Blade Runner 2049 a vizuálna nádhera

Philip K. Dick, otec pôvodného Blade Runnera (čiže knihy Snívajú androidi o elektronických ovečkách?), je jeden z velikánov sci-fi. Adaptácie jeho diel spracovali na strieborné plátno mená, ako Pišta Špílberg (Minnority Report) alebo Ridley Scott (Blade Runner). Teraz sa do kín blíži pokračovanie už spomínaného Blade Runnera z roku 1982 a natočil ho režisér, ktorý nás dostal minulý rok so sci-fi peckou Arrival/Prvý kontakt – Denis Villeneuve (nepýtajte sa ma, ako sa vyslovuje jeho priezvisko). Tento kanadský rodák sa dostal do pozornosti postupným budovaním reputácie veľkého režiséra menšími, ale príbehovo hutnými filmami. A aj novým trailerom na film Blade Runner 2049 nám vytrel zrak.

 

Trailer vyzerá úžasne. Vizuálne čerpá z pôvodného filmu a prevedením dnešných trikov a villeneuvského dizajnu je to nádherný návrat do retro-budúcnosti Blade Runnera. Trochu ma síce desí, že sa bude tlačiť podla ukážky aj na akciu a namiesto filozofickej konverzačnej sci-fi drámy môžeme dostať akčné sci-fi. Ale meno režiséra ma stále upokojuje a verím, že pojme túto látku dokonale. Kameramansky aj vizuálne vyspelý film ako tento si zaslúži hlavne kvalitný dej. Dejovo totiž čerpá z iného zdroja než pôvodný film! Zdrojovým materiálom tohoto filmu je poviedka, ktorú nenapísal P. K. Dick, ale scenárista filmu Blade Runner – Hapton Fancher. Uvidíme, či sa podarí prepašovať do filmu správne divnú dickovskú atmosféru. V každom prípade Villeneuveovi držím palce, aby si mohol pripísať na konto ďalší úspech! Premiéra je naplánovaná na 5. 10. 2017.

 

Zaujímavosť: Sylvia Hoeks je celkovo druhá členka hereckého obsadenia pôvodom z Holandska. Holandský herec Rutger Hauger si zahral úlohu Roya Battyho v pôvodnom filme Blade Runner (1982).

 

Zaujal ťa tento článok? Staň sa fanúšikom našej facebookovej stránky a buď pravidelne informovaný o všetkých novinkách. A ak chceš nahliadnuť do zákulisia, sleduj nás na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
35 ⁄ 7 =