Bloodshot – Neurazí, ale ani výraznejšie nenadchne

Vin Diesel sa v adaptácii úspešného komiksu vydavateľstva Valiant ukázal ako Bloodshot – supervojak, ktorý je vďaka armáde nanobotov v jeho žilách prakticky neporaziteľný.

Už úvodná scéna filmu naznačuje, že bude plný akcie a skutočne to tak je. Akčné scény na prvý pohľad vyzerajú pekne, keďže vizuálne efekty sú viac než len priemerné, no ničím ďalším nezaujmú. Často sa stretnete s typickými filmovými cliché scénami, ktoré dobre poznáte aj z „Béčkových“ filmov. Je pravdou, že všetci majú v akčných filmoch radi spomalené scény, pokiaľ vyzerajú cool a sú niečím výnimočné. Bohužiaľ v Bloodshotovi ich je na mňa až príliš. Často sa stretnete so zábermi, ktoré vlastne vo filme ani nemuseli byť a umelo ho tak predĺžili, ako napríklad spomalený beh, spomalené výbuchy a podobne.

Zdroj: Itafilm

Dej filmu je síce jednoduchý, ale to neznamená, že vás nebude baviť. Dokonca som si v niektorých úsekoch hovoril, že už viem presne, čo sa stane, no napokon som ostal prekvapený. Áno, samozrejme sú pasáže, kde viete predvídať, pokiaľ ste už videli nejaký komiksový origin story film, ale sú tu aj plot twisty, ktoré vás môžu zaskočiť. Páčilo sa mi, že príbeh vidíme z pohľadu hlavného hrdinu. Ide o klasický origin story superhrdinu, kde sa postupne oboznamujete s jeho motiváciou aj minulosťou. Bloodshot objavuje svoje schopnosti postupne a teda v prirodzenom tempe filmu, čo bolo pre mňa veľké plus.

Zdroj: Itafilm

Čo sa týka hereckého výberu, tak som spokojný. Úprimne, nevedel som si predstaviť Vina Diesela opäť v nejakej väčšej úlohe mimo Fast and Furious, ale Bloodshot mu zapasoval. Vin Diesel pre mňa nie je nejaký špičkový herec, ale táto úloha mu očividne sadla a vyzeral v nej dobre. Hlavne bolo vidieť, že fyzicky sa na rolu pripravil viac než zodpovedne. Bloodshotov úhlavný nepriateľ je celkom sympaťák a aj keď robí zlé veci, tak si ho viete celkom obľúbiť. Poskokovia úhlavného nepriateľa nie sú ničím výnimoční a sú to skôr typické „podrž-tašky“, ktoré skočia ako „šéf“ pískne. Humor nie je silnou stránkou filmu, ale predsa sa nájde jeden charakter, ktorý to skvelo kompenzuje.  Wilfred Wigans  (Lamorne Morris) je klasická vždy pozitívne naladená postava, ktorej hlášky vám vyčaria úsmev na tvári.

Zdroj: Itafilm

Bloodshot je slušný film, ktorý vás dejom a hereckými výkonmi síce neohúri, no viete si pri ňom super oddýchnuť. Akčné scény sú niekedy zdĺhavé, ale ak si potrpíte na efekty, budete spokojní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
25 + 23 =