Netflix podpísal s BOOM! Studios dohodu o spolupráci

Štúdio Netflix podpísalo dohodu o prvotnom prístupe s komiksovým vydavateľstvom BOOM! Studios. To má za sebou okrem získania komiksovej ceny Williama Eisnera napríklad populárne komiksové série Lumberjanes, Mouse Guard či Something is Killing the Children. Dohoda znamená, že akýkoľvek animovaný či hraný seriál založený na tvorbe od BOOM! bude ako prvý ponúknutý práve Netflixu.

Producentmi všetkých prípadných show budú zakladateľ a riaditeľ BOOM! Studios Ross Ritchie a riaditeľ vývoja Stephen Christy.

Táto dohoda znamená začiatok nového druhu spolupráce medzi spoločnosťami. Netflix a BOOM! Studios spolu už v minulosti úzko spolupracovali, napríklad na pripravovanom filme The Unsound, horore režiséra Davida F. Sandberga (Shazam), ktorý je založený na komikse od autorov Cullen Bunn a Jack T. Cole. BOOM! Studios taktiež v roku 2019 vydali sériu komiksov nadväzujúcu na seriál z dielne Netflixu The Dark Crystal: Age of Resistance.

„Charaktery od BOOM! sú prirodzene výnimočné, zaujímavé, unikátne a rôznorodé a ich príbehy majú moc podnietiť niečo v každom z nás,“ povedal Brian Wright, viceprezident pre originálne seriály u Netflixu. „Nemôžeme sa dočkať prenesenia týchto príbehov zo stránok komiksov na obrazovky fanúšikov z celého sveta,“ dodal.

zdroj: BOOM

Adam Olejár

Fanúšik hororu, RPG hier a šialenej vedy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
19 − 17 =