : *
3 × 17 =